Skocz do zawartości

Płatnosci Polska Karta


zieloo22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 135
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 1 miesiąc później...

Ja mam konto w kantorze Alior i do tego kartę do subkonta USD. Kurs $ jest zawsze bardzo fajny w porównaniu z innymi i wygodnie się z tego korzysta. Wpłacam lub przelewam sobie złotówki, kupuje $ po atrakcyjnym kursie i od razu mam je na subkoncie USD - mogę korzystać z karty USD - nie mam przewalutowania ani innych opłat.

Ja również zaopatrzyłem się w taką kartę, bo nie chcę brać całego cashu na wyjazd. Owszem, to 10 dni ale trochę zamierzam wydać a strach z gotówką wszędzie latać. W związku z tym pytania:

1) czy nie ma problemów z płatnością tą kartą (sklepy, stacje benzynowe, hotele, wypożyczalnie aut)

2) w jakich bankomatach wypłacać aby nie było prowizji (wiem o opłatach dla Alior ale słyszałem że loklane bankomaty również mogą coś pobrać)

3) o czym jeszcze powinienem wiedzieć??

Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3) ja kasy nie nosze w ogole

Ja rowniez. Porada z gotowka lekko bezsensowna, szczegolnie nikt na stacjach benzynowych (poza takimi co tankuja za piatke) nie placi gotowka - sam fakt tankowania bez wczesniejszego swipniecia karty w dystrybutorze jest podejrzany a teraz to juz chyba trzeba pre-pay zrobic w ogole...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) zalezy od stacji

2) mam debetowa w mBanku i np. w 5/3 bank wyplacalem kase bez prowizji

3) ja kasy nie nosze w ogole

1. W 99% przypadkow nie zalezy od stacji ani od stanu.

2. Kase wyplacalem tylko pare razy i zawsze byla prowizja - amerykanska i PL.

3. Masz POLSKA karte i nie nosisz kasy w ogole? Gratuluje, ale znam tez takich asow w PL.

Ja rowniez. Porada z gotowka lekko bezsensowna, szczegolnie nikt na stacjach benzynowych (poza takimi co tankuja za piatke) nie placi gotowka - sam fakt tankowania bez wczesniejszego swipniecia karty w dystrybutorze jest podejrzany a teraz to juz chyba trzeba pre-pay zrobic w ogole...

Kzielu, nie, nie jest bezsensowna, a piszac to, mam wrazenie, ze masz niewielkie doswiadczenie w tym temacie.

Ja przejechalem tylko jakies 80 000 mil po USA, wiec nie wiem, czy moge sie wypowiadac?

Ale jesli tak, to powiem Tobie, ze w 99/100 przypadkow, dystrybutor NIE PRZYJMOWAL zadnej PL karty (mam 6 roznych). Nauczylo mnie to tego, ze najdalej po pierwszej probie ide prosto do kasy i robie pre-pay - zawsze gotowka, zeby bylo szybciej.

Nie wiem wiec, co tu jest podejrzanego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zagraj w Lotto?

Bo jak uczy lektura tego forum,to jest znany problem i dotyczy wielu.

Oczywiście rozumiesz,że ja piszę o płaceniu w ⛽?

A jeśli tak, to poproszę o sposób - w kwietniu znów wybieram się pojeździć po USA i chciałbym ułatwić sobie życie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...