Skocz do zawartości

Płatnosci Polska Karta


zieloo22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 135
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie "wiem lepiej", tylko próbuje Ci wytłumaczyć, że bywa inaczej i ja jestem najlepszym tego przykładem.

Ale "Ty wiesz lepiej" i nie potrafisz tego pojąć, że może być inaczej?

I ja nie mówię o jednym mieście czy stanie, ani o jednej stacji, ani o jednej karcie.

Mozesz napisac, jakiej to polskiej karty tak bezproblemowo uzywasz oraz co wpisujesz, gdy pada pytanie o ZIP code?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos wtrace od siebie, podczas pobytu w stanach uzywalem niemieckiej karty visa. Na florydzie placilem nia przy dystrybutorze wpisujac zip z chicago :) jednak w chicago musialem robic przedplaty w stacji bo juz karty nie chcialo przyjac. Mysle ze, w przypadku turystyki trzeba miec obydwie formy platnosci przy sobie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie próbuję przekazać, ale sobie coś UBZDURALEM, bo przecież nie mieszkam w USA, więc się nie znam.

A jednak...

A może chciałeś zatankowac za 5$? Hehe.

A ja ciągle czekam na info o tej PL karcie,co to tak wszędzie działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty już nie używam, ale uzywalem - visa electronic i classic z Kredyt Banku i kredytowa z Citi zdaje się. Na ta kredytową z Kredyt Banku kupilem pierścionek zaręczynowy za prawie $5k (po czym dostałem natychmiast telefon z banku czy aby na pewno to ja jej używamy) więc jak pisalem - działała bez najmniejszych problemów. Na stacji wpisywalem lokalny ZIP, gotówki zasadniczo nie bralem nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

Odkopuję temat, bo ostatnio rezerwowałam noclegi na booking i hotele potrąciły sobie zaliczkę (zwrotną, żeby nie było ;) ), a bank poleciał z kursem w kosmos, bo wyszło 4,17 PLN za dolara!

Z tego, co pamiętam, to wynika to z tego, że konto złotówkowe jest rozliczane przez euro, więc najpierw dolary idą na euro, a potem na złotówkę... Ale może się mylę, i to taki urok mojego banku PKO BP.

No i zaczęłam się zastanawiać, czy nie otworzyć sobie konta walutowego z kartą, a walutę kupować przez internet (zasilając to konto), żeby przyoszczędzić.

Nawet głupie 0,20 PLN na dolarze to sporo, kiedy wezmę pod uwagę, że za większość rzeczy będziemy płaciły na miejscu (bądź kartą - za hotele, których mamy 12), bądź gotówką.

Co myślicie o takim pomyśle?

Doradzicie coś ciekawego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się, że jeszcze tego nie zrobiłaś :)

Ja rezerwuję za pomocą PL karty w PLN, po czym faktycznej płatności dokonuję kartą prowadzoną w USD przez bank Pekao SA.

Ewentualnie gotówką, której zawsze mam wystarczająco dużo przy sobie (doświadczenie) , gdy gdzieś podróżuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...