Jump to content

Zycie W Wielkim Mieście


Olka123

Recommended Posts

  • Replies 29
  • Created
  • Last Reply

Wystarczy wylosować zieloną kartę w loterii wizowej albo wyjść za mąż z obywatelem USA i możesz legalnie zamieszkać w USA .

Albo zrobić jak inni tj.wyjechać turystycznie i nie wracać .Żyć jak szczur bez dokumentów ,bez prawa do niczego i udawać ,że się jest szczęśliwym :)

Link to comment
Share on other sites

Aby uczyc sie w USA potrzebne sa tylko pieniadze... mozna tez studiowac w Polsce, i jezeli jestes bardzo dobra, starac sie dostac na studia doktoranckie w USA... w dziedzinach scislych, przewaznie mozna dostac stypendium ktore pokrywa czesne i daje ci fundusze na zycie (na dosyc skromnym poziomie)

Link to comment
Share on other sites

Chciałabym się Was zapytać jak wy doszliście to tego ze mieszkacie lub uczycie się w stanach? czy było bardzo cięzko?

z czym to się wiązało?

Spróbuj zrobić minimum rozeznania na temat co jest niezbędę do emigracji do US - bo Twoje pytania w różnych wątkach wskazują że nie masz na ten temat zielonego pojęcia.

ZIelonej karty nie dostaje się ot tak - można zostać sponsorowanym przez pracodawcę (tak droga w obecnej chwili jest praktycznie zamknięta), przez rodzinę (najszybciej - małżeństwo z obywatelem) lub wylosowując ją w loterii wizowej. Innych dróg praktycznie nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Sygin,

Aby udzielic Ci najtrafniejszych odpowiedzi napisz cos wiecej o sobie: ile masz lat , czy studiujesz, pracujesz , czy masz wize turystyczna i czy masz kapital rzedu conajmniej 30 tys $ w przypadku rozpoczecia studiow w USA?itp.

Od tego w jakiej sytuacji zyciowej jestes teraz zalezec moze w jaki sposob przyjedziesz do USA, a to jest pierwszy krok na studia.

Jesli nigdy nie otrzymalas zadnej wizy , jestes mloda i np studiujesz albo konczysz studia to mozesz przyjechac na wizie J1 z programu Work and Travel i potem przedluzac pobyt zarabiajac na szkole nie jest to jednak latwe.

Najlepiej jest rozpoczac studia jak masz GC wtedy mozesz liczyc na pokrycie kosztow nauki.

Jak widzisz opcji jest mnostwo napisz najpierw co konkretnie cie interesuje czy studia czy tylko wyjazd do USA.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...