Skocz do zawartości

Wybory Prezydenckie 2012-2016


anita25

Rekomendowane odpowiedzi

Uwierz mi, elektorat Obamy ze wschodniego wybrzeza w wiekszosci do super wyksztalconych nie nalezy. Pracuje z tymi ludzmi od lat i o wielu rzezczach nie maja oni pojecia. Nie mowie juz o typowym: Gdzie lezy Polska?, tego trudno od nich wymagac. Jeden klient zapytal sie mnie skad pochodze. Powiedzialam, ze z Polski, oczywiscie nie wiedzial co to jest, wiec pyta dalej: A wy w tej Polsce sluchacie muzyki? To taki typ ludzi. Trudno wiec klasyfikowac, ze "czerwone" stany sa glupie, a "niebieskie" madre. Ja, w kazdym razie pisze na konkretnym przykladzie.

Na konkretnym przykladzie to nauczycielka mojej corki pyta sie dzieci jakie maja korzenie i zeby te panstwa zaznaczyc na mapie swiata. Moja corka mowi: moj tata jest Wlochem a mama urodzila sie w Polsce. Na co nauczycielka: wbijamy wiec choragiewke w Europie oraz druga w Afryce.

Przyklad numer dwa: rozmawiam z moim klientem, ktory jest Amerykaninem. Czlowiek jest wyksztalconym (MS) nauczycielem - mowi do mnie z duma, ze jego syn (ukonczone 2 lata w college) dostal prace - jako lunchman. On sie bardzo cieszy, teraz tylko przetrwac te 2-3 lata i bedzie lepiej, bo Obama tak obiecal. Pytam go dlaczego wiec syn nie chce pojsc na studia, na co mily Pan mi tak wyjasnil: Obama powiedzial, ze kazdy bedzie zarabial tyle samo, to po co wydawac pieniadze na nauke? I to mowi czlowiek, ktory uczy dzieci...

Przyklad numer trzy: jestem w immigration, czekamy w poczekalni az nas zawolaja, obok nas 2 Meksykanki rozmawiaja tak: "Ja tez bede glosowac na Obame, bo jak bedzie ubezpieczenie madyczne za darmo to sobie biust powieksze".

Przyklad numer cztery - telefon do mnie od Pana, ktory wlasnie zdal obywatelstwo: "Prosze Pania a nie wie Pani gdzie moge dostac pizze jak bede glosowal na Obame, bo tak cos w telewizji mowili, tylko nie wiem gdzie tak daja".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 377
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

I ja nie mówię, że tak nie jest - chodzi mi tylko o to, żeby nie być stronniczym i starać się wmawiać, że to tylko jedna strona jest głupia.

Już od kilku osób słyszałem, że Obama daje nielegalnym zielone karty (mimo, że to tylko 2 letnie EAD), że jak tylko zmienimy prezydenta to benzyna znowu będzie tania itd.

Głupi ludzie są wszędzie, niezależnie od tego na kogo głosują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo ci z Texasu i mid-west to wszyscy wykształceni i mądrzy, haha. Chcoiaż w sumie może i rozumieją Romneya i jego 'złoty dysk spadł mi z nieba'. Nie bądź śmieszny.

Wiekszosc wyborcow, ktorzy poparli Obame i jego poplecznikow nie ma zielonego pojecia o polityce wytycznych ideologii i programach Obamy

I ja nie mówię, że tak nie jest - chodzi mi tylko o to, żeby nie być stronniczym i starać się wmawiać, że to tylko jedna strona jest głupia.

Już od kilku osób słyszałem, że Obama daje nielegalnym zielone karty (mimo, że to tylko 2 letnie EAD), że jak tylko zmienimy prezydenta to benzyna znowu będzie tania itd.

Głupi ludzie są wszędzie, niezależnie od tego na kogo głosują.

Tylko, ze gal uzyl slowa "wiekszosc", a Ty "wszyscy". To tak jakby wszyscy z Texasu i i Mid-West nie byli wyksztalceni. Lepiej nie uogolniac, bo tak jak piszesz wyzej: "Glupi ludzie sa wszedzie". Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja nie mówię, że tak nie jest - chodzi mi tylko o to, żeby nie być stronniczym i starać się wmawiać, że to tylko jedna strona jest głupia.

Już od kilku osób słyszałem, że Obama daje nielegalnym zielone karty (mimo, że to tylko 2 letnie EAD), że jak tylko zmienimy prezydenta to benzyna znowu będzie tania itd.

Głupi ludzie są wszędzie, niezależnie od tego na kogo głosują.

Podejrzewam ze twoj poglad polega na tym ze czerpiesz informacje z mass mediow i "jedna baba drugiej babie".

Proponuje zapuscic zurawia w fakty (same nie przyjda troche trzeba poszperac i poczytac) a juz sam fakt szukania i trudnosci dojcia do nich sprawi ze zapytasz jesli to wszystko co wyczytasz o Obamie jest nieprawda to dlaczego jest tak skrzetnie ukryte i strzezone przez drogo oplacanych adwokatow.

Tylko, ze gal uzyl slowa "wiekszosc", a Ty "wszyscy". To tak jakby wszyscy z Texasu i i Mid-West nie byli wyksztalceni. Lepiej nie uogolniac, bo tak jak piszesz wyzej: "Glupi ludzie sa wszedzie". Pozdrawiam

Dokladnie. Plus ci doinformowani wlasnie stanowia mniejszosc co sprowadzilo sie do tego kto bedzi nami rzadzil przez nast 4 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja nie mówię, że tak nie jest - chodzi mi tylko o to, żeby nie być stronniczym i starać się wmawiać, że to tylko jedna strona jest głupia.

Już od kilku osób słyszałem, że Obama daje nielegalnym zielone karty (mimo, że to tylko 2 letnie EAD), że jak tylko zmienimy prezydenta to benzyna znowu będzie tania itd.

Głupi ludzie są wszędzie, niezależnie od tego na kogo głosują.

Kiedy Obama przejmowal gabinet benzyna byla po $1.84, teraz jest po $ 3.70.

Jakby nie patrzyl to tego nie da sie przeoczyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy Obama przejmowal gabinet benzyna byla po $1.84, teraz jest po $ 3.70.

Jakby nie patrzyl to tego nie da sie przeoczyc...

To jest czysty efekt programu quantitative easing i nic innego....

Ja sie pytam co to jest ten wykres....i dokad to ma tak isc dalej

Foodstamps%20persons%20July_1_0.jpg

Czy wy też wszyscy na tych food stamps lecicie miesiąc w miesiąc ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest czysty efekt programu quantitative easing i nic innego....

Ja sie pytam co to jest ten wykres....i dokad to ma tak isc dalej

Czy wy też wszyscy na tych food stamps lecicie miesiąc w miesiąc ???

W mojej rodzinie nie, nie kwalifikujemy sie ze wzgledu na za wysokie zarobki (to byl zart). Znam jedak ludzi, ktorzy maja domy i otrzymuja food stamps. Wiele ludzi pracuje za gotowke, nie wykazuje sie z zarobkow, nie rozlicza sie z tego i dostaje food stamps i inne dobra, jak Medicaid (jak juz Karina pisala), mieszkania (tzw. Section 8), gotowke na drobne wydatki itp. Na wlasne oczy widzialam Rosjanki (sa mistrzami w takich oszustwach) w futrach, obwieszone bizuteria, ktore placily food stampami w sklepie. Nie wiem jak jest teraz, ale kiedys Meksykanie przyjezdzali tu i zostawali nielegalnie, potem rodzili dzieci i na te dzieci dostawali to wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie sklada ze moj landloard jest pediatra ktory zarabia ponad 300 w Kanadzie, jego koledzy wg jego slow zarabiaja w USA jeszcze wiecej. Ophthalmologist w jego szpitalu zarabia milion, nie wzialem sobie tych liczb z waszego ulubionego ksiezyca. Myslalem ze ten pozer macius juz gdzies wyginal, ale widac toldi musi sie podlaczac pod tematy doroslych i znowu powtarzac wszsytko po innych. Nie widzisz ze jestes zalosny?Karina - ja ci nie bronie zarabiac nawet i pol banki, ale jeczenie ze trzeba placic podatki jest naprawde tak szablonowe, ze az sie rzygac chce. Znajdz sobie prace w UAE czy Qatarze i bedziesz miala po problemie. Z tymi 200k i COE to jak napisalem niechlunie mi to wyszlo, wiem ze 200k to nie jest zaden upper class, raczej upper middle jesli juz.W kazdy panstwie na swiecie jest nierownosc (i nie ma niej nic zlego) ale kazdy lepiej zarabiajacy funduje podcieracza jego dupy jakies spoleczeny benefity, a minimalnym benefitem jest jednak opieka zdrowotna. Sa abberacje jak w wiekszosci europy gdzie wystarczy nalozyc turban i narobic 10 dzieci i normalni ludzie na ciebie placa, ale w USA do tego raczej bardzo daleka droga i to ze ci utna taxu na czyjsc helth care nie umiejsza twojej godnosci czy wartosc. Przynajmniej ja tak to widze

Reszty nie chce mi sie czytac i komentowac ;-)

Aha i nie mowie ze lekarz ma zarabiac jak hydraulik, ale nie musi od razu zarabaic 10 razy wiecej. Tylko w USA wydaje sie to wam normalne.

Kiedy Obama przejmowal gabinet benzyna byla po $1.84, teraz jest po $ 3.70.

Jakby nie patrzyl to tego nie da sie przeoczyc...

Bo przed nim Bush rozpizdzil caly was budzet w durnej wojnie.

A do tego koszty ropy ustala rynek a nie prezydent USA

Wiesz ile kosztuje wydobycie ropy z athabasca sands czy innych zrodel na polnocy?

Get use to it, bedzie jeszcze drozej. Konczy sie era taniej benzyny.

Poza tym oil barrel jest tak samo podatny na spekulacje jak kazda rzecz na stock exchange

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie sklada ze moj landloard jest pediatra ktory zarabia ponad 300 w Kanadzie, jego koledzy wg jego slow zarabiaja w USA jeszcze wiecej. Ophthalmologist w jego szpitalu zarabia milion, nie wzialem sobie tych liczb z waszego ulubionego ksiezyca.

" Wedlug jego slow"... Trawa zawsze bardziej zielona u sasiada :)

Wedlug moich slow i liczb do ktorych mam dostep robiac sponsorowania lekarzy czyli podatkow calej grupy lekarzy gdzie kazdy z nich jest wyszczegolniony, majac tez dostep do zarobkow lekarzy, ktorzy sa pediatrami moge Ci konkretnie powiedziec, ze $300,000 wyciaga partner do ktorego nalezy praktyka gdzie jest 12 lekarzy i tenze lekarz jest w zawodzie od 25 lat. 7 z tych lekarzy zarabia $80,000. Wiec nie przesadzajmy, ze wszyscy lekarze zarabiaja miliony.

Wedlug moich liczb i tego co widzialam znam wielu lekarzy, ktorzy zarabiaja milion w USA, tylko, ze jest to garstka, moze kilka procent ogolu.

Co do hydraulika to chyba zartujesz - Ty nie widzisz roznicy: hydraulik sie ksztalcil moze 2 lata, a lekarz kilkanascie, lekarz wydal na edukacje Bog wie, hydraulik.. no wlasnie. Jesli hydraulikowi nie chce sie pracowac za tak marne pieniadze to moze sie dalej ksztalcic i zostac lekarzem. Ale teraz juz przynajmniej wiem dlaczego tata-nauczyciel o ktorym pisalam wczesniej jest pewien, ze syn lunchman tez bedzie bogaty... :) Inna rzecz, ze znam hydraulika, ktory jest w uni w NYC i zarabia sobie na spokojnie $165,000 na rok - wiec bez przesady, ze zarabiaja 10 razy mniej niz lekarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...