Skocz do zawartości

Składanie Wniosku O Zielona Kartę Podczas Posiadania Wizy Turystycznej


himynameispeter

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś przeczytałem artykuł: "Chcesz wylosować “zieloną kartę”? Przeczytaj zanim wyśliesz zgłoszenie"

http://www.informacjeusa.com/2012/10/02/rusza-loteria-wizowa-przeczytaj-zanim-wysliesz-zgloszenie/

Co mnie natknęło do stworzenia tego tematu:

"Udział w loterii może także uniemożliwić w przyszłości uzyskanie jakiejkolwiek nieimigracyjnej wizy uprawniającej do wjazdu do USA, np. wizy turystycznej czy studenckiej" tutaj nasuwają mi się pytania:- a co jak byłem w USA w zeszłym roku miesiąc typowo turystycznie (wcześniej otrzymałem wizę turystyczną na 10 lat do 2021 roku)? Rozważam wyjazd na dłuższy okres do USA ale tylko i wyłącznie legalnie bo inaczej utrzymanie się jest raczej niemożliwe (może na dwa/trzy lata, może na stałe). Jeżeli zatem wezmę udział w loterii wizowej i zielonej karty nie otrzymam to np. za rok lub dwa kiedy będę chciał ubiegać się o wizę studencką na wyjazd 4 miesięczny do pracy i w celu turystycznym, jest duże prawdopodobieństwo, że takiej wizy nie otrzymam bo wcześniej starałem się o stały pobyt ?

Trochę paranoja i teraz sam nie wiem czy nie zrezygnować ze składania wniosku.. Losowanie odbywa się dopiero za rok, kiedy mogę podjąć decyzję o dalszym studiowaniu bądź przerwaniu na tytule licencjata i wyjeździe.

Ktoś przechodził takie dylematy?

jeszcze jedno pytanie czy składanie wniosku co rok przybliża do otrzymania zielonej karty czy wręcz przeciwnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczem w Twoim cytacie jest stwierdzenie "w przyszłości", więc - póki co - nie stresuj się na zapas.

Wg mnie nie masz się czym przejmować, ale poczytaj forum, bo są też i inne opinie.

Co do brania udziału w loterii co rok... Są tacy, którzy biorą udział w loterii od co najmniej 1999 roku (oczywiście pochodzą z innych krajów, niż Polska, bo Polska przez kilka lat była wykluczona z loterii) i do tej pory zielonej karty nie wylosowali. Sam więc wywnioskuj, czy składanie wniosków co rok przybliża Cię do zielonej karty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to skad pomysl ze wiza studencka umozliwi CI prace ? Cos Ci sie mocno pomylilo...

Po drugie o ile straszenie jest o tym ze moga Ci odmowic turystycznej (lub innej nieimigracyjnej wizy) z powodu brania udzialu w loterii, nie slyszalem o przypadku zeby kiedykolwiek i gdziekolwiek tak sie stalo.

Skladanie wniosku co rok przybliza Cie do otrzymania zielonej karty mniej wiecej tak jak branie co tydzien udzialu w losowaniu lotto do wygranej... Rozumiesz pojecie loterii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to skad pomysl ze wiza studencka umozliwi CI prace ? Cos Ci sie mocno pomylilo...

Po drugie o ile straszenie jest o tym ze moga Ci odmowic turystycznej (lub innej nieimigracyjnej wizy) z powodu brania udzialu w loterii, nie slyszalem o przypadku zeby kiedykolwiek i gdziekolwiek tak sie stalo.

Skladanie wniosku co rok przybliza Cie do otrzymania zielonej karty mniej wiecej tak jak branie co tydzien udzialu w losowaniu lotto do wygranej... Rozumiesz pojecie loterii ?

Kuliega najprawdopodoniej myslal i pisal o "studenckiej" Work & Travel.

Zaden ze mnie inzynier (chyba ze w amerykanskim znaczeniu), ale jesli zastosowac inzynierie wsteczna, to rezygnacja z zielonej karty powinna na stale rozwiazac problem z uzyskaniem wizy turystycznej. A o takich przypadkach chyba slyszelismy? :)

Szanse na wylosowanie ma - pod warunkiem, ze spelni wszystkie warunki - zawsze takie same: 50% na 50%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co tworzysz temat jak juz zostal on wiele razy opisane rok temu i w tym roku?

Moze zacznij od lektury forum dobrze zanim cos napiszesz

Jesli tak by bylo to wszyscy co maja odmowy wiz turystycznych,studenckich brali udzila w loterii?,moze pomysl troche

oczywiscie cos moze byc brane pod uwage ale ....Tutaj sa osoby ze braly udzial w loterii dv 2013 i dostaly wizy,wlecialy na teren USA

a teraz sam zadecyduj co zamierzasz zrobic,robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kzielu - wiza studencka umożliwia legalną pracę na okres wakacyjny w stanach także nie rozumiem napinki. Można jechać z work and travel i pracować w wiele spsobów, rownież samemu szukając pracodawcy w większym mieście.

sly6 - nie dostałem odmowy wizy tylko otrzymałem ją w ubiegłym roku na 10 lat. Wiadomo pobyt strikte turystyczny. Myślę w przód żeby nie zablokować sobie w ten sposób ewentualnych innych możliwości. No ale dzięki.. Chodziło mi o podpowiedź czy staranie się o zielona kartę poprzez loterię znacznie zmniejsza szanse na otrzymanie wizy studenckiej w poźniejszym terminie. Bo jak wiadomo istniało by wtedy teoretyczne zagrożenie ze moja osoba zostanie tam nielegalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy udział w loterii implikuje z automatu problemy z uzyskaniem wizy nie-imigracyjnej? na pewno nie bo wtedy kazdy startujący w loterii dostawałby z miejsca odmowę wizy...

Natomiast sadze że w wielu przypadkach może mieć znaczenie jak ktoś przyjdzie po wize turystyczna czy wize na program w&t i cos konsulowi nie bedzie sie podobało albo bedzie miał mieszane uczucia to na pewno fakt ze delikwent startował w loteriach może przybliżać konsula do odmowy...no bo udział w loterii jest jakims wydarzeniem mówiacym konsulowi że dana osoba próbowała uzyskać w przeszłości prawo do emigracji do USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...