Skocz do zawartości

Załatwienie Ss Przez Adwokata ?


pacio177

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , moj znajomy z USA bedący tam nielegalnie powiedział mi ze zna adwokata któy za 2500$ załatwia SS.Czy jest to w ogóle mozliwe do załatwienia ? wiem ze keidys dało sie tak robic i wiele osoób tak robiło ale z tego co wiem to dzisiaj jest to chyba niewykonalne? podobno jego znajomy korzystał z usług tego adwokata i udało sie.Czy jest to mozliwe czy raczej jakies szukanie frajera?

PS: To nie ja chce korzystac z usług tego adwokata tylko ten znajomy wiec prosze na mnie psów nie wieszac :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSN się nie załatwia.

SSN się otrzymuje, jeśli ma się do tego podstawy. No, ale o tym powinieneś już chyba wiedzieć.

Takie "załatwianie", to chyba domyślasz się, co to jest.

Czy to aby na pewno jest adwokat, który SSN załatwia?

Być może facet pomaga, a być może - ku czemu ja się bardziej skłaniam - tworzy fałszywki, albo jeszcze w jakiś inny sposób "załatwia" SSN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSN się nie załatwia.

SSN się otrzymuje, jeśli ma się do tego podstawy. No, ale o tym powinieneś już chyba wiedzieć.

Takie "załatwianie", to chyba domyślasz się, co to jest.

Czy to aby na pewno jest adwokat, który SSN załatwia?

Być może facet pomaga, a być może - ku czemu ja się bardziej skłaniam - tworzy fałszywki, albo jeszcze w jakiś inny sposób "załatwia" SSN.

AA w sumie zapomniałem dodac , że on to załatwia/pomaga w momencie gdy osoba jest na wizie studenckiej (nie wiem czy to w jakis sposób cos zmienia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AA w sumie zapomniałem dodac , że on to załatwia/pomaga w momencie gdy osoba jest na wizie studenckiej (nie wiem czy to w jakis sposób cos zmienia)

Duzo zmienia - jesli masz wize studencka, to w teorii masz prawo do SS i to za darmo :)

Nie trzeba nic zalatwiac, po prostu masz OPT badz tzw. prace na kampusie i dostajesz SSN bez oplat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacio - ale to jest proste. Spelniasz warunki otrzymania SSN (sa dokladnie wymienione na ssa.gov) to idziesz i dostajesz numer. Nie spelniasz - to igrasz z ogniem to wszelkie SSNy od adwokatow moga Ci zamknac droge do emigracji na zawsze. Podawanie sie za obywatela US to dozywotni ban bez mozliwosci waivera, uzywanie falszywego SSN to felony o ile dobrze pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest wolny rynek wiec jak ktos chce placic taka kase to jego sprawa

ale jak Karina napisala i kzielu jesli sie spelni warunki to za co placic

Pacio zobacz,poczytaj co musisz wypelnic aby dostac taki numer

http://www.ssa.gov/

a kolega bedac nielegalnie,legalnego numeru nie dostanie a wtedy to jest sprawa juz federalna a tutaj juz nie ma ze nie wiedzialem,nie myslalem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko powiem tyle. Kiedys moj kolega zalatwial SSN i cos tam jeszcze przez "adwokata". No i dostal, tyle ze po latach jak doszlo do tego iz mial dostac GC, wyszlo ze aby dostac SSN tenze "adwokat" zalatwil koledze ozenek (o czym moj kumpel wogole nie wiedzial). Nie wiem jak to tam bylo dokladnie bo sie juz nie wypytywalem, ale kolega mial duze schody aby to wszystko odkrecic (wlacznie z tym ze grozilo mu wiezienie i deportacja). Nie znam sprawy dokladnie bo wiem tylko tyle co mi powiedzial on i jego mama (nie dopytywalem sie).

Tak wiec, "zalatwianie" nie zalatwialnych legalnie zeczy nie jest dobrym pomyslem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...