Skocz do zawartości

Do Pani Kariny: Przesiedzenie J1 A Slub Z Obywatelem ( Komplikacje)


aniaula

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i bede wdzieczna za jakakolwiek pomoc, szcegolnie od pani Kariny, ktora chyba wie wszytko o immigration :)

Moja historia: 13 lat temu przyjechalam do USA na wizie J1 jako uczestnik prgramu Au-Pair. Po roku postanowilam rozpoczac studia. Znalazlam rodzine dla ktorej opiekowalam sie dzieckiwm w zamian za sponsorowanie mnie na nowa wize. Pare miesiecy minelo, a o mojej wizie nic nie slychac. W koncu zaczelam sie dopominac mojej rodziny co sie dzieje. W skrocie,zostalm oszukana- oni nigdy nie zalozyli zadnej sprawy o zmiane wizy. Tak mi sie wydaje bo nigdy niczego nie podpisywalam. ( bylam mloda, naiwna i glupia). Po tym incydenice nigdy nie probowalm "adjust my status". NIgdy tez nie bylam karana.

Skoro juz zaczelam chodzic do szkoly ( w czasie kiedy czekalam na wize) postanowilam ja skonczyc, Po skonczeniu szkoly zaczelam pracowac. Mam SSN i prawo jazdy (ktore bez problemow uaktualniam co 4 lata) wiec nie mialam zadnych problemow z otwarciem konta w banku, kartami kredytowymi, wynajeciem mieszkania itd. Zaczelam pracowac na moj SSN najpierw jako kelnerka, po skonczeniu studiow w duzej firmie. Od lat rozliczam sie z podatkow.

Mieszkam z mom chlopakiem i zamierzamy sie pobrac ( on jest obywatelem) No i teraz mam wielki problem. Wiem ze moj nielegalny pobyt bedzie przebaczony, pracowanie bez zazwolenia na prace tez, ale doczytalam sie gdzies ze za podszywanie sie za ameryknskiego obywatela jest wielkim przestepstwem. Ja juz nie pamietam, ale moze byc ze jak ubiegalam sie o prace zaznaczylam na formularzu ze jestem obywatelem, moze jak otwieralam konto bnakowe tez...naprawde nie pamietam, bo pracuje w tej samej firmie od 6-u lat.

No wiec moje pytania:

1.Czy urzad immigracyjny bedzie to spawdzal? Zastawia mnie jak oni by to mogli zrobic. Skontaktowas sie z moja praca? Czy to jest ich rutynowe postepowanie?

2. Czy powinnam sie zwonic z pracy zanim zlozymy dokumenty? Jak dostanie pozwolenie o prace to moge dalej pracowac gdzie pracuje?

3. Czy jak bedziemy skladac papiery to musze dolaczyc moje tax returns? Jezeli tak to z wszystkich lat ktorych pracowalam?

Help! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem panią Kariną ale :

1. Tak - będzie to sprawdzał.

2. Bez znaczenia.

3. Sponsor musi - jeżeli nie będziesz używać swoich zarobków do I-864 to nie musisz.

2 - odpowiedż jest bez znaczenia bo nigdy nie będziesz w stanie uregulować statusu. Podszywanie się za obywatela robi Cie inadmissible z lifetime banem bez możliwości waivera. Jeżeli zaczniesz AoS, to masz poważne szanse na nakaz deportacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie skladasz papiery. Pracujesz nielegalnie jak wiele osob, ktore ubiegaly sie o AOS i nie jest to jakas egzotyka.

Podatki placisz i dobrze a utrzymac sie niby mialas z czego?

Nie korzystalas z pomocy panstwa i to sie liczy.

Jeszcze co do pytania 1. - sprawdzić można na wiele różnych sposobów, ten najbardziej trywialny jest po SSNie - zajmie to jakieś 2 minuty...

mozna jak sie jest IRS'em a nie Immigration :) Immigration ma zazadnie sprawdzic czy dana osoba nie jest zagrozeniem dla USA i czy malzenstwo jest prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec moje pytania:

1.Czy urzad immigracyjny bedzie to spawdzal? Zastawia mnie jak oni by to mogli zrobic. Skontaktowas sie z moja praca? Czy to jest ich rutynowe postepowanie?

2. Czy powinnam sie zwonic z pracy zanim zlozymy dokumenty? Jak dostanie pozwolenie o prace to moge dalej pracowac gdzie pracuje?

3. Czy jak bedziemy skladac papiery to musze dolaczyc moje tax returns? Jezeli tak to z wszystkich lat ktorych pracowalam?

Help! :(

Hey

USCIS takich rzeczy nie sprawdza jesli sie nie przyznasz, ze kiedys cos tam sama zaznaczylas, sie podpisalas itd. przeciez jakos musialas sie utrzymac, nie poszlas krasc lub prosic o zasilek... I absolutnie sie nie zwalniaj; Ba, nawet w aplikacji wpisz co robisz i czym sie zajmujesz; Co do tax to tylko twoj sponsor / joint-sponsor wysyla W-2 i 1040 transcripts z ostatniego roku lub z ostatnich 3lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i bede wdzieczna za jakakolwiek pomoc, szcegolnie od pani Kariny, ktora chyba wie wszytko o immigration :)

Wiem ze moj nielegalny pobyt bedzie przebaczony, pracowanie bez zazwolenia na prace tez, ale doczytalam sie gdzies ze za podszywanie sie za ameryknskiego obywatela jest wielkim przestepstwem. Ja juz nie pamietam, ale moze byc ze jak ubiegalam sie o prace zaznaczylam na formularzu ze jestem obywatelem, moze jak otwieralam konto bnakowe tez...naprawde nie pamietam, bo pracuje w tej samej firmie od 6-u lat.

No wiec moje pytania:

1.Czy urzad immigracyjny bedzie to spawdzal? Zastawia mnie jak oni by to mogli zrobic. Skontaktowas sie z moja praca? Czy to jest ich rutynowe postepowanie?

2. Czy powinnam sie zwonic z pracy zanim zlozymy dokumenty? Jak dostanie pozwolenie o prace to moge dalej pracowac gdzie pracuje?

3. Czy jak bedziemy skladac papiery to musze dolaczyc moje tax returns? Jezeli tak to z wszystkich lat ktorych pracowalam?

Help! :(

Tak czytam i czytam co piszecie... Tutaj jest to wyjasnione w prostych slowach:

For the most part, U.S. immigration laws are complex and confusing. Some are little known or frequently overlooked. Some carry serious consequences that may result in a permanent bar to immigrating to the U.S. One provision that is especially problematic is section 212(a)(6)© of the Immigration and Nationality Act (INA). This dictates that any foreign national who falsely claims to be a U.S. citizen for any purpose or benefit under the INA or any federal or state law, including to obtain a job or vote in the U.S., is permanently inadmissible to the U.S. Such a false claim also makes the person removable from the U.S. The law covers all false U.S. citizenship (USC) claims made on or after September 30, 1996, and does not provide any waiver to overcome the bar.

To obtain benefits under the INA or any federal or state law, foreign nationals might be tempted to claim U.S. citizenship even when they know this is false. Many false USC claims arise when the foreign national completes and signs a Form I-9, Employment Eligibility Verification. All individuals working in the U.S. who were hired after November 6, 1986 must complete the I-9 form, which allows the employer to verify that they are authorized to work in the U.S.

Placement In Removal Proceedings

The Department of Homeland Security (DHS) may – and frequently does – initiate removal proceedings against foreign nationals in the U.S. who violate Section 212(a)(6)©. The false USC claim issue often arises when the person applies for permanent resident status. In some cases, during the adjustment of status interview, U.S. Citizenship & Immigration Services (USCIS) may question the applicant about how he was able to work in the U.S. without employment authorization. Some examinations officers will take the extra step of subpoenaing the I-9 records from the applicant’s prior employer or current employer. While some employers might refuse to comply with USCIS’ request, many will simply hand over the I-9 records to USCIS. If the Service finds that the person made a false USC claim, it will issue a Notice to Appear in removal proceedings before the Immigration Court. The person will then need to convince the Immigration Judge that he did not make a false USC claim or defend himself against removal.

Inability to Adjust to Permanent Resident Status

Foreign nationals who are found to have made false USC claims are ineligible to adjust to permanent resident status. This means they may never immigrate to the U.S. through a family-based or employment-based petition. The severe consequences of violating this law are undeniable. For example, noncitizens who were convicted of crimes involving moral turpitude, such as sexual assault and fraud, are often eligible for waivers of inadmissibility. Strikingly, there are no waivers available to persons who are deemed inadmissible or removable for false USC claims.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

I na koniec ciekawostka: jest pewien loop w prawie, ale kogo on dotyczy i jak sie go interpretuje to juz powinien wytlumaczyc adwokat, ktory udzieli Wam konsultacji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...