Skocz do zawartości

Przygotowania Do Wyjazdu & Emigracja :) (Po Wygraniu Dv Lottery)


terrorystka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 256
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

owszem, wiele zmieniło się w PL..,na dobre. Ale, tak naprawde, dlaczego tak wielu chce wyjechać do USA?, czy tylko by spełnić swój wyimaginowany sen...? Czy w PL, pomimo tego, że półki się uginaja, żyje się ludziom aż tak dobrze.. W PL jest bieda!! (owszem, można spotkać ją na każdym kontynencie),W PL nastały nowe czasy..? - "pokolenie 1500... PL, to kraj, w ktorym człowiek nie moze się normalnie rozwijać, nie ma szans na spełnienie marzen, realizacja hobby....Wielu ludzi żyje od 15-15. Nie będę juz wspominać o grabieży podatkowej...Myśle, że nadal, niestety, w PL ludzie są ograniczani na każdej dziedzinie naszego życia.. Zastanawiam się jedynie, dlaczego zachwalą PL ludzie, którzy są poza jej granicami.....?? milego dnia

To wszystko prawda... w Polsce jest bieda, dlatego tak jak napisalem wszystko zalezy na jakim poziomie zyje sie w Polsce. Jesli ma sie 1500 na reke to napewno warto wyjezdzac, ale jak sie zarabia 10.000 netto to juz moim zdaniem nie ma sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesze sie, ze nie pozbedziesz sie firmy :) co do szkoly to tu nie ma innej opcji niz amerykanska :) do polskiej dzieciaki moga chodzic tylko w sobote przy kosciele :) powodzenia wam zycze :) i tu nie chodzi o to ile godzin bedziesz harowal tylko za ile na godzine ;) jak podejdziecie do emigracji z chlodna glowa to powinno byc oki, powiem tylko tyle, jak zobaczysz polska dzielnice z autostrady 95 to sie nie przestrasz, bo wyglada jak slamsy w trzecim swiecie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem, wiele zmieniło się w PL..,na dobre. Ale, tak naprawde, dlaczego tak wielu chce wyjechać do USA?, czy tylko by spełnić swój wyimaginowany sen...? Czy w PL, pomimo tego, że półki się uginaja, żyje się ludziom aż tak dobrze.. W PL jest bieda!! (owszem, można spotkać ją na każdym kontynencie),W PL nastały nowe czasy..? - "pokolenie 1500... PL, to kraj, w ktorym człowiek nie moze się normalnie rozwijać, nie ma szans na spełnienie marzen, realizacja hobby....Wielu ludzi żyje od 15-15. Nie będę juz wspominać o grabieży podatkowej...Myśle, że nadal, niestety, w PL ludzie są ograniczani na każdej dziedzinie naszego życia.. Zastanawiam się jedynie, dlaczego zachwalą PL ludzie, którzy są poza jej granicami.....?? milego dnia

Violonczela zupełnie się z Tobą zgadzam, wszystko jest, ale przeciętnego człowieka niestać jest na wiele. Pierwszy lepszy przykład = kredyt mieszkaniowy 30 lat spłacania. 30 lat!!!!!!!!!!! Czy to jest normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spytaj sie ludzi co chca wyjechac czy czasami za duzo sie nie na sluchali

ktos cos im powiedzial i mysla ze bedzie tak samo unich,czasami tak sie wyjezdza

owszem bedzie ale czy kazdy dojdzie do takich samych i pdobnych pieniedzy,statusu czy jak tam

sa tez inne wyjazdy jak ucieczka od roznych spraw,rodziny,rodzicow ale kto Ci to powie ,pokaze ze tak jedzie

a wiec lepiej napisac ze malo sie zarabia,gorzej jest z praca niz ze rodzice,,rodzina mnie .....nie bede dalej pisac.

Właśnie o to chodzi mi - ja osobiście mogę się przyznać, że chcę uciec od rodziny od tych głupich docinek w pracy. Co do zarobków to narazie nie narzekam jestem singlem (około średniej krajowej), ale jak pomyślę że mam założyć rodzinę to mi się odechciewa żyć w kraju wktróym układ goni układ. Nie masz znajomości - nie masz dobrej pracy. Przyznam się JA też obecną robotę dostałem po znajomości. Wstyd jest mi do teraz, gdy patrzę w lustro zrano. Lecz z drugiej strony za coś trzeba żyć. Próbowałem znaleźć inną pracę (jest nie powiem 6zł /h w ochronie) ale zarobki są śmieszne gdzie bym nie poszedł.

Rozumiem jedną jak i drugą grupę emigrantów. Ktoś wyjeżdza żeby uciec, ktoś żeby poprawić byt. Tak to bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violonczela zupełnie się z Tobą zgadzam, wszystko jest, ale przeciętnego człowieka niestać jest na wiele. Pierwszy lepszy przykład = kredyt mieszkaniowy 30 lat spłacania. 30 lat!!!!!!!!!!! Czy to jest normalne?

jest to normalne w ameryce- a wlasciwie 30 lat to i tak krotko jesli sie kilka razy robi "cash out refi" :)

co jest natomiast "nienormalne" w polsce to powszechna bezplatna sluzba zdrowia, bezplatne studia dzienne i brak podatku katastranego

ale jestem przekonany ze ten kraj wkrotce "znormalnieje" i dopiero wtedy bedziecie plakac OJ DUPA BOLI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL :) Tutaj wiele ludzi kupuje domy / mieszkania z zalozeniem ze kredytu nie splaca nigdy. Zmieniaja regularnie na inne / wieksze / w innej lokalizacji a splata kredytu to nieodlaczna czesc ich miesiecznych wydatkow...

Tylko trzeba jeszcze mieć na spłatę. Co ma zrobić moja znajoma która po uszy wpadła w kredyt. Ma powiedzieć swojemu dziecku - dziś kolacji niema bo mama z tatą nie mają na kredyt (a oboje pracują).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to normalne w ameryce- a wlasciwie 30 lat to i tak krotko jesli sie kilka razy robi "cash out refi" :)

co jest natomiast "nienormalne" w polsce to powszechna bezplatna sluzba zdrowia, bezplatne studia dzienne i brak podatku katastranego

ale jestem przekonany ze ten kraj wkrotce "znormalnieje" i dopiero wtedy bedziecie plakac OJ DUPA BOLI

O.K. Czegoś takiego w Polsce nie zrobisz. Jedna rata niespłacona a traktują Cię jak złodzieja. Co gorsz wysłałem kiedyś pieniądze miałem potwierdzenie, dzwonią z banku gdzie są ich pieniądzę Mówię że mam potwierdzenie że wysłałem, na to pani z banku do nas nie wpłyneło. To nich pani sprawdzi. Nie bo to pan nie zapłacił i tak w kółko z nią gadałem, że ja wpłaciłem a że oni nie dostali. Cyrk poprotu cyrk.

p.s. co do służby zdrowia masz rację jest to po PRL-owska zpuścizna, tak jak i bezpłatne studia (dzienne). Po prostu jest na to piękne polskie słowo SOLIDARNOŚĆ. Cała polska Konstytucja jest Solidarnościowa. Zapomniałeś o ZUS-ie i emeryturach z niego wypłacanych.

Co do podatku to myślisz że najbogatsi by go chętnie płacili (jakoś by go omineli, bo tak działa państwo - brak kontroli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...