Skocz do zawartości

Przygotowania Do Wyjazdu & Emigracja :) (Po Wygraniu Dv Lottery)


terrorystka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Violonczela

Wiesz, te hasełka o "wolności, szczęściu" to można sobie o tym pomarzyć jak się ma dwadzieścia lat... Niestety wcześniej czy później człowiek sobie zdaje sprawę, że za coś musi żyć. W Stanach ci co nie pracują też lądują na śmietnisku, tak jak i w Polsce. Różnicy prawie nie ma, z tym że w Polsce to jeszcze rodzina może pomóc, a tu kto? :)

Wniosek mój taki -- jesteś dobrze ustawiona w Polsce, masz dobrą pracę, dom/mieszkanie, dobry samochód.. nie pchaj się na emigrację bo nic lepszego tu nie znajdziesz. Kryzys dotyka w tej chwili cały świat i wszystko wskazuje na to, że będzie coraz gorzej, tak z pracą jak i zarobkami... Jeśli masz jednak obecnie 20 lat i dopiero wchodzisz w dorosłość to może i warto jechać do Ameryki -- nauczysz się poszanowania pracy i pieniędzy przynajmniej, ale odradzam jechać nielegalnie, a innych metod dostania się tu praktycznie nie ma :)

..Maćku..,kończąc ten temat..,z tą rodzinna pomocą braci, sióstr, kuzynów w PL, to gruba przesada..... Myślę jeszcze, słowa wolność i szczęście nie są pustymi frazesami.... Ale proszę, nie mów, że nie warto wyjeżdzać, gdy się ma więcej niż 20 lat.....Zresztą, to nie jest kwestia wieku...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 256
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Rybka, a Ty od jak dawna (o ile można spytac) tam przebywasz? Co najbardziej Cie rozczarowalo, a co pozytywnie zaskoczylo? Co do pracy to tylko chcialem Ci pokazac, ze skoro tutaj tak dostalem po tylku, to chyba raczej w Filadelfii gorzej juz nie bedzie. Niewolnictwo zdaje sie w USA jakis czas temu zniesli ;)

jestem tutaj od 6 lat.....co mnie rozczarowalo? duzo by wymieniac :/ warunki mieszkaniowe...zarobki...ludzie.....pogoda tez mnie wkurza ;) niestety nie lubie Ameryki ale uprzedzajac wpisy typu: nie podoba sie to po co tu siedzisz napisze, ze moj maz sie stad nie wyniesie a ja nie mam ochoty na rozwod :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem tutaj od 6 lat.....co mnie rozczarowalo? duzo by wymieniac :/ warunki mieszkaniowe...zarobki...ludzie.....pogoda tez mnie wkurza ;) niestety nie lubie Ameryki ale uprzedzajac wpisy typu: nie podoba sie to po co tu siedzisz napisze, ze moj maz sie stad nie wyniesie a ja nie mam ochoty na rozwod :)

no ale chyba przynajmniej kochasz tutejsza "sluzbe zdrowia"?( bo wszyscy tu narzekaja na lecznictwo w Polsce) ;)......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem tutaj od 6 lat.....co mnie rozczarowalo? duzo by wymieniac :/ warunki mieszkaniowe...zarobki...ludzie.....pogoda tez mnie wkurza ;) niestety nie lubie Ameryki ale uprzedzajac wpisy typu: nie podoba sie to po co tu siedzisz napisze, ze moj maz sie stad nie wyniesie a ja nie mam ochoty na rozwod :)

To witamy w klubie... Niestety Polandia nie bedzie Cie witac z otwartymi ramionami z powrotem... Po 6 latach to juz bedzie Ci ciezko wrocic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy to służba zdrowia jest w Polsce bezpłatna?

W Konstytucji jest artykuł że służba zdrowia jest bezpłatna. Nigdzie za to w Konstytucji nie jest napisane, że na zabieg czekasz 6 miesięcy albo i lepiej. Więc płacisz, zresztą ja też płacę. Prosta sprawa - nie znamy swoich praw, a jak znamy to nam przedstawiają regulaminy wewnętrzne i tym podobne przepisy.

..temat jest super, natomiast takie nakręcanie się może w maju przynieść gorzkie rozczarowanie...,więc..spokojnie. Może jakieś plany względem miejsca..i dlaczego? :)

Myślę, że jakbym miał możliwość to chyba okolice Chicago, duże skupisko Polonii. Dużym miasteczkiem jest Rockford w stanie Illinois 2h od Chicago i Milwaukee samochodem, a wiadomo że w dużych miastach łatwiej o pracę. To takie wstępne plany. Docelowo (czyli emerytura za 30 lat) chyba California strasznie droga, bądź tańsza Floryda

P.S. To są tylko moje przypuszczenia że floryda jest tańsza od kalifornii oraz że w dużych aglomeracjach jest łatwiej o pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...