Skocz do zawartości

Przygotowania Do Wyjazdu & Emigracja :) (Po Wygraniu Dv Lottery)


terrorystka

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma sie co na zas podniecac przygotwaniami do wyjazdu, ktory jest tylko i wylacznie kwestia szczescia w loterii............................Jak juz sie zostanie wylosowanym, to wtedy mozna konkretne kroki czynic..........................Z wlasnego doswiadczenia goraco polecam wszelka eliminacje z mozgownicy jakichkolwiek mysli o loterii, oczekujac na losowanie....................Ja zaaplikowalem, zapomnialem, i zostalem wylosowany. Wtedy zaczalem konkretnie glowkowac i czynic ruchy - szczegoly w moim podpisie, jesli chce sie komus przeczytac.

Sorry, że dopiero teraz, ale coś ostatnio jestem zabiegany.

Odnośnie twojego postu - zrozumiałem, że wszystko było spontaniczne. W związku z tym mam pytanie. Jak już wygrałeś to co sobie pomyślałeś? Bo ja zaczynam zastanawiać się czy dam sobie ze wszystkim radę. Co do konkretnych ruchów to masz rację, lepiej się nie napalać i czynić je dopiero po ewentualnej wygranej.

p.s. zrozumiałem to dopiero na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 256
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 3 tygodnie później...

A może mamy tu kogoś, kto po wygraniu w ostatniej loterii postawił już pierwsze kroki w US i zechciałby wnieść coś ciekawego do rozmowy? ;)

To co czytam na zagranicznych forach (np. ludzie opisują jak 10 mcy szukają pracy...) nie nastraja dobrze przed jutrzejszą wizytą w ambasadzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mamy tu kogoś, kto po wygraniu w ostatniej loterii postawił już pierwsze kroki w US i zechciałby wnieść coś ciekawego do rozmowy? ;)/>

To co czytam na zagranicznych forach (np. ludzie opisują jak 10 mcy szukają pracy...) nie nastraja dobrze przed jutrzejszą wizytą w ambasadzie :(/>

Tez bym chetnie poczytala..

A jakie zagraniczne fora czytasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

terrorystka tak jak pisza ze nie mozna znalesc pracy w Kanadzie a jednak sa tacy ze ja znajduja

a pisza chociaz gdzie szukaja,przy czym,jak szukaja?

ja znam swoje mozliwosci i wiem moze byc roznie ale nie az tak ze pracy bym nie dostal zadnej

sa malo platne,sprzatanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy z żoną w USA od 16.02 - póki co były to wakacje, a teraz przymierzam się do poszukiwań pracy :) Nasze numery SSN doszły pocztą w poniedziałek czyli równo tydzień po przylocie.

Bezpłatne konto z kartami debetowymi w Bank of America udało nam się założyć bez SSN. Do założenia jakiegokolwiek konta z kartami kredytowymi wymagany jest SSN. W BoA jest właśnie takie konto do którego się przymierzamy, płatne 15$ miesięcznie lub darmowe jeżeli depozyt wynosi co najmniej 5000$ lub miesięczny obrót wynosi 2000$. Pierwsza karta kredytowa będzie działać na zasadzie, że wpłacamy do banku depozyt, który będzie limitem na karcie. Depozyt oczywiście można odzyskać po rezygnacji z karty. Pani w banku powiedziała, że po około roku używania takiej karty można liczyć na zmianę na tradycyjną bez depozytu z pewnym limitem, który oczywiście będzie rósł w miarę upływu czasu.

Prawo jazdy będziemy załatwiać w przyszłym tygodniu - podobno wymagane są 2 dowody zamieszkania pod danym adresem, dlatego może nam się to jeszcze nie udać (mamy tylko zaadresowane pisma z banku oraz social security card).

Pierwsze wrażenia pozytywne, okolica nam się podoba (przedmieścia Atlanty). Po tygodniu w NYC stwierdziliśmy z żoną, że fajnie jest tam pojechać i pozwiedzać. Do życia natomiast, bardziej nadaje się spokojniejsza okolica jak ta, w której mieszkamy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo jazdy będziemy załatwiać w przyszłym tygodniu - podobno wymagane są 2 dowody zamieszkania pod danym adresem, dlatego może nam się to jeszcze nie udać (mamy tylko zaadresowane pisma z banku oraz social security card).

Ja poszedłem właśnie z listami z banku i z rachunkiem za komórkę (nie wynajmowałem mieszkania wtedy), ale wstarczył tylko jeden. Jak zmieniałem adres to wziąłem tylko rachunek za wodę czy prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...