Skocz do zawartości

Przygotowania Do Wyjazdu & Emigracja :) (Po Wygraniu Dv Lottery)


terrorystka

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie odnośnie tematu:

wylosowałem GC, jestem po interview w styczniu 2013 i obecnie jestem w trakcie szykowania się do wyjazdu. Plan jest taki że lecę w kwietniu a więc już całkiem niedługo (trochę pojawia się strachu i obaw ale wydaje się to byc normalne przed taką zamianą). Lecę do NJ, przynajmniej na początku i tam zacznę układac sprawy. W Polsce już chyba raczej wszystko zorganizowałem, chociaż narazie zostawiam swoje rzeczy typu mieszkanie, działka itp, itd. Myślę że dopiero za jakiś czas tutaj uporządkuję te sprawy, nie śpieszno mi. Ale jednicześnie do wyjazdu jestem zdeterminowany, zawsze chciałem życ za wielką wodą :)

Pytanie:

- tłumaczenia świadectw pracy raczej dobrze byłoby zrobic u nas teraz, niż tam się tym zajmowac, jak sądzicie?

-telefon komórkowy myślę aby wziazc swój (nie mam simlocka nokia lumia), tam zakupic kartę bez aparatu i gotowe, czy tez rozsadniej kupic abonament z aparatem w zestawie ? szukałem na forum i stronach tamtejszych operatorów i trochę pobłądziłem. Może Wy macie jakieś konkretne zdanie co zrobic?

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 256
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Pytanie:

- tłumaczenia świadectw pracy raczej dobrze byłoby zrobic u nas teraz, niż tam się tym zajmowac, jak sądzicie?

-telefon komórkowy myślę aby wziazc swój (nie mam simlocka nokia lumia), tam zakupic kartę bez aparatu i gotowe, czy tez rozsadniej kupic abonament z aparatem w zestawie ? szukałem na forum i stronach tamtejszych operatorów i trochę pobłądziłem. Może Wy macie jakieś konkretne zdanie co zrobic?

Ja robiłem i wciąż robię tłumaczenia w Polsce z uwagi na apostylę. Znajomy szukał ostatnio czeskiego tłumacza certyfikowanego i trochę mu to zajęło a i stawki trochę wyższe. Tak na marginesie, naprawdę są potrzebne świadectwa pracy przy wyjeździe na GC?

Odnośnie telefonu masz wątek o T-mobile. Ja zaczynałem od abonamentu przez dwa lata, ale od trzech jestem na pre-paid, bo znacznie bardziej mi się opłaca i nie ma nic na przeciwko, żebyś miał monthly plan na pre-paid. Zdecydowanie przywieziony aparat powinien działać w niektórych sieciach oferujących karty sim (att i t-mobile np.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja może zadam pytanie z innej beczki. wiadomo, że na lotnisku przechodzi się przez całą procedurę imigracyjną. a jak to jest w przypadku przesiadki w Kanadzie? Czy jeśli mam lot przez Toronto do Chicago to cała ta procedura czeka mnie w Toronto? Wiadomo, że te loty traktowane są jako domestic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, cala procedura odbedzie sie w Toronto. Zostaniesz skierowana do Secondary Inspection i tam po sprawdzeniu wszystkiego puszcza Cie dalej.

Pamietaj, zeby byc na lotnisku odpowiednio wczesniej. Czesto samo oczekiwanie w kolejce do kontroli paszportowej zajmuje 45 minut, dopiero potem Secondary Insepction, ktora moze zajac i 3h. Oni sie tam nie spiesza specjalnie. Potem Security Checkpoint, tutaj tez czasem bywa ze 30 minut to malo. Co do Secondary to oni tam oblusguja ludzi wedlug nieokreslonej kolejnosci, wiec nie jest first-in first out.

Jesli nie zdarzysz na samolot, to po wyjsciu z Secondary, linie lotnicze znajda Ci kolejny samolot - nie ma ekstra oplat z tego tytulu.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się wydarzyło, więc zdaje relację.

Do prawa jazdy wystarczyło pismo z którym doszła GC, pismo z banku, w którym doszły karty oraz Social Security Card. Mam za sobą dopiero testy, z jednego terminu egzaminu praktycznego musiałem zrezygnować ponieważ miałem w tym czasie rozmowę o pracę, następny termin w następny piątek (długie kolejki). Póki co jeżdżę na polskim prawie jazdy.

Pracy zacząłem szukać we czwartek 14. marca i wczoraj udało mi się te poszukiwania zakończyć - zaczynam od przyszłego poniedziałku :-)

Pierwszym dużym zakupem będzie samochód (teraz pożyczam od brata). Zaczniemy również rozglądać się za mieszkaniem bliżej pracy, teraz mam jakieś 30min poza godzinami szczytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się wydarzyło, więc zdaje relację.

Do prawa jazdy wystarczyło pismo z którym doszła GC, pismo z banku, w którym doszły karty oraz Social Security Card. Mam za sobą dopiero testy, z jednego terminu egzaminu praktycznego musiałem zrezygnować ponieważ miałem w tym czasie rozmowę o pracę, następny termin w następny piątek (długie kolejki). Póki co jeżdżę na polskim prawie jazdy.

Pracy zacząłem szukać we czwartek 14. marca i wczoraj udało mi się te poszukiwania zakończyć - zaczynam od przyszłego poniedziałku :-)

Pierwszym dużym zakupem będzie samochód (teraz pożyczam od brata). Zaczniemy również rozglądać się za mieszkaniem bliżej pracy, teraz mam jakieś 30min poza godzinami szczytu.

GRATULACJE szybko się uwinąłeś z tym wszystkim!!

A że tak spytam a po co te pisma z banku? myślałem że do prawka wystarczy tylko

:-ssn

-gc albo paszport

-opata

-wniosek DL 44

-zdjecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się wydarzyło, więc zdaje relację.

Do prawa jazdy wystarczyło pismo z którym doszła GC, pismo z banku, w którym doszły karty oraz Social Security Card. Mam za sobą dopiero testy, z jednego terminu egzaminu praktycznego musiałem zrezygnować ponieważ miałem w tym czasie rozmowę o pracę, następny termin w następny piątek (długie kolejki). Póki co jeżdżę na polskim prawie jazdy.

Pracy zacząłem szukać we czwartek 14. marca i wczoraj udało mi się te poszukiwania zakończyć - zaczynam od przyszłego poniedziałku :-)

Pierwszym dużym zakupem będzie samochód (teraz pożyczam od brata). Zaczniemy również rozglądać się za mieszkaniem bliżej pracy, teraz mam jakieś 30min poza godzinami szczytu.

a możesz powiedzieć coś o pracy, którą szukałeś i znalazłeś? Nie ukrywam, że również interesuje mnie stawka i benefity o ile są. Jeśli chcesz takie rzeczy zdradzać.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...