Skocz do zawartości

Przygotowania Do Wyjazdu & Emigracja :) (Po Wygraniu Dv Lottery)


terrorystka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

czytam i czytam i nie mogę nabrać pewności:

otóż będąc na interview w Warszawie w styczniu 2013 roku podawałem adres w formularzu mojego krewnego (obywatela USA) z Delaware, który wówczas przygotowywał się do sprzedaży domu ale kazał podawać ten adres i tak też zrobiłem. Obecnie wuj sprzedał dom i przeprowadził się do innego stanu.

I teraz mam pytanie co zrobić bo chcę jechać w te strony Delaware od samego początku, oprócz rodziny mam tam moich dobrych znajomych, którzy z kolei nie widzą problemu abym posłużył się ich adresem na lotnisku w celu dalszej korespondencji dla przysłania GC i SSN:

-czy podać adres znajomych

-czy też podać nowy adres wuja, a na pytanie odnośnie zmian adresu i stanu jego zamieszkania - argumentować moją chęć pobytu jednak w Delaware a adres wuja jedynie do korespondencji dla potrzeb GC

Bardzo Was proszę o pomoc, temat spędza mi sen z powiek :( ehh

Pozdrawiam i z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 256
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Aha :) W takim razie podam adres moich znajomch u których się zatrzymam i będzię mi łatwiej z odbiorem dokumentów. Jednocześnie skontaktuję się w razie czego z nowmi właścicielami domu aby mieli na uwadze ewentualną przesyłkę dla mnie. Rozsądnie.

Dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam bardzo ważne pytanie. Wyjeżdżamy z żona za niecały miesiąc na zieloną kartę. Przed wyjazdem chcielibyśmy się ubezpieczyć w kraju na czas ok 3-6 miesięcy. Chodzi o to, że zależy nam na tym aby wjeżdżając do USA posiadać jakieś ubezpieczenie. W późniejszym czasie po znalezieniu pracy oczywiście wykupimy ubezpieczenie tamtejsze lub pracodawca nam coś zagwarantuje. Tyle, że z tego co się orientowałem jest z tym problem bo wszystkie ubezpieczenia wyjazdowo-turystyczne posiadają klauzulę, że nie obowiązują w kraju zamieszkania oraz stałego pobytu, czyli jadąc na stałą emigrację USA będzie naszym krajem stałego pobytu. Czy ktoś możę mi coś doradzić w tej kwestii? Czy jest w ogóle szansa na wykupienie jakiejś polisy w Polsce która by nas tam chroniła chociaż przez pierwszy miesiąc? Z góry dziękuję za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewielki sens. Tym bardziej w przypadku gdy rozliczenie może nastąpić tylko i wyłącznie w Polsce bo w większości przypadków powrót do kraju na rozliczenie szkody by się w ogóle nie kalkulował. Właśnie potrzebuję czegoś co na początku by mnie tam chroniło i żeby ewentualne szkody były odrazu rozliczane z polisy w USA. No i najważniejsze żeby USA nie było traktowane tak jak Polska bo w tedy nici z jakichkolwiek świadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mike, zapomnij. I tak polisa z Polski wystarczylaby tylko na podstawowe leczenie. Miałem w zeszłym roku przez miesiąc polisę dla turystów i Polaków pracujących w USA, kwota wydaje się może wysoka na realia polskie, ale jedynie wystarczająca w USA do zaleczenia się i powrotu do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...