Skocz do zawartości

Przygotowania Do Wyjazdu & Emigracja :) (Po Wygraniu Dv Lottery)


terrorystka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 256
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Tak, chodziło o Ciebie, myslałem o czym innym a napisałem co innego haha

dzięki za odpowiedzi, ja odrazu po przylocie poprostu udam sie do SSA i zapytam o SSN!

Jak pisalem juz ze 3 razy - musisz odczekac z 10-14 dni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście pozakładać osobne watki, w których moglibyście opisywać, jak to wygląda od chwili wylądowania... To tylko taka sugestia ;)

Postanowiłem skorzystać z twojej sugestii i żeby nie zaśmiecać forum załozyłem bloga http://mojazielonakarta.blogspot.com/

Vizę mam z kat F4 ale myślę że to bez różnicy. Zamierzam tam dzielić się wszystkim od momentu otrzymania promesy aż do kiedy będzie mi starczyło sił.

Blog jest narazie w budowie ale myslę, ze ruszy lada moment. To forum sporo mi pomogło dlatego blog będzie formą podziękowania.

Adminów proszę o umieszczenie tego posta lub adresu strony tak by był widoczny dla innych.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć wszystkim.

Powoli szykujemy się do wyjazdu za ocean (maj/czerwiec). Jaki stan polecilibyście biorąc pod uwagę dostępność do ofert pracy i relatywnie niskich kosztów życia (wynajem mieszkania, itd. itp.). Nie mamy i nie znamy tam nikogo, także startujemy od "zera".

Póki co rozważamy wylot do TX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tutaj czegoś nie rozumiem... Są aż trzy strony tego wątku, a postów na temat jest raptem dwa.... Miało być o planach i przygotowaniach do wyjazdu, a tymczasem czytam znów nie na temat...

Mój plan jest następujący i go realizuje... Chcę wyjechać do USA i składam aplikacje do losowania GC i czekam :) ale w między czasie pracuje w Anglii i odkładam pieniądze.. Jest to bardzo dobry sposób zeby zobaczyć czy da się funkcjonować w innym kraju, czy tesknota nie będzie aż tak wielka... Siedząc tu widziałem dużo. Przyjeżdzają z marzeniami i celami na zarobek i bogactwo, a tymczasem brutalna rzeczywistosc bez rodziny znajomych czyni z nich nieporadnych ludzi ktorzy maja depresje i chca wracac:) w tych czasach kiedy mamy dostęp do krajów UE radziłbym żeby ten kto chce do USA wyjechać i nigdy nigdzie nie był niech najpierw sprawdzi sie w innym panstwie, bo jak to ktoś stwierdzil... latwiej jest to rzucic i wrócić do PL :)

A co do samych USA i z tym, że już ciągle ktoś mówi że już nie jest jak kiedyś ze bogactwo itp... :) myślę że nie w tym jest problem. Po prostu jak ktoś chcę tam emigrować to tam chce raczej mieszkać... I myślę ze z pracą może troche ciezej jak kiedys ale płaca i zarobki się nie tyle mocno zmniejszyly i zmienily co poziom i koszty zycia w Pl sa bardzo wysokie w porownaniu do lat 80 :) i teraz już sie tam nie jedzie na "zarobek" lecz na czystą emigracje... :) Zyć, pracować, mieszkac, egzystować. To takie moje zdanie :) I proszę admina o zrobienie coś z tym wątkiem bo jest 90 % postów mało zgodnych z samym tematem. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tutaj czegoś nie rozumiem... Są aż trzy strony tego wątku, a postów na temat jest raptem dwa.... Miało być o planach i przygotowaniach do wyjazdu, a tymczasem czytam znów nie na temat...

Mój plan jest następujący i go realizuje... Chcę wyjechać do USA i składam aplikacje do losowania GC i czekam :) ale w między czasie pracuje w Anglii i odkładam pieniądze.. I proszę admina o zrobienie coś z tym wątkiem bo jest 90 % postów mało zgodnych z samym tematem. Pozdrawiam :)

A ty źeś wylosował ta kartę? Bo inaczej żeś też walnął offtopa. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...