Skocz do zawartości

Pierwsze Kroki W Usa .. (Emigracja) Do San Francisco


mariano85

Rekomendowane odpowiedzi

Marian, dobry pomysl zadzwonic do tej pracy w Colma; nawet jezeli nic nie maja dla ciebie, podziekuj slicznie i powiedz - please keep me in mind if something comes up. To im sie spodoba: grzeczny zainteresowany chlopak :)

(PS nie zapomnij im przypomniec ze pracujesz - bo jednak bardziej ceni sie juz-zatrudnionych ludzi od tych nadal-szukajacych pracy.)

Dobre rady:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Nam zostało już tylko dwa tygodnie do wylotu (23.06). Pracę mam zacząć od 1 lipca. Na początku będę jeździł wózkiem widłowym w fabryce produkującej mrożone pizze. Problemem dla mnie jest język, więc sprawą priorytetową będzie intensywna nauka, aby w przyszłości móc znaleźć lepszą robotę. Żona mogłaby również zacząć tam pracę w dziale kontroli jakości (ona z angielskim problemu nie ma, była nauczycielką tego języka w ogólniaku), ale ustaliliśmy, że dopóki dzieci (6 i 8 lat) nie rozpoczną roku szkolnego, ona będzie z nimi. Pomoże się zaaklimatyzować. Postaram się zdawać relację z pobytu i obym nie w tym zawiódł - sami wiecie jak to jest, człowiek coś obieca, a potem z realizacją różnie bywa.

Wiecie ile dokładnie dolarów można zabrać ze sobą? Gdzieś czytałem, że 10 tys ale się nie doczytałem, czy to na jedną osobę, czy też na rodzinę? Sprzedaję w tym tygodniu czteroletniego passata i trochę gotówki będę miał. Chciałbym za to kupić w USA samochód, albo nawet dwa jak będzie taka potrzeba.

przepraszam, chciałem ten post umieścić w dziale "co po 1 maja 2013..."

A po co tam lecisz ?..przemyslales to ?...taki kawal drogi..z Polski ..zostawiasz rodzicow..przyjaciol...ubezpieczyles siebie zone dzieci ?..co bedzie jak zlamiesz noge ?..moja mama za 24 h pobytu na ER zaplacila 6200 $ .....proponuje dwa razy sie zastanowic niz tam polecisz...masz obok niemcy , Uk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co tam lecisz ?..przemyslales to ?...taki kawal drogi..z Polski ..zostawiasz rodzicow..przyjaciol...ubezpieczyles siebie zone dzieci ?..co bedzie jak zlamiesz noge ?..moja mama za 24 h pobytu na ER zaplacila 6200 $ .....proponuje dwa razy sie zastanowic niz tam polecisz...masz obok niemcy , Uk...

Płyta Ci się zacięła? Nie każdy musi chcieć być cieciem w Anglii.

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co tam lecisz ?..przemyslales to ?...taki kawal drogi..z Polski ..zostawiasz rodzicow..przyjaciol...ubezpieczyles siebie zone dzieci ?..co bedzie jak zlamiesz noge ?..moja mama za 24 h pobytu na ER zaplacila 6200 $ .....proponuje dwa razy sie zastanowic niz tam polecisz...masz obok niemcy , Uk...

Tycon skończ już proszę swoje międzywątkowe lamenty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katlia- dzięki za rady, zrobiłem tak jak mówiłaś! Zadzwoniłem wczoraj, powiedziałem że pracuje w serwisie samochodowym, że zrobiłem prawko ( ogólnie przypomniałem sie mu z rozmowy na interview) Powiedział że spoko że sie przypomniałem ale żebym zadzwonił za miesiac bo oni wciaz czekaja na ta maszyne :)

dudek0502 -super ze jedziesz na "gotowe" tzn ze masz juz zaklepana prace, o angielski sie nie martw, jak bedziesz pracował nie tylko z polakami i będziesz musiał codzienie go uzywać to szybko sie nauczysz, a i tam napewno jest jakas szkoła za free to mozesz tak jak ja na nocne zajecia sie zapisać! Super że masz tak małe dzieci, one za pare lat juz będa mówił bez zadnego akcentu po ang. Oczywiście żyzce powodzenia Tobie i rodzinie no i czekamy na relacje :)

Jak wspominałem wczesniej w weekendy nie pracuje w mojej normalnej pracy ale w ten weekend nie chciałem siedziec w domu więc znalazłem sobie dodatkową prace, Pewna rodzina kupiła mieszkanie i pomagam w przemeblowaniu troche odnawianiu itd nic szzcegolnego ale zawsze pare groszy wpadnie :)

Dzisiaj po pracy byłem ogladac jeden pokój bardzo blisko mojej pracy no ale NIESTETY nie był za duży i do tego musiał bym dzielic z dziewczyną ( na co moja by sie w zyciu nie zgodziła) drugi minus to taki ze to tylko na okres wakacji a ja jak jak juz bym sie wprowadził to nie chciał bym sie przenosic za 2 miechy... wiec czekam dalej niby wstepnie juz jestem umówiony na środe na inna rozmowe, tanio w miare blisko wiec mam andzieje ze sie uda!!! ale oczywiscie wciaz wysyłam emaile na inne ogłoszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wole byc cieciem w uk z mozliwoscia MRI za darmo niz walic squery na dachu bez zadnych praw...lol

Jesteś pewien, że za darmo? Nic w podatkach nie zapłaciłeś?

Może jestem za krótko w USA lub mam za niskie kwalifikacje, jak się "wali squery na dachu" i jakie prawa trzeba do tego mieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...