Skocz do zawartości

Pierwsze Kroki W Usa .. (Emigracja) Do San Francisco


mariano85

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za miłe słowa, wsparcie z każdej strony mile widziane :)
Co do samochodów to tak jak pisze KaeR.. nie do zdarcia, a poza tym tanie w utrzymaniu i łatwo dostepne czesci. Jak kiedys sie dorobie to kupie cos lepszego :) ale puki co to szukam coś jak to ..http://sfbay.craigslist.org/eby/cto/4019521447.html dzwoniłem juz do niego i moze jutro pojade obejrzeć.

jkb -Keyser Soze to legenda, dużo mi do niego brakuje ale pamiętam jak jeszcze byłem w Polsce to z zaciekawieniem czytałem jego postepy (pozdro dla niego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciaz szukam samochodu do kupienia i w związku z tym mam do was pare pyt:

1 Jak to jest w usa z kupnem samochodu, tak jak w polsce spisujemy umowe?

2 jakie dokumenty musi mi dac własciciel

3 jezeli ktos mowi ze auto ma czyste title to wieżyc na słowe ze samochod nie był "bity" czy da sie to jakos sprawdzic

4 mógłby ktos pisac jak wyglada rejestracja samochodu i ubezpiecznie (polcacie jakies tanie firmy?)

5 ile moze mnie kosztowac ubezpieczenie jak mam 27 lat, ok 10 lat prawko w PL 5 mc w USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciaz szukam samochodu do kupienia i w związku z tym mam do was pare pyt:

1 Jak to jest w usa z kupnem samochodu, tak jak w polsce spisujemy umowe?

2 jakie dokumenty musi mi dac własciciel

3 jezeli ktos mowi ze auto ma czyste title to wieżyc na słowe ze samochod nie był "bity" czy da sie to jakos sprawdzic

4 mógłby ktos pisac jak wyglada rejestracja samochodu i ubezpiecznie (polcacie jakies tanie firmy?)

5 ile moze mnie kosztowac ubezpieczenie jak mam 27 lat, ok 10 lat prawko w PL 5 mc w USA

Czysty title nie ma nic wspolnego z tym czy był bity czy nie, chodzi o to ze nie ma na nim żadnego kredytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciaz szukam samochodu do kupienia i w związku z tym mam do was pare pyt:

1 Jake jak jest w usa z kupnem samochodu, tak jak w polsce spisujemy umowe?

2 jakie dokumenty musi mi dac własciciel

3 jezeli ktos mowi ze auto ma czyste title to wieżyc na słowe ze samochod nie był "bity" czy da sie to jakos sprawdzic

4 mógłby ktos pisac jak wyglada rejestracja samochodu i ubezpiecznie (polcacie jakies tanie firmy?)

5 ile moze mnie kosztowac ubezpieczenie jak mam 27 lat, ok 10 lat prawko w PL 5 mc w USA

1. Nie. Sprzedający podpisuje title, że zbyl pojazd i za ile. Z tym jedziesz do dmv.

2. Title.

3. Jak juz kzielu powiedział, to chodzi o to, że samochód nie jest zestawem w skrócie. Bicie możesz sprawdzić po VIN. Są strony od tego. Za dodatkową kasę pokażą co się działo z samochodem.

4. Nie wiem jak CA, ale tu trzeba mieć ubezpieczenie już od momentu kupna. Dzwoni się do ubezpieczalni, mówi, że kupuje taki a taki samochód i lubisz to na ogół wystarczy. Papiery przychodzą potem. Z title od właściciela jedziesz do dmv, wypelniasz formularz, który dostaniesz, opłacało podatek i blachy, dostajesz nowy title i już.

5.wszystko zależy od samochodu i zakresu. Ja za starszy samochód płacę około 320 za rok za średni przedział kwot, które pokrywa. To ze zniżkami w VA, inny stan może mieć inne stawki. Możesz dostać penalty za prawko poniżej 3 lat. Nie wszędzie jednak. Geico wprowadziło kilka lat temu. Polskie prawko się nie liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie. Sprzedający podpisuje title, że zbyl pojazd i za ile. Z tym jedziesz do dmv.

2. Title.

3. Jak juz kzielu powiedział, to chodzi o to, że samochód nie jest zestawem w skrócie. Bicie możesz sprawdzić po VIN. Są strony od tego. Za dodatkową kasę pokażą co się działo z samochodem.

4. Nie wiem jak CA, ale tu trzeba mieć ubezpieczenie już od momentu kupna. Dzwoni się do ubezpieczalni, mówi, że kupuje taki a taki samochód i lubisz to na ogół wystarczy. Papiery przychodzą potem. Z title od właściciela jedziesz do dmv, wypelniasz formularz, który dostaniesz, opłacało podatek i blachy, dostajesz nowy title i już.

5.wszystko zależy od samochodu i zakresu. Ja za starszy samochód płacę około 320 za rok za średni przedział kwot, które pokrywa. To ze zniżkami w VA, inny stan może mieć inne stawki. Możesz dostać penalty za prawko poniżej 3 lat. Nie wszędzie jednak. Geico wprowadziło kilka lat temu. Polskie prawko się nie liczy.

http://www.dmv.org/bill-of-sale.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włąsnie czytałem CA DMV o kupnie pojazdu i tam było cos na temat

Title Transfers

Once you have sealed the deal, you have 10 days to transfer the title of the vehicle from the previous owner to you. The title is the car's ownership certificate.Transfer Fees

All fees must be paid within 30 days of the sale, even if you're missing some paperwork.

  • Title transfer (if registering the car as well): $15
  • Certificate of Title only: $18
  • License plates (regular) $16

co to jest ten title transfer?

After establishing residency in California, go to a local DMV office and submit:

Czyli podsumowujac:

sprzedajacy powinien dac mi :

1title

2 smog test wazny 90 dni

3 bill of sale (nie koniecznie ale mzna to podpisac)

cos ominałem?

sorry ze tak katuje z tym, ale nie ma mi kto wytłumaczyc oprucz was ....dzieki ze jestescie!!!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Title transfer to przekazanie takiego świstka, który posiada większość właścicieli samochodów. Ty też taki dostaniesz po rejestracji, który przekazesz nastepnemu właścicielowi. Tam jest miejsce, gdzie zbywajacy podpisuje przy sprzedaży.

O tym smogu to nie znam, ale po lekturze na stronie wynika, że większość samochodów musi to przejść. Jeśli to 90 dni, to niech sprzedający jedzie.

Bill of sale? Nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...