Skocz do zawartości

Pierwsze Kroki W Usa .. (Emigracja) Do San Francisco


mariano85

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem w końcu właściwy samochód, ale napisze wiecej szczegółów jak juz wszystko podpisze i załatwie

A teraz pytanko czy do rejestracji w dmv musze jechac z samochodem? Oni będą sprwdzali czy vin sie zgadza?
(samochód jest z CA) Czy wystarcza tylko dokumenty (title, smog) bez samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie, samochód kupiony, przerejestrowany, ubezpieczenie jest :)
Dziękuje wszytskim którzy pomogli mi przez to przejsc i podzielili sie swoim doświadzceniem, teraz wwydaje sie to łatwe ale jak pierwszy raz poczytałem jakie dokumenty musze złozyc, że ubezpieczenie musze miec odrazu jak kupie samochod to sie troche przeraziłem... Jeszcze raz WIELKIE dzieki!

Ostatecznie zakupiłem Toyota Camry 2002 2.4 silnik 4 cylindry (rozrząd łancuch) kolor gold, przebieg 96k Własciciel pokazał mi carfax, samochod był regularnie serwisowany w toyota SF Dzisiaj zresszta sam go wziąłem na warsztat i sam obejrzałem od spodu i wydaje sie OK! No ale wszytsko sie okaże w praniu :)

Najwiekszym mankamentem samochodu jest wgniecenie w tylnich drzwiach od pasażera i pare zardapan na zderzakach (parkowanie w SF...) ale jak troche bedzie grosza to sie to zrobi :)

koszt samochodu $5500

Ubezpieczenie

po waszych radach zwiekszyłem na :

Liability - Bodily Injury / Property Damage $50,000/$100,000/$50,000 $279.64
Uninsured Motor Vehicle - Bodily Injury $50,000/$100,000 $29.18
Uninsured Motor Vehicle - Property Damage Included 7.73
Medical Payments $10,000 40.09
Emergency Road Service Included $4.62
Comprehensive Deductible $500 36
koszt $397 za 6mc
co myslicie?
Premium adjustments
-drive safe and save program
-california good driver
-driver safty record discount
Mam zaliczone 10 lat jazdy z polski, tylko musze dostarczyc im w ciagu 1 mc record. Tata złozył juz wniosek na policji o wydanie mojego rekordu i juz w sobote ma go odebrac potem tłumaczenie i przysle mi go
Rejestracja
potrzebne title, smog check, insurance do wgladu, no i oczywiscie wniosek o nowa title! My mielismy także bill of sale (umowa kupna sprzedaża) - tak na wszelki...
Jak sie ma wszytskie te dokumenty przygotowane to trwa to 10 min :)
koszt rejest $180 (tablice te same)
tax tylko $350 bo napisalismy na umowie że zapąłciłem za niego $4000

szukuje sie wiecej zmian w moim zyciu, ale o tym nastepnym razem POZDRO!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :D

Ja też się ciesze że zaliczyli mi record z Polski, pare $$$ jestem do przodu! Moj tata juz odebrał to z Policji (koszt 17zł) potem tłumaczenie (koszt (49zł) i juz wysłał więc niedługo powinno przyjść, potem tylko zrobic skan i wysłac do farm state a orginał zostaje u mnie!
Pisałem ostatnio że szykuje się u mnie trochę wiecej zmian .....

Zdecydowałem że przeprowadze sie do mojej dziewczyny do Davis (1,5h drogi od SF) Mam już dość spotykania się tylko na weekendy, a że już wiadomo że ona nie będzie active duty in army tylko national guard army reserve i pozostanie minimum 1,5 roku w Davis (grad school) to ja chce byc blizej niej :) Wiem że dla niektórych to będzie dziwne z SF to "wiochy" Davis ale kto wie gdzie nas poniesie za pare lat, najważniejsze aby byc razem!

Więc w ten piatek ide ostatno raz do pracy ( zgłosiłem mojemu szefowi 2 tyg wczesniej ze chce odejsc) powiem szczerze ze troche sie bałem że sie wkurzy i bedzie mi kazał odejsc natychmiast ale zachował sie ok i rozumie moja sytuację!

Mieszkanie w Davis już mam, samochód mam teraz tylko znalezc prace.... bede starał sie szukac pracy w moim zawodzie-mechanik szczerze powiem że w samym Davis sporo jest warsztatów, dilerów samochodowych więc mam nadzieje ze szybko znajde prace, w razie czego 15mil i jestem w Sacramento w którym jest jeszzce wiecej warsztatów. Zacznę od dilerów samochodowych a potem zrobie liste z yelp z najlepszymi warsztatami w miesice i bede "pukał" od drzwi do drzwi, tak jak to zrobiłem w SF:) Najgorszy problem teraz to to że musze miec swoje narzedzia... wiec w weekend jade na zakupy na sam poczatek musze wydac $3000 :( ahh
Jak mi sie uda może znajde na craigslist troche uzywanych... zobaczymy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...