Skocz do zawartości

Pierwsze Kroki W Usa .. (Emigracja) Do San Francisco


mariano85

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wrażenie, że o ile Geico jest konkurencyjne w przypadku nowych samochodów przy starszych już nie. Za Toyotę Corollę 1996 płaciłem $900 rocznie premium. To po uwzględnieniu zniżek+penalty $80 za prawko. Jak powiedziałem, że chcę basic, żeby nie przepłacać wyszło $800. :) W allstate za toyotę wyszło $270 basic i $800 za Hondę Civic 2009 w premium z $500 deductible. Zniżki podobne jak Twoje. Jak robiłem quote w Progressive wyszło trochę drożej ale podobnie. Ja tych różnic nie ogarniam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku przenieśliśmy ubezpieczenie domu z AllState do Geico i dostaliśmy zniżki i na dom i na samochód bo wszystko "pod jednym dachem"

To ma duże znaczenie. Niestety nowi imigranci nie mają aż tyle do ubezpieczenia, żeby się na zniżki załapać. Jak mi doszło ubezpieczenie od niezdolności do pracy i na życie w Allstate, to też mi generalnie wyszło taniej z uwagi inne produkty. Pewnie dlatego, że wyjdą na zero jak umrę, bo nie będę jeździł i nie spowoduję wypadku. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę sie bardzo że temat ubezpieczenia tak się rozwiną bo pewnie niedługo te informacje mi sie przydadzą ale jeszcze nie teraz........

Próba 2

Wstałem o 5 rano o 6 45 miałem miec pociag caltrain z SF do Santa Clara ale spózniłem sie na niego 1 minute, widziałem jak odjerzdza po drodze jakieś wypadki wstrzymany pociąg na 45 min, i tak sobie pomyslałem moze to jakies przeznaczenie żebym nie kupił tego samochodu..... Eee tam BZDURY
O godz 9 dotarłem na miejsce, wasiciel był z Azerbejdzanu. Umówilismy sie na stacji a on zamiast Corolla to przyjechał Prius?!?!? i dopiero potem podjechalismy pod corolle czego tak? miała byc nie bita, co w sumie na to wskazywało carfax no ale bok od kierowcy malowany i słupi od środka też WTF?? pytam co to było on mówi że nie wie... a ma go "od nowości" silnik odpicowany, aż do przesady szczeże wolał bym żeby był brudny to widział bym czy cos cieknie a tak to nic...tylko niepweność. Zajrzałem do bagaznika a tam znalazłem komputer do kasowania "check engine" taki sam jaki my używamy w pracy .... i potam "a to co?" a on na to " to jego brata ..." no to ja pytam czym sie jego brat zajmuje a on że jest dilerem samochodowym i wtedy już wszystko do mnie dotarło "rodzinny biznes" tzn skupuja bite samochodu odmalowują po taniośći i sprzedają A nie przyjechał po mnie corolla bo pewnie bał sie ze mu sie check engin właczy hahah

Wiec podziekowałem mu pogadalismy chwile i tak jak myslałem auta stojące na tej ulicy to wszystkie jego....5-6 samochodów

Kolejny stracony czas, kurde myslałem że to to, nawet bardzo spac nie mogłem z ciekawosci a to d***

Wiec szukamy dalej :)

No nic, słuchajcie na jednym z postów znalazłem takie coś " zaswiadczenie ze nie widnieje w rejestrze wykroczen drogowych w Polsce" przetlumaczone po angielsku. Potrzebne mi jest to do ubezpieczenia Wiec zadzwoniłem do taty proszac czy nie mógł by sie przejsc do urzedu gdzie wydaja prawko i mi to pobrac to zaoszczedze kupe kasy. Wiec poszedł i odsyłali go z jednego do drugiego urzedu był nawet na policji i powiedzieli mu że takich rzezcy nie wydają

gdzie takie cos moge dostać? ta osoba która to napisała juz od 2010r nie pojawiłą sie na forum a chciałem ją o to zapytać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariano, to, że Amerykanie sobie życzą takiego wyciągu nie oznacza, że we wszystkich krajach można to wyciągnąć. Jeżeli za popełnione wykroczenie został nałożony areszt to wtedy idzie to do rejestru sądowego. W przeciwnym przypadku takie wkroczenie nie jest rejestrowane. Policja ma swoje krajowe centrum informacji ale to na użytek wewnętrzny tzn. np. punkty, wykroczenia nie tylko w ruchu drogowym itp. Obawiam się, że takiego zaświadczenia nie dostaniesz. To są informacje, które zebrałem jak się tym interesowałem. Teraz mam prawko wystarczająco długo, żeby to olać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaeR - ale jedna osoba na forum pisała że miała takie zaświadczenie i odrazu przetłumaczyła w polsce i jej to tu uznali, tylko jak weszłem na jej profil to ostatnio logowała sie w 2010 :( A moze ja poprostu musze napisac do ubezpieczalni gdzie ostatnio moj samochod był ubezpieczony i oni cos mi wypiszą..?!?!
Bo bez tego kwitka to róznica nawet $40/mc :(

Jutro smiagm obejrzec nastepne autko Corolle 2004 ale blisko bo w SF :)

TRZYMAJCIE KCIUKI!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaeR - ale jedna osoba na forum pisała że miała takie zaświadczenie i odrazu przetłumaczyła w polsce i jej to tu uznali, tylko jak weszłem na jej profil to ostatnio logowała sie w 2010 :( A moze ja poprostu musze napisac do ubezpieczalni gdzie ostatnio moj samochod był ubezpieczony i oni cos mi wypiszą..?!?!

Bo bez tego kwitka to róznica nawet $40/mc :(

Ten temat był poruszany na forach prawniczych również. Morał jest taki, że policja nic nie wydaje, a wykroczenia nie są rejestrowane poza wewnętrzną bazą danych policji (to ma swoją nazwę, ale nie chce mi się szukać).

Masz linka do postu tej osoby?

Obawiam się, że cokolwiek z firmy ubezpieczeniowej w Polsce będzie tyle warte ile papier, na którym jest to spisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuatj masz link :

http://forum.usa.info.pl/topic/14240-ubezpieczenie-samochodu-w-usa/?hl=samoch%F3d

byłem dziisaj oglądac Corolle i.......
całkiem całkiem, jest pare rzeczy do roboty ale naprawde samochod ok jutro się okaże czy kupie kwestia kasy

więcej szczegółow jutro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...