Skocz do zawartości

Pierwsze Kroki W Usa .. (Emigracja) Do San Francisco


mariano85

Rekomendowane odpowiedzi

dudek0502- skoro tak, to pewnie że wakacje się należą :)
klinkuu- szukaj tutaj http://www.craigslist.org/about/sites

Troche mineło od mojego ostatniego postu więc może trochę nawinę co tam u mnie:

W pracy troche się polepszyło tzn. zaczął szefo już troche ogarniac sam i nie lata po warsztacie jak nawiedzony.. zapłacił za nadgodziny (oczywiście normalną stawke żadne 1,5) ale zawsze coś. Tak jak wczesniej pisałem, wróciłem na siłownie, jestem tam prawie codziennie jak nie siłke to spa, Chce dodać do tego jeszcze jakies suple, nawet byłem dzisiaj w dwóch sklapach z odzywkami GNC i Max muscle no ale jak zapytałem czy moga mi cos doradzic to zaczeli mi wciskac jakies gówniane odzywki, a że sie troszke znam to podziekowałem, przyjde dopiero ze swoja listą zakupów :)

A zapomnaił bym o 4th of July .. spędziłem go na Fisherman's Wharf no i powiem wam szczerze że fajerwerkami to mnie zadziwili, show trwało 30-40 min Tylko strasznie DUŻOOO ludzi lol W końcu w moim pokoju mam meble, jeden z naszych współlokatorów sie wyprowadzał wieć łóżko, stolik, krzesło i inne odkupiłem od niego za bardzo malutkie pieniądze, praktycznie wszystko 1 roczne z Ikea wiec z tym mi sie udało :)

ahh jeszcze tylko 2 tyg i śmigam do Seattle na mojej dziewczyny commission, nie moge się doczekać :)

tyle na dzis pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce dodać do tego jeszcze jakies suple, nawet byłem dzisiaj w dwóch sklapach z odzywkami GNC i Max muscle no ale jak zapytałem czy moga mi cos doradzic to zaczeli mi wciskac jakies gówniane odzywki, a że sie troszke znam to podziekowałem, przyjde dopiero ze swoja listą zakupów :)

http://www.amazon.com/Optimum-Nutrition-Standard-Double-Chocolate/dp/B000QSNYGI/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1373453359&sr=8-1&keywords=gold+standard+whey+protein

Polecam - GNC ma na to kiepska cene wiec kupuje na Amazonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudek0502- skoro tak, to pewnie że wakacje się należą :)

klinkuu- szukaj tutaj http://www.craigslist.org/about/sites

Troche mineło od mojego ostatniego postu więc może trochę nawinę co tam u mnie:

W pracy troche się polepszyło tzn. zaczął szefo już troche ogarniac sam i nie lata po warsztacie jak nawiedzony.. zapłacił za nadgodziny (oczywiście normalną stawke żadne 1,5) ale zawsze coś. Tak jak wczesniej pisałem, wróciłem na siłownie, jestem tam prawie codziennie jak nie siłke to spa, Chce dodać do tego jeszcze jakies suple, nawet byłem dzisiaj w dwóch sklapach z odzywkami GNC i Max muscle no ale jak zapytałem czy moga mi cos doradzic to zaczeli mi wciskac jakies gówniane odzywki, a że sie troszke znam to podziekowałem, przyjde dopiero ze swoja listą zakupów :)

A zapomnaił bym o 4th of July .. spędziłem go na Fisherman's Wharf no i powiem wam szczerze że fajerwerkami to mnie zadziwili, show trwało 30-40 min Tylko strasznie DUŻOOO ludzi lol W końcu w moim pokoju mam meble, jeden z naszych współlokatorów sie wyprowadzał wieć łóżko, stolik, krzesło i inne odkupiłem od niego za bardzo malutkie pieniądze, praktycznie wszystko 1 roczne z Ikea wiec z tym mi sie udało :)

ahh jeszcze tylko 2 tyg i śmigam do Seattle na mojej dziewczyny commission, nie moge się doczekać :)

tyle na dzis pozdro

ja w zeszlym roku bylam na 4th of July w SF. 2h szukalismy miejca, by zaparkowac auto. a show bylo genialne! synchronizacja, muzyka. swietnie to zorganiozwali. alez ci zazdroszcze, ze mieszkasz w SF!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kzielu - dzieki za linka, chyba to kupie
a polecił byś coś z kreatyn?

ja w zeszlym roku bylam na 4th of July w SF. 2h szukalismy miejca, by zaparkowac auto. a show bylo genialne! synchronizacja, muzyka. swietnie to zorganiozwali. alez ci zazdroszcze, ze mieszkasz w SF!

Tam w normalny dzien jest cieżko znalezc miejsce do parkowania a co mówić w takie świeto lol ALe na przyszłość będziecie wiedzieli :)
Ty nie zazdrośc tylko sie pakuj i przyjezdzaj haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich,

Super post, duzo przydatnych informacji.

Ja do USA wyjezdzam juz 9 sierpnia, czyli za 3 tygodnie na wizie k1.

Widzialam kilka postow dotyczacych dokumentow potrzebnych na granicy, jak robilam badania do wizy narzeczenskiej w przychodni w warszawie (warynskiego) to przeswietlenie dali mi na plycie cd i do tego opis, nie bylo zadnego wydrukowanego przeswietlenia, czy jest ono mi potrzebne na granicy? Bo widzialam juz pare informacji o tych wydrukach przeswietlen i sie troche pogubilam.

Czy oprocz paszportu z wiza i dokumentow z ambasady musze zabrac jeszcze jakies inne dokumenty ktore moga byc mi potrzebne na granicy?

Jeszcze jedno pytanie co do tych deklaracji, co sie wchodzi w sklad tej deklarowanej kwoty wartosci rzeczy zabieranych do usa, ja oprocz ubran, ipada, telefonu i aparatu nie bede miala zadnych innych rzeczy

Mariano85 gratuluje szybkiego przystosowania sie do realioww USA i zycze powodzenia w dalszym zyciu

Mam nadzieje ze ja rowniez nie bede miala problemu ze znalezieniem pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka - nie wiem jak to jest na k1, ale z tego co wiem na GC ja musiałem mieć na wszelki wypadek prześwietlenie bo mogli o nie zapytać. Paszport z wizą, i dokumenty z ambasady powinny wystarczyć. Ja z tego co pamietam to tylko wpisałem laptopa $150 i tyle. Wpisz tylko ipad $100 i bedzie ok

kzielu- dzięki za info o odzywce - zakupiona.

Ostatnie tygodnie to nic ciekawego się nie wydażyło, powiem szczerze rutyna praca, siłka, dom, praca, siłka, dom. W pracy nic specjalnego, słyszał ktoś cos może z was o certyfikatach ASE (dlsa mechaników) ? Może niedługo chciałbym zmienić prace a z tym a resume z ASE napewny by lepiej wygladało. Poczytałem troche i żeby je zrobić trzeba miec 2 lata doświadczenia w zawodzie myslicie że zaswiadczenie z polski moga mi uznać?
W domu wszystko spoko, wprowadził sie nowy lokator, dobrze ze amerykanin to będzie z kim pogadac i język podszkolić :) całkiem wporzo gościu, bardzo zdrowo się odzywia juz podpatrzyłem pare dobrych rzeczy, wie chata juz pełna. Ostatnio nasza współlokatorka która mieszka tu od 20 lat zafundowała nam żaluzje i pomalowalismy jeden pokój, za 2-3 tyg pomalujemy nastepne dwa. W sumie ona całko sporo kasy tu inwestuje mimo że ona tak samo jak my tylko wynajmuje to mieszkanie, kurcze tak sobie myslałem ze gdyby na poczatku wzieła kredyt i spłacała juz 20 lat to to już prawie by było jej :P
Wiec tak to sobie nudnie było aż do ostatniego weekendu :) W końcu długo oczekiwany wylot do Seattle. Co mnie pierwsze urzekło już w samoloie, widok na góra Mount Rainer.... WOW W sobote i niedziele zwiedzanie -(space needle, downtown, ferry na jedna z wysp, pierwszy starbucks, etc) I nareszcie w poniedziałek mogłem sie zobaczyć pierwszy raz od miesiaca z moja dziewczyną, pozwolili jej opuścic baze na 3 godziny żeby pujść na kolacje. Wtorek rano miała army commissioning cos takiego jak graduation tylko wszyscy byli w mundurach wojskowych :)
będzie na dziś
pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...