Skocz do zawartości

Pierwsze Kroki W Usa .. (Emigracja) Do San Francisco


mariano85

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawde wielkie dzięki za wyjasnienia i pomoc, juz cos ogarniam w tym temacie wiecej :)

Próba pierwsza

Wiec dzisiaj byłem ogladac pierwszy samochod Honda Civic 2002 cena $4300 clean title, i podobno bezwypadkowy bo własiciel miał wydukowane carfax Moj kolega z pracy zawiózł mnie do Union City jazda zajeła nam ok 50 min. A na miejscu ....

Na zdjęciach wygląda duzooooo ładniej, i odrazu zauwazyłem malowany tylny błotnik i to jeszcze nie pod identyczny kolor (siwy siwemu sie różni)

Sprzedający (pochodzenia indyjskiego jak sie okazało na miejsu) wmawiam nam że wczoraj był u mechanika i wszystko jest ok tylko nie wiedział że ja i moj kolega to tez mechanicy i w 3 min znalezlismy awarie mechaniczne na ok $1500 Zrobilismy jazde probna nawet nie wiem po co..podziekowalismy i tyle.
Mielismy umowiny jeszcze jeden samochod w tym miescie ale na miejscu okazało sie ze juz sprzedany :( wiec tylko dzien stracony no ale coz tak to bywa!
Bede codziennie oferty i sie zobaczy, nauczyłem sie jednego ze jak cos sie interesujacego pokaze to trzeba jechac odrazu tylko ze praca i warunki nie zawsze pozwalaja :(

szukam dalej.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariano, nauczyłem się kiedyś tego samego. Na zdjęciach ok, w opisie stan perfekt, podjezdzalem a tam wrak. Czasem się nawet nie zatrzymywalem bo szkoda czasu.

Malowanie w usa ludzie robią jak najtaniej, to po tym ich łatwo złapać. Nawet nie będąc mechanikiem widać prostowane elementy łączące. Oszczędność ich gubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robilem srednio-wnikliwa inspekcje kazdego samochodu uzywanego, ktory ogladalismy. Ostatecznie, sposrod duzej ilosci "kandydatow" udalo nam sie nabyc samochod w stanie prawie idealnym, za rozsadna cene. Generalnie:

- http://www.popularmechanics.com/cm/popularmechanics/data/used-car-checklist.pdf - bardzo dobra lista, ktora pozwoli nawet laikowi okreslic dosc dokladnie poziomie stan samochodu

- dodatkowe punkty do sprawdzenia: http://www.wikihow.com/Check-out-a-Used-Car-Before-Buying-It

- telefon z androidem + Torque + http://tnij.org/zkdp = nieopisana mina kazdego zbywcy :)

- przed kupnem koniecznie trzeba zabrac samochod na inspekcje (o ile samemu sie nie jest mechanikiem)

- z humorem: http://www.cracked.com/blog/6-things-every-sucker-should-know-before-buying-used-car/ ;)

- vehicle history report (carfax, autocheck) nalezy traktowac jako sprawe drugorzedna, niemniej jednak zawsze przed kupnem pojazdu warto taki raport sprawdzic

negocjacja ceny i sposob rozmawiania ze sprzedajacym i/lub dilerem + jak mu sie nie dac omamic/naciagnac to oddzielny temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jkb - super sprawa ta lista, naprawde przydatna sprawa bo nieraz w pospiechu sprawdzamy samochód albo bardzo napaleni i zapominamy o ważnych detalach które potem kosztują nas fortune, dzięki! teraz to ja się wcale nie dziwie że kupiłeś prawie idealny samochód :)

Ja dalej przeglądam Craigslist i nawet pojawiły sie dwie interesujące oforty tylko na jedną z nich nikt nie odbiera a druga jest za bay bridge który własnie dzisiaj o 8pm zamkneli więc przez nastepne 10 dni to straszne korki będą :( :( ahhh

Byłem dzisiaj zapytac ile mnie bedzie mniej wiecej kosztowac ubepieczenie na samochod,( firma State Farm) podałem mniej wiecej jaki chce kupic, powiedziałem że mam prawko w usa 4 miechy a w polsce 10 lat. Powiedzxiano mi ze uznają mi te 10 lat jak dostarcze im " zaswiadczenie ze nie widnieje w rejestrze wykroczen drogowych w Polsce" przetlumaczone po angielsku. gdzie takie cos moge dostać? tam gdzie odbiuerałem prawko? i czy mój tata będzie mógł za mnie to odebrać?

Aha no i obliczyła mi że bedzie mnie to kosztowac ok $90/mc :(

kurcze nie spodziewałem sie ze az tyle, powiem szczerze :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej tak na szybko....
Znalazłem.... wydaje się dobra oferte

Hello CL. i am selling my 2003 Toyota Corolla . we are the original owners of it. It has Clean Title and never been in an accident. Mechanically is excellent as well as interior and exterior. It always regularly maintained. I recently bought prius that is why i am selling. I have the Title in hand and smog certificate . It is ready to sell. Vin # JTDBR32E830033521 You can check it out. Registration is still current.It is loaded:
Automatic transmission,cd(single disc),am/fm,dual air bags,over drive,ac/heater.
i am going to post a lot pictures you can see good enough.

Cena $5700 (west san jose)

i jutro jade SAM o 8 rano ją obejrzeć, i teraz pytanie
Jezeli ja kupie to:

-musze dostac od niego podpisane title (wszytskie dane w title musza sie zgadza z jego ID tak?)
-musi mi dac smog check

a co z ubezpieczeniem i tablicami?

A czy ja wogole bede mogł nim wrococ do SF ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie tablice trzeba odkręcić. Spytaj czy pojedzie z tobą do dmv i tam odkreci lub, że mu podrzucisz jak dostaniesz swoje. Znajdź dmv w jego okolicy. Może Ci zaufa z tablicami. Jeśli myślisz, że to ten zadzwoń do ubezpieczalni i powiedz co planujesz kupić i podaj VIN. Wstępnie Cię ubezpiecza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Geico jest dość drogi, szczególnie jak masz krótko prawko. Ulotniłem się z Geico, bo za jeden stary samochód premium płaciłem tyle co obecnie za dwa, stary basic, nowy premium. Dodatkowo w 2009 wprowadzono penalty za prawko młodsze niż 3 lata niezależnie ile miało się takowe w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Geico jest dość drogi, szczególnie jak masz krótko prawko. Ulotniłem się z Geico, bo za jeden stary samochód premium płaciłem tyle co obecnie za dwa, stary basic, nowy premium. Dodatkowo w 2009 wprowadzono penalty za prawko młodsze niż 3 lata niezależnie ile miało się takowe w Polsce.

Dobrze wiedzieć. Trzymam się Geico od lat bo polisa pokrywa road assistance. Może pora na shopping po innych ubezpieczalniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć. Trzymam się Geico od lat bo polisa pokrywa road assistance. Może pora na shopping po innych ubezpieczalniach.

Z drugiej strony cena to nie wszystko. :) Geico się cieszy dobrą opinią odnośnie realizacji roszczeń. Ostatnio słyszę, że state farm jest najtańszy, sam jestem w Allstate. Trzeba jednak zawsze spytać jaki jest coverage. Inaczej to jak jabłka do pomarańczy. Jak by mi się chciało, to bym przeniósł się gdzieś z malejącym deductible z latami.

Road assistance (pomoc drogowa, hotel przy podróży powyżej 100 czy 150 mil od miejsca zamieszkania w przypadku awarii, jump start, benzyna, guma, pokrycie w każdym pojeździe, który prowadzimy) wykupiłem sobie oddzielnie (nie ma to związku gdzie się ma polisę chyba) u nich za $56 rocznie (takie AAA) oprócz tego co jest w premium. Można dołączyć jedną osobę bezpłatnie. I tak ten koszt zwraca się w zniżkach do kin, wypożyczalni samochodów i w T-mobile daje to 12% zniżki na plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...