Skocz do zawartości

Pierwsze Kroki W Usa .. (Emigracja) Do San Francisco


mariano85

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje bardzo!!!

Szybko mineło, bo to się nie było nad czym zastanawiać.. tylko mysleć co spakowac, a jak juz przyleciałem tutaj to już w ogóle haha

Właśnie minął tydzien w nowej pracy, pierwsze 3 dni to podpisywanie sterty, tysiące dokumentów, umów, no i trening z nowym oprogramowaniem. Bo tutaj to nie tak jak w mojej dawnej pracy że szef powiedzial co reperowac to ja to robiłem, tutaj to jest całkiem inaczej, mam swoje stanowisko gdzie wszystko co robie musze opisywac w komputerze i to czasem zajmuje tyle samo co reperacja hahah ale takie maja procedury więc musiałem sie tego nauczyć.
Praca naprawde mi sie podoba, pracowinicy sa mili i pomocni. Jeżeli chodzi o mojego supervisor, to mógłby na poczatku nam (bo jest nas 2 nowych) pokazać wdrążyc w temat, pokazac jak on pracuja co robić a czego nie. W mojej pierwszej pracy w usa, pierwszy tydzien pracowałem z moim supervisorem który szybkko wdrążył mnie wtemat pokazał co i jak i potem już mogłem sam pracować a nie dopytywac sie ale na szczescie stanowisko obok mnie pracauje naprawde wporzo gośc który sporo rzeczy mi pokazł gdzie co moge znależc jak mam problem z kompem to tez zawsze pomoże, więc jest git!
Pracuje od 8-5pm tylko troche mam lipe z dniami wolnymi środa,niedizela ale nie ma co narzekac przyzwyczaje się!
ale puki co ide spać, bo jutro do pracy :) ciao,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Mnie interesują podatki :)

Jeśli widzisz ofertę pracy np. za 15$ za godzinę (legalna praca ze świadczeniami) to czy jest to kwota brutto ?

Jak obliczyć ile można dostać na rękę ?

Czy mógłbyś to jakoś naświetlić.

Dzięki

To jest kwota brutto. To ile zje Ci stan zależy od... stanu. :) Do tego dochodzi podatek federalny, copay za ubezpieczenie zdrowotne, FICA i inne podatki. U mnie wszystko bez emerytury wynosi około 24%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kwota brutto. To ile zje Ci stan zależy od... stanu. :) Do tego dochodzi podatek federalny, copay za ubezpieczenie zdrowotne, FICA i inne podatki. U mnie wszystko bez emerytury wynosi około 24%.

http://www.paycheckcity.com/cointuitonlinepayroll/netpayHRatescalculator.asp

Witaj

Czy strona po wyżej poprawnie wyliczy wynagrodzenie i jakie zmienne należy uwzględnić ?

Ja jedynie mogę wybrać stan, podać stawkę i ilość godzin ( Pay Rate and Hours) z resztą nie mam pojęcia.

A co z innymi zmiennymi ?

Ewentualnie czy ktoś mógłby rozwinąć temat.

Pozdrawiam i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.paycheckcity.com/cointuitonlinepayroll/netpayHRatescalculator.asp

Witaj

Czy strona po wyżej poprawnie wyliczy wynagrodzenie i jakie zmienne należy uwzględnić ?

Ja jedynie mogę wybrać stan, podać stawkę i ilość godzin ( Pay Rate and Hours) z resztą nie mam pojęcia.

A co z innymi zmiennymi ?

Ewentualnie czy ktoś mógłby rozwinąć temat.

Pozdrawiam i dziękuję.

A co to robi? Nic mi nie liczy, ale sprawdzałem na telefonie. Niektóre rzeczy to koszty stałe i zależą od pracodawcy. Oferują plany z różnym copayem, dodatkowe ubezpieczenia itp. Już nie mówiąc o jakiś 401k.

Ten działa http://www.paycheckcity.com/cokronos/netpaycalculator.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...