Skocz do zawartości

Nikt Ostatnio Nie Pisze Ile Czasu Trwaly Ich Procedury K1


freja

Rekomendowane odpowiedzi

W firmowym email adresie mamy tylko imiona, mała kompania. Też mojego nikt nie wypowie ale adres wpisuje się tylko raz, potem już tylko forward.

Aa, u mnie pierwsza litera imienia i cale nazwisko. Bede sie cieszyc jak w pracy wszyscy beda wymawiac moje imie poprawnie, Ilona a nie Elona, Ajlona i jakies dziwactwa. Do charakteru pisania moich liczb juz sie przyzwyczaili, bo na poczatku przychodzili sie pytac czy to co napisalam to 179, czy 71G :D jest progres hahah :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 1,6 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Na prosbe Adki i dla wszystkich, ktorzy musza przetlumaczyc akt urodzenia (korzystalam glownie z szablonu wklejonego przez innego uzytkownika forum usa.info - z malymi poprawkami):

National Emblem
REPUBLIC OF POLAND

Province:
Bureau of Vital Statistics in:
No (numer) … (miasto), date:

COMPLETE COPY OF BIRTH CERTIFICATE

Last name:
Given name (names):
Sex:
Date of birth:
Place of birth:

II DATA PERTAINING TO PARENTS

Father
Mother

Last name
Given name (names)
Family/maiden name
Date of birth
Place of birth
Place of residence (at the time of child’s birth)

III DATA PERTAINING TO THE PERSON (INSTITUTION) REPORTING THE BIRTH

1. Last and given name (name of institution):
2. Place of residence (address of institution):

Signature of reporting person

Head of the Vital Statistics Bureau:

It is hereby certified that the above copy is in conformity with the birth ledger.
(miasto), date:
Head of the Vital Statistics Bureau:
Stamp and signature

Stamp duty of 33 PLN has been paid to City Council’s account
(numer rachunku) on (data)
Round official seal with National Emblem and inscription: Bureau of Vital Statistics in (miasto)

OSWIADCZENIE POD TLUMACZENIEM

I, (imie i nazwisko), do hereby certify that the above is true and exact translation of the whole original document in the Polish language, as it was presented to me. I am familiar with both Polish and English languages and have made this translation to the best of my knowledge, ability and belief.

Imie i nazwisko
Adres

(odreczny podpis)
…………………………………
Date:


To znalazłam w innym wątku "tłumaczenie" Mam nadzieję że to pomocne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie Drogie Forumowiczki i Forumowicze :)

1. W przyszłym roku planujemy ślub z narzeczonym (obywatel USA). Chcielibyśmy wziąć najpierw ślub cywilny w Stanach, a po ok 4 miesiącach kościelny w Polsce. Docelowo mamy zamiar przeprowadzić się do Stanów. Czy orientujecie się ile czasu trwa wyrobienie dokumentów, bym mogła wyjechać poza Stany do Polski i bez problemu wrócić? Czy 4 miesiące to wystarczający okres czy bezpieczniej planować ślub w Polsce minimum pół roku po cywilnym?

2. Sprawa druga, w najbliższej przyszłości rozpoczynamy ubieganie się o K-1. Czy długość oczekiwania zależy od stanu? Przejrzałam forum, jednak nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi. Czasem oczekuje się 5 miesięcy, a czasem nawet i 12. Nie wiemy czego się spodziewać.

Będę ogromnie wdzięczna za każdą podpowiedź i dzielenie się swoimi doświadczeniami!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po kolei..

To chcecie brac slub czy starac sie o wize K1 najpierw? Sprawa wizy powinna byc pierwsza, dopiero potem sie martw slubem w USA. :)

Dlugosc oczekiwania nie zalezy od stanu. W sumie nie zalezy od niczego konkretnego, chyba ze macie bardzo skomplikowana sprawe albo zle wypelnicie dokumenty. :P

Konkretnego czasu oczekiwania tez nie da sie okreslic. Mozesz miec szczescie i dostac wize w 5 miesiecy. Mozesz tez czekac 12. Przygotuj sie na wszystko.

Zakladam, ze wyjezdzasz na wizie K1. Bierzecie slub w Stanach. Wysylasz dokumenty na AoS (w tym pozwolenie na prace i Advance Parole.). Z Advance Parole mozesz wyjechac poza Stany. (Chociaz tutaj spotkalam sie z opiniami, ze czasami nawet z AP mozna miec problem z powrotem do Stanow). AP i pozwolenie na prace dostaje sie w okolo 90 dni. Wtedy mozesz wyjechac. Zielona Karte dostaje sie w kilka miesiecy po wyslaniu AoSu.

"Chcecie przeprowadzic sie do Stanow". Narzeczony mieszka w Polska? Jak dlugo? Pamietajcie, ze do wizy MUSI miec ustanowione domicle w USA, bo bez tego sprawa nie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...