Skocz do zawartości

Nikt Ostatnio Nie Pisze Ile Czasu Trwaly Ich Procedury K1


freja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,6 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ale co jest w tym niezrozumialego :) Masz 90 dni na wziecie slubu i wyslanie AoS, i tyle :)

No, ale przecież nie wysyłasz AoS dzień po ślubie. Ja wzięłam ślub w ciągu 90 dni, ale mój marriage certyfikat bez błędów dostałam po ponad miesiącu (!!!!!!) , bo zrobiono w nim błędy i musiałam jechać i wymieniać! :/ :/ :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale przecież nie wysyłasz AoS dzień po ślubie. Ja wzięłam ślub w ciągu 90 dni, ale mój marriage certyfikat bez błędów dostałam po ponad miesiącu (!!!!!!) , bo zrobiono w nim błędy i musiałam jechać i wymieniać! :/ :/ :/

W sumie racja, ja wyslalem trzy dni po slubie :) No ale to i tak, przejazdzka do clerka i problem z glowy. Spokojnie da sie wszystko zalatwic w 90 dni, i jeszcze sporo czasu zostanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi, że jest to mój pierwszy post to witam serdecznie wszystkich użytkowników tego forum :)

Razem z narzeczoną zdecydowaliśmy się przenieść do USA przy pomocy wizy K1. Z uwagi na to, że sam proces nie należy do najłatwiejszych (przynajmniej na pierwszy rzut oka) zdecydowałem się poprosić Was o pomoc i podzielenie się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami.

Z moją narzeczoną (która ma podwójne obywatelstwo) jesteśmy razem 4,5 roku. Poznaliśmy się w Polsce i od początku mieszkaliśmy tylko tutaj. Jednakże ostatnio pojawiła się w jej pracy możliwość przeniesienia do USA i postanowiliśmy z niej skorzystać. Narzeczona pod koniec listopada leci do Bostonu, gdzie podejmuje pracę od 1 grudnia. Od razu po przylocie zamierza złożyć potrzebne dokumenty, ażeby jak najwcześniej rozpocząć cały proces "ściągnięcia" mnie do Stanów.

I tutaj pojawia się kilka naszych pytań:

1. Jakie dokumenty wydawane w Polsce mogą okazać się potrzebne/przydatne? Akt urodzenia? Zaświadczenie pozwalające na zawarcie małżeństwa za granicą? Wiemy o potrzebie posiadania zdjęć (zarówno tych do dokumentów jak również udowadniających nasz związek).

2. Od czego zależy, do jakiego oddziału terenowego trafi nasza sprawa? Widziałem, że w poprzednich postach kilka osób narzekało na długi okres oczekiwania w przypadku oddziału w Teksasie.

3. Z uwagi na to, że narzeczona nie będzie pracowała na tyle długo, żeby posiadać bogato udokumentowaną historię pracowniczą, czy wystarczające będzie posługiwanie się umową o pracę plus wykazem z rachunku bankowego, na które wpłacana będzie wypłata? Czy ktoś może miał podobną historię? Dodam tylko, że sprawdzałem Poverty Guidelines for Affidavit of Support i jesteśmy świadomi, że należy zarabiać odpowiednią kwotę.

4. Wydaje mi się, że na jednej ze stron tego tematu ktoś pisał, że rozmowę w ambasadzie można odbyć tylko w Warszawie. Czy to jest prawda? Zdecydowanie bliżej mi do Krakowa.

5. Czy ktoś mógłby podzielić się informacją, jakie szczepienia zazwyczaj trzeba przejść w ramach obowiązkowego badania? Chciałbym je zrobić jeszcze przed otrzymaniem instrukcji od ambasady, ażeby wtedy nie tracić już na to czasu.

Generalnie bardzo chętnie zapoznam się z Waszymi wypowiedziami i przeżyciami. Z pewnością posiadacie jakieś informacje/rady, które mogą zaoszczędzić nam sporo czasu i problemów ^_^ Z góry dziękuje za każdą pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...