Skocz do zawartości

Nikt Ostatnio Nie Pisze Ile Czasu Trwaly Ich Procedury K1


freja

Rekomendowane odpowiedzi

Badania racja da się załatwić z dnia na dzień. Jeszcze jedna ważna informacja dla wszystkich tych których będzie to kolejne małęństwo. W ambasadzie należy mieć ze sobą oryginał orzeczenia o rozwodzie zaś tłumaczenie trzeba wysłać z petycją do USCIS.


Ja robiłam ssn po ślubie. A ślub mieliśmy jakieś 3 dni po moim przylocie do Stanów.

A swoją drogą to szybko wam poszło. My na tę całą licencje umożliwiającą ślub czekamy 4 dni. To SSN też zrobnię już po ślubie nie spieszy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witajcie, cały czas zastanawiamy się pomiędzy wizą K-1 a CR-1. Z racji, że narzeczony przeprowadził się do mnie do Polski, myślę że lepszą opcją byłoby CR-1, jednak z racji, że proces ten trwa dłużej, narzeczony wolałby pierwszą opcję. Przeglądając reguły na K-1, zrodziły się pewne wątpliwości, które pragnę rozwiać.

1. „Reguła dwóch lat” to termin stosowany w sekcji prawa imigracyjnego USA, zgodnie z którym uczestnicy programów wymiany muszą wrócić do krajów pochodzenia i przebywać tam przez okres co najmniej dwóch lat od zakończenia programu wymiany zanim mogą powrócić do Stanów Zjednoczonych na podstawie określonych rodzajów wiz, a w szczególności H-1, L-1, K-1 i wiz imigracyjnych. Przypominamy, że podczas wydawania wizy J-1 na formularzu DS-2019 jest tylko wstępne orzeczenie w sprawie obowiązywania w danym przypadku reguły dwóch lat. Ostateczna decyzja zostanie podjęta w przypadku późniejszego ubiegania się o wizę H-1, L-1, K-1 lub o wizę imigracyjną.

Posiadacze wizy J-1 podlegający regule dwóch lat nie mogą pozostać w Stanach Zjednoczonych i ubiegać się o zmianę statusu na niektóre rodzaje wiz nieimigracyjnych (na przykład z wizy J-1 na wizę H-1) lub o status legalnego rezydenta (zieloną kartę), jeśli nie wrócili do kraju pochodzenia na dwa lata lub nie uzyskali uchylenia tego wymogu. Podleganie „regule dwóch lat” zależy od wielu czynników, w tym od źródła finansowania i „Listy umiejętności” danego kraju. Wymóg ten nie zależy od długości czasu spędzonego w Stanach Zjednoczonych."


Czy to znaczy, że jeśli otrzymam wizę K-1 przed październikiem 2017 roku, nie mogę wjechać na teren kraju, ponieważ nie przebywałam w Polsce 2 lat?

2. "K1 Fiancee Visa

Pro: You can apply as soon as you have met 'face to face'
Con: If your income is below the minimum, and you need a joint-sponsor, check with the consulate first, as some consulates DO NOT permit use of a financial joint-sponsor"


Czy Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie akceptuje współsponsorów?

3. Udowodnienie zameldowania przed mojego narzeczonego.

Mój narzeczony przeprowadził się do mnie, do Polski kilka miesięcy temu. W petycji K-1 proszą o udowodnienie domicile. Posiada wizę oraz umowę z pracodawcą w Polsce do lata 2017 roku, korzysta z amerykańskiego ubezpieczenia, korzysta z amerykańskiej karty kredytowej....Czym jeszcze możemy potwierdzić, że przebywa tutaj tylko tymczasowo?

Z góry dziękuję serdecznie za pomoc.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli Twoja wiza J-1 ma zastrzeżenie o tych dwóch latach, to nie wyjedziesz przed ich upływem. Ale najprawdopodobniej nie ma takiego zastrzeżenia.

2.Tak.

3. Nie wiem, czy amerykańskie ubezpieczenie i karta są wystarczające do domicylu w USA. Wygoogluj sobie, co byście jeszcze mogli znaleźć na ten domicyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli Twoja wiza J-1 ma zastrzeżenie o tych dwóch latach, to nie wyjedziesz przed ich upływem. Ale najprawdopodobniej nie ma takiego zastrzeżenia.

2.Tak.

3. Nie wiem, czy amerykańskie ubezpieczenie i karta są wystarczające do domicylu w USA. Wygoogluj sobie, co byście jeszcze mogli znaleźć na ten domicyl.

Dziękuję ogromnie za odpowiedź.

Rzeczywiście, sprawdziłam w paszporcie, zastrzeżenie o dwóch latach nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli narzeczony naprawde mieszka w Polsce, to po pierwsze trzeba bedzie ustanowic domicyl w USA albo wykazac podjete konkretne kroki do jego ustanowienia. Po drugie, jezeli petitioner wysyla petycje do USCIS z zagranicznym adresem zamieszkania, to zazwyczaj tak jest (a przynajmniej bylo), ze te sprawy dostaja expedite z marszu. Nie jestem do konca jednak pewien, czy to nadal jest aktualne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli narzeczony naprawde mieszka w Polsce, to po pierwsze trzeba bedzie ustanowic domicyl w USA albo wykazac podjete konkretne kroki do jego ustanowienia. Po drugie, jezeli petitioner wysyla petycje do USCIS z zagranicznym adresem zamieszkania, to zazwyczaj tak jest (a przynajmniej bylo), ze te sprawy dostaja expedite z marszu. Nie jestem do konca jednak pewien, czy to nadal jest aktualne...

Byłoby świetnie! :) Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.10.2016 o 18:13, Roelka napisał:

Dziękuję za podane linki, wyjaśniłem prawie wszystkie swoje wątpliwości! 

Chciałbym się tylko upewnić, że w Krakowie nie można odbyć rozmowy z konsulem w sprawie wizy K-1 i że trzeba jechać do Warszawy. Przewinęła mi się gdzieś na forum ta informacja, ale teraz nie mogę jej znaleźć ;/ czy ktoś bardziej doświadczony mógłby to potwierdzić? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi i wyjaśnienie sprawy :)

Jakie macie doświadczenia ze sposobem wysyłania początkowej paczki do USCIS (I-129F plus wszystkie dokumenty)? Lepiej wszystkie kartki mieć luzem i połączyć je różnymi spinaczami do papieru (http://cdn.multichannelmerchant.com/wp-content/uploads/mag/P8-OfficeDepot.clip.jpg) czy może użyć jakiegoś segregatora (https://eagle411.com/wp-content/uploads/binder-index-tabs.jpg) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...