Skocz do zawartości

Po Przyjeździe - Co Można Bez Ssn, Jak Wyrobić Ssn, Prawo Jazdy, Ubezpieczenie Samochodu, Konto W Banku, Transport Rzeczy, Itp.


jkb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 186
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hej, u mnie sprawa wygladala zupelnie tak samo. Powiedzieli, ze nie moga wyrobic SSN na paszport, w ktorym widnieje moje stare nazwisko. Nie chcialam sie znowu bawic z nimi w kotka i myszke, zeby wyrabiac na stare, a potem zmieniac, czy cos innego. Pan byl dosc stanowczy i powiedzial, ze mam wrocic z jakimkolwiek dokumentem, ktory dostane z USCIC jak na przyklad work permit. Nic nie zalatwilam, wkurzylam sie tylko i powiedzialam swojemu, ze przeprowadzamy sie do PL bo mnie to wszytko irytuje, hehe.

O prawo jazdy tez poszlam sie dopytac. Dali mi kartke z dokumentami, jakie mam im przyniesc, w tym oczywiscie SSN. Poza tym musze isc na jakis trzygodzinny kurs, a potem na egzamin, heheh. Tutaj tez nic konkretnego nie zalatwilam, co jeszcze bardziej mnie zirytowalo i zaczelam watpic, ze w tym kraju czeka mnie jeszcze cokolwkek dobrego. XD

Odnośnie prawa jazdy to (o dziwo) udało mi się je wyrobić na nazwisko męża, ponieważ USCIS przysłało mi list z numerami spraw uwzględniając nowe nazwisko.

3 godzinny kurs nie jest taki zły. Ponieważ nigdy nie miałam prawa jazdy, to mogłam wyrobić tylko permit i teraz "jedyne" 6 miesięcy czekania, aż będę mogła przystąpić do egzaminu na prawo jazdy. <_< Jupiii...

Tak więc nawet mając work permit nie będę mogła pracować, bo tu się nic nie da załatwić bez auta. -_- Kto by pomyślał, że nasz kraj jednak wyprzedza w czymś Amerykę. :D

Niedługo zamierzam uderzyć do biura SSN i spróbuję zmienić nazwisko na karcie.

Co najlepsze, otrzymałam kartę SSN z adnotacją w stylu "alien allowed to work". Słyszałam, że to podobno normalne.

PS. Czy Wy też tesknicie za Polską? :(

Niedawno byłam w sklepie z żywnością "międzynarodową" - cieszyłam się jak dziecko widząc polskie produkty i marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W temacie zmiany nazwiska, mam dokladnie tak samo jak Sonli - urzednik przy wypisywaniu Marriage License kazal wpisac panienskie. Nazwisko zmienilam na meza aplikujac o SSN. Temat ciagnie sie jednak. Bylismy w urzedzie trzy tygodnie temu, SSN mialam otrzymac poczta max do dwoch tygodni, tymczasem nadal cisza. Przy wyrabianiu SSN poproszono mnie o marriage certificate.

Wiec teoretycznie moja zmiana nazwiska "w toku". I mam teraz niezla zagwozdke jakie nazwisko wpisac w AOS... Badz tu czlowieku madry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tak jak pisalam wczesniej - nie pozwolili w ogole wyrobic SSN bez dokumentu potwierdzajacego moje nowe nazwisko, marriage certificate oczywiscie niewystarczajacy. Dlatego najpierw wyslalam aplikacje o AOS, w ktorym wpisalam nowe nazwisko. Jak dostane cokolwiek od nich, work permit czy cos, to znowu uderze do biura celem wyrobienia SSN, z nadzieja ze sie nie beda zas czepiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najpierw wyslalam aplikacje o AOS, w ktorym wpisalam nowe nazwisko.

i zaakceptowali ci?

ja z tym wpisaniem nowego nazwiska do AOS mam zagwozdke wlasnie zwiazana z tym, ze we wszystkich dokumentach dolaczanych (kopia paszportu, akt urodzenia, malzenstwa) jest wlasnie stare nazwisko...

ale moze to juz moja paranoja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zaakceptowali ci?

ja z tym wpisaniem nowego nazwiska do AOS mam zagwozdke wlasnie zwiazana z tym, ze we wszystkich dokumentach dolaczanych (kopia paszportu, akt urodzenia, malzenstwa) jest wlasnie stare nazwisko...

ale moze to juz moja paranoja ;)

W moim przypadku - zaakceptowali.

Dostałam listy z numerami spraw na nowe nazwisko, wezwanie na biometrics. Przy pobieraniu odcisków - nie było żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...