Skocz do zawartości

Affidavid Of Support I864


jessica1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i z gory przepraszam jesli post jest w niewlasciwym miejscu.

Otoz mieszkam w us od 10 lat (przesiedzialam vise), kilka miesiecy temu wyszlam za maz za obywatela US.

moje pytanie dotyczny I-864.. moj maz zarabia mniej niz 20.000 wiec znajomi powiedzieli mi abym "uzyla" substitute sponsor ktorym moze byc moja mama (us citizen i zarabia powyzej 30.000) .. Czy to jest najlepsze wyjscie? czy moze lepiej zrobic co-sponsorship?

prosze o pomoc!!!!!!!! nigdzie nie moglam znalezc odpowiedzi co lepiej zrobic w tej sytuacji;/ Jesli byloby to co-sponsorship jakie dochody powinien miec moj maz i mama razem? czy istnieje jakiekolwiek minumum dla meza jesli to bedzie cosponsorship czy tylko biora pod uwage calosc zarobkow ?

prosze o pomoc!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mama nie moze byc jedynym sponsorem w tej sytuacji? wyczytalam gdzies ze mozliwy jest join sponsorhip lub substitute sponsorship...

jesli joint sponsorship to obydwoje musza wypelnic oddzielne i864? czy jest w tej sytuajci jakikolwiek limit dochodow u meza? czy iora pod uwage ile both sponsors zarabiaja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petitioner (Twoj maz) jest zawsze glownym sponsorem, co zreszta Joanna wyraznie napisala. Obydwoje beda musieli wypelnic stosowne wersje I-864 i obydwoje pokazac tax returns. Maz w tej sytuacji moze nie zarabiac nic - nie ma limitu. Wez tylko pod uwage ze limity sie zmieniaja ze wzgledu na wielkosc houshold (obczaj I-864P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

Mam pytanie dotyczace i-864. moj maz obecnie nie zarabia (zakonczyl sluzbe we wrzesniu tego roku). W zwiazku z tym jego mama bedzie joint sponsor.

Czy moj maz w polu current annual income ma wskazac ile zarobil od stycznia do wrzesnia (jest to niewystarczajce do przekroczenia 125% poverty line), czy wystarczy ze wpisze 0$?

Z instrukcji zrozumialam takze, ze joint sponsor musi wykazac wszystkie dzieci, ktore ujal w tax returns. Obecnie mieszkamy z mama mojego meza, jednak moj maz nie musi zostac ujety z racji tego ze przez ostanie lata sam sie rozliczal z dochodu, czy poprawnie rozumuje? jego mlodsza siostra byla natomiast ujeta (mimo ze zarabia).

Tak wiec mama musi ujac: siebie, meza swojego, corke i mnie (razem 4 osoby). jesli tylko jej dochody sa wystarczajace/przekraczajace limit dla czeterch osob wystarczy ze je ujmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie dotyczace i-864. moj maz obecnie nie zarabia (zakonczyl sluzbe we wrzesniu tego roku). W zwiazku z tym jego mama bedzie joint sponsor.

Czy moj maz w polu current annual income ma wskazac ile zarobil od stycznia do wrzesnia (jest to niewystarczajce do przekroczenia 125% poverty line), czy wystarczy ze wpisze 0$?

Z instrukcji zrozumialam takze, ze joint sponsor musi wykazac wszystkie dzieci, ktore ujal w tax returns. Obecnie mieszkamy z mama mojego meza, jednak moj maz nie musi zostac ujety z racji tego ze przez ostanie lata sam sie rozliczal z dochodu, czy poprawnie rozumuje? jego mlodsza siostra byla natomiast ujeta (mimo ze zarabia).

Tak wiec mama musi ujac: siebie, meza swojego, corke i mnie (razem 4 osoby). jesli tylko jej dochody sa wystarczajace/przekraczajace limit dla czeterch osob wystarczy ze je ujmie?

1. musi podac current income a nie to co zarobi w przyszlosci

2. to by ktos musial spojrzec na podatki, bo liczba osob sie zgadza, ale dolicza sie jeszcze inne osoby (np. te, ktore byly sponsorowane wczesniej itd.). Byc moze mlodsza siostra sie uczy i dlatego byla ujeta - ze wzgledow podatkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Czy moze mi ktos podpowiedziec jak to by bylo z I-864 jesli:

1. Maz ma jedno dziecko z poprzedniego zwiazku na ktore ma zasadzone alimenty. Ile osob wpisuje w household size?

2. Joint sponsorem jest osoba spoza rodziny. Oprocz malzonka ma troje dzieci. Ile osob wynosi jej household size? Nie wiem do ktorego household mam doliczac siebie...

3. Jesli joint sponsor ma wlasna dzialalnosc (firma rodzinna) to co musi dolaczyc? Pytam orientacyjnie gdyz totalnie sie na tym nie znam. Czytalam ze ludzie ktorzy pracuja to dolaczaja w-2, form 1040, irs za 3 lata i kopie payrolls. Czy to wystarczy?

Z gory dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ma wlasna firme, to powinien zalczyc wszelkie dodatki do podatkow, plus, immigration moze zazyczyc sobie od CPA wykaz rozchodow/wplywow firmy z przeciagu 12 miesiecy poprzedzajacych sponsorowanie. Pisalam o tym w jednym z postow. Najlepiej gdyby wspolsponsorem byl ktos kto pracuje "na etacie" - wtedy jest to najprostsze jesli chodzi o dokumenty.

1. jesli maz placi alimenty to dziecko wliczane jest jako dependent

2. najpierw masz liczbe 5 jesli ta osoba nikogo nie sponsorowala badz nie ma na podatku (extra babcia, dziadek, kuzyn itp.) PLUS Ty jako osoba sponsorowana czyli total 6

3. pamietaj, ze jesli Firma nalezy tez do kogos innego wtedy immigration moze zazyczyc sobie dodatkowe dokumenty - wszystko zalezy od tego jak ktos mial rozliczane podatki, jak jest zarejestrowana firma itd. Piszesz, ze "firma jest rodzinna" - trzeba by spojrzec na podatki aby Ci dokladnie wyjasnic co i jak. Moze tez byc tak, ze ktos ma rodzinna firme, ale pracuje tam na etacie.. trudno cos 'wydumac' bez spojrzenia w dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Dokladnie sie w tym nie orientuje, szczerze mowiac dopiero bede sie za to zabierac za jakies 3 miesiace ale zbieram informacje i rozwiewam watpliwosci na bierzaco. Bardzo dziekuje za pomoc. Mamy jeszcze opcje poprosic o joint sponsoring siostre Meza ktora jest na emeryturze z Armii (dokladnie z Navy). To bylo by mniej skomplikowane jesli chodzi o dokumenty niz w pierwszym przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...