Skocz do zawartości

Us Benefits - Ktore Mozna, A Ktore Przeszkodza W Otrzymaniu Obywatelstwa?


primrose1321

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
1 minute ago, KubuśPan said:

Norma to norma. Przyjeżdżam pracuję płacę podatki! Ale hameryka tego nie kuma tak jak Niemcy. 

Znaczy, "nie kuma", bo wymaga wiz albo zielonej karty? ;) Taka jest rzeczywistosc i szybko sie nie zmieni, wiec nie ma co na to narzekac. Mozesz w USA pracowac i zyc nielegalnie, ale nie wiem czy wtedy beda cie "normalnie" traktowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mcpear napisał:

Od $500 do $2000 za miesiąc. Pojęcie "podstawowe" jest różnie przez wielu rozumiane

A prawo ma jakieś wyznaczniki?

Zrozumiem, że kwota opłaty to nie tylko opłata za nazwę firmy ubezpieczeniowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Roelka v.2 napisał:

Znaczy, "nie kuma", bo wymaga wiz albo zielonej karty? ;) Taka jest rzeczywistosc i szybko sie nie zmieni, wiec nie ma co na to narzekac. Mozesz w USA pracowac i zyc nielegalnie, ale nie wiem czy wtedy beda cie "normalnie" traktowac.

O tym właśnie mowa. ;)

Tylko czy nie legalnie to znaczy nie być zarejestrowany w urzędzie podatkowym? Skoro tak to popieram lecz jeśli delikwent płaci podatki, pracuje. To w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, KubuśPan said:

A prawo ma jakieś wyznaczniki?

Zrozumiem, że kwota opłaty to nie tylko opłata za nazwę firmy ubezpieczeniowej.

Nie. Nie masz prawnego obowiązku jako obywatel być ubezpieczonym medycznie.

Opisałem Tobie w poprzednim moim poście, które wyznaczniki wpływają na cenę ubezpieczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, KubuśPan said:

O tym właśnie mowa. ;)

Tylko czy nie legalnie to znaczy nie być zarejestrowany w urzędzie podatkowym? Skoro tak to popieram lecz jeśli delikwent płaci podatki, pracuje. To w czym problem?

Nielegalnie znaczy, ze nie masz dokumentu ktory uprawnia cie do legalnego przebywania (w tym pracowania) na terenie USA.

Podatki nie maja tutaj nic do rzeczy. Nielegalni tez moga placic podatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...