Skocz do zawartości

Us Benefits - Ktore Mozna, A Ktore Przeszkodza W Otrzymaniu Obywatelstwa?


primrose1321

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
8 minut temu, Roelka v.2 napisał:

Nielegalnie znaczy, ze nie masz dokumentu ktory uprawnia cie do legalnego przebywania (w tym pracowania) na terenie USA.

Podatki nie maja tutaj nic do rzeczy. Nielegalni tez moga placic podatki.

Ja to rozumiem tak. Koleś przeszedł przez zieloną granicę. Przyjął się do pracy na czarno. Nie płaci podatków bo nawet nie może się zarejestrować. Lecz skoro się zarejestrował, płaci podatki jest z asymilowany to o co Come on? Póki pracuje jest ok, to dobrze. Jeśli wejdzie w za targ z prawem deportacja bo nie dopełnił formalności. Chciałem pojechać do US ale widzę, że tam gorzej jak w Polsce. Muszę się zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, KubuśPan said:

Ja to rozumiem tak. Koleś przeszedł przez zieloną granicę. Przyjął się do pracy na czarno. Nie płaci podatków bo nawet nie może się zarejestrować. Lecz skoro się zarejestrował, płaci podatki jest z asymilowany to o co Come on? Póki pracuje jest ok, to dobrze. Jeśli wejdzie w za targ z prawem deportacja bo nie dopełnił formalności. Chciałem pojechać do US ale widzę, że tam gorzej jak w Polsce. Muszę się zastanowić.

Nigdzie nie musisz sie "rejestrowac" zeby placic podatki. Asymilacja tez nie ma nic wspolnego z legalnoscia.

Jak juz wczesniej napisalam - podatki nie maja nic wspolnego ze statusem imigracyjnym. Chyba, ze jestes na takim etapie imigracyjnym, ze musisz przedstawic swoje podatki z co najmniej 3 lat.

Nie rozumiem, dlaczego uwazasz, ze jest to gorsza sytuacja niz w Polsce. Obcokrajowiec chcacy imigrowac do Polski tez musi spelniac warunki, zeby otrzymac legalny pobyt. https://udsc.gov.pl/cudzoziemcy/obywatele-panstw-trzecich/chce-pracowac-w-polsce/ 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Roelka v.2 napisał:

Nigdzie nie musisz sie "rejestrowac" zeby placic podatki. Asymilacja tez nie ma nic wspolnego z legalnoscia.

Jak juz wczesniej napisalam - podatki nie maja nic wspolnego ze statusem imigracyjnym. Chyba, ze jestes na takim etapie imigracyjnym, ze musisz przedstawic swoje podatki z co najmniej 3 lat.

Nie rozumiem, dlaczego uwazasz, ze jest to gorsza sytuacja niz w Polsce. Obcokrajowiec chcacy imigrowac do Polski tez musi spelniac warunki, zeby otrzymac legalny pobyt. https://udsc.gov.pl/cudzoziemcy/obywatele-panstw-trzecich/chce-pracowac-w-polsce/ 

 

No nie do Polski możesz przybyć, możesz pracować, możesz żebrać. Deportacja odbywa się tylko w przypadku naruszenia prawa. A w US możesz mieć dom/ posiadłość i płacić za to podatki a i tak zostaniesz deportowana bo tak i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, KubuśPan said:

No nie do Polski możesz przybyć, możesz pracować, możesz żebrać. Deportacja odbywa się tylko w przypadku naruszenia prawa. A w US możesz mieć dom/ posiadłość i płacić za to podatki a i tak zostaniesz deportowana bo tak i koniec.

Do polski mozna przyjechac, mieszkac i pracowac legalnie po spelnieniu pewnych warunkow. Czyli podobnie jak w USA, nie?

Z Polski obcokrajowiec moze zostac deportowany NIE TYLKO w przypadku naruszenia prawa.

Najczęściej decyzję o zobowiązania cudzoziemca do powrotu wydaje się gdy:

  1. cudzoziemiec nie opuścił terytorium Polski przed upływem okresu pobytu, do którego był uprawniony na podstawie wizy Schengen (typu C) lub wizy krajowej (typu D) oraz przed upływem okresu ważności tej wizy;
  2. obcokrajowiec przebywający w Polsce w ramach ruchu bezwizowego nie opuścił terytorium Polski przed upływem 90 dni pobytu na terytorium wszystkich lub niektórych państw obszaru Schengen w każdym okresie 180 dni;
  3. cudzoziemiec wykonuje lub wykonywał nielegalną pracę w dniu wszczęcia kontroli legalności wykonywania pracy. Kontrolna była przeprowadzona przez uprawniony do tego organ. Praca odbywała się bez odpowiedniego zezwolenia na pracę lub oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi wpisanego do ewidencji oświadczeń;
  4. obcokrajowiec został skazany prawomocnym wyrokiem w Polsce na karę pozbawienia wolności podlegającą wykonaniu i istnieją podstawy do przeprowadzenia postępowania w sprawie przekazania go za granicę w celu wykonania orzeczonej wobec niego kary.https://worksol.pl/pl/deportacja-z-polski/

 

Jakby nie patrzec - podobnie jak w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra o co mi chodzi?

Jestem, byłem, jestem maszynistą kolejowym. Dowiedziałem się, że z moim stażem jestem w stanie wygrać zieloną kartę. Przyznam się, że praktycznie nie wiem co to znaczy. Wiem, że w US potrzebują kierowców ciężarówek, ciężarówek w Polskim znaczeniu a nie dostawczaków. Pomyślałem,że fajnie by było podreperować budżet emerytalny. Jestem sam, no z kotem, którym się zaopiekować em i tak musi pozostać. Zawsze chciałem zwiedzić US więc praca kierowcy jest ok zwłaszcza że mam predyspozycje. Jednak prawo mnie trochę przeraża, prawdę mówiąc nie rozumiem go ekonomicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, KubuśPan said:

Dobra o co mi chodzi?

Jestem, byłem, jestem maszynistą kolejowym. Dowiedziałem się, że z moim stażem jestem w stanie wygrać zieloną kartę. Przyznam się, że praktycznie nie wiem co to znaczy. Wiem, że w US potrzebują kierowców ciężarówek, ciężarówek w Polskim znaczeniu a nie dostawczaków. Pomyślałem,że fajnie by było podreperować budżet emerytalny. Jestem sam, no z kotem, którym się zaopiekować em i tak musi pozostać. Zawsze chciałem zwiedzić US więc praca kierowcy jest ok zwłaszcza że mam predyspozycje. Jednak prawo mnie trochę przeraża, prawdę mówiąc nie rozumiem go ekonomicznie.

Moja rada jest taka - nie martw sie na zapas. Zacznij myslec jak wygrasz w loterii. Wtedy bedziesz mial wystarczająco duzo czasu na przemyslenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, KubuśPan napisał:

Dowiedziałem się, że z moim stażem jestem w stanie wygrać zieloną kartę.

Żeby "wygrac" GC w loterii nie jest istotny zawód, staż. Jedynym kryterium "zawodowym"  jest posiadanie minimum średniego wykształcenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...