Skocz do zawartości

Us Benefits - Ktore Mozna, A Ktore Przeszkodza W Otrzymaniu Obywatelstwa?


primrose1321

Rekomendowane odpowiedzi

12 hours ago, Xarthisius said:

Tak BTW jezeli nie dostalas w zeszlym tygodniu na konto, to sie upewnij ze IRS ma Twoj nowy adres. Papierowe czeki to oni chyba dopiero jesienia beda wysylac...

A tak swoją droga to skoro musimy teraz dopłacać do podatków (w ramach rozliczenia się za zeszły rok z dochodów) to nie mogą nam po prostu jakby znetowac jednego z drugim? Bo co oni nam wysyłają jeden czek a my im drugi... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
42 minutes ago, MeganMarkle said:

A tak swoją droga to skoro musimy teraz dopłacać do podatków (w ramach rozliczenia się za zeszły rok z dochodów) to nie mogą nam po prostu jakby znetowac jednego z drugim? Bo co oni nam wysyłają jeden czek a my im drugi... 

Nie sadze zeby to tak dzialalo... Wyzej zapomnialem wspomniec, ze jezeli z Mezem zarabiacie ponad $198k to nie musisz sie specjalnie martwic, bo nic wtedy nie dostaniesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MeganMarkle napisał:

A tak swoją droga to skoro musimy teraz dopłacać do podatków (w ramach rozliczenia się za zeszły rok z dochodów) to nie mogą nam po prostu jakby znetowac jednego z drugim? Bo co oni nam wysyłają jeden czek a my im drugi... 

Nie - bo to jest tax credit za ten rok wiec uwzgledni rozliczenie ktore bedziesz robic w przyszlym roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
2 hours ago, KubuśPan said:

I ile w US kosztuje podstawowe ubezpieczenie zdrowotne?

To zależy. Ubezpieczasz się w prywatnych firmach, które konkurują ze sobą. Cena zależy od wielu czynników. Ile chcesz płacić deductible? (czyli sumy opłat poniżej których ubezpieczyciel w roku nie opłaci nic). Ile chcesz płacić co-pay? (czyli opłaty, które pokrywasz sam kwotowo lub procentowo od każdej wizyty i każdego zabiegu) Ile wynosi i czy w ogóle jest roczne out-of-pocket? (czyli maksymalne twoje opłaty nie pokrywane przez ubezpieczyciela). Ubezpieczenie może być np. ograniczone sumą od góry - czyli ubezpieczyciel pokrywa tylko do pewnej wysokości. Czy okulista i stomatolog są wliczeni? Czy ciąża jest ubezpieczona? Czy płacisz indywidualnie czy rodzinnie?  Czy leczyć się możesz tylko w sieci lekarzy partnerskich czy gdziekolwiek chcesz? Jest tego masa kryteriów i parametrów. Nie jest to łatwo krótkim słowem określić "podstawowe".

Czytałem jakiś czas temu raport napisany przez kaisera (jednego z ubezpieczycieli). Napisali oni, że w 2019 średnia polisa wyniosła niecałe 700USD miesięcznie w przypadku indywidualnej i chyba 1350USD w przypadku rodzinnej (takie liczby krążą mi po głowie a nie mogę ich teraz znaleźć). To może dać Tobie obraz rzędu kosztów. Czy średnia polisa wyczerpuje Twoją defnicję "podstawoego ubezpieczenia" to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KubuśPan napisał:

I ile w US kosztuje podstawowe ubezpieczenie zdrowotne?

Zeby bylo zrozumiale: ubezpieczenie moze byc dopiero poczatek wydatkow, zwlaszcza te najbardziej "podstawowe". Bo nawet z ubezpieczeniem placisz (przewaznie) za wizyty u lekarza, w szpitalu, itp., plus dodatkowa sume ktora musisz wydac zanim ubezpieczenie zaczni placic. Ta dodatkowa suma moze byc kilka tysiecy dolarow na rok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, KubuśPan said:

Dobra, jeszcze raz, ile kosztuje podstawa ubezpieczenia by nie musieć oficjalnie korzystać z jakichś sponsorów a w myśl prawa było ok! I jeśli mam że sobą kota to on też musi mieć ubezpieczenie?

 

 

Hm. Nie wiem czy dobrze rozumiem twoj post. Do ubezpieczenia zdrowotnego nie potrzebny jest ci sponsor. Sponsor potrzebny jest w przypadku sponsorowania wizowego.

Nie ma obowiazkowych ubezpieczen dla zwierzat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...