Skocz do zawartości

Loteria Wizowa, Problem.


Durden

Rekomendowane odpowiedzi

Haras sponsorowanie przez pracodawcę nie jest warunkiem udziału w loterii. Jest tylko atutem do przekonania konsula, że Ci się powiedzie i nie będziesz na garnuszku państwa.

Sponsorowanie przez pracodawcę nie ma nawet minimalnego związku z loterią, więc nie może być żadnym atutem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Piszesz, że sprawdzałeś linka, który podałam i nadal pytasz, czy jest tam Twój zawód? To sprawdzałeś, czy nie?

Według mnie się niekawalifikujesz, bo Motorcycle Mechanics (jeśli faktycznie to jest Twój zawód), to Job Zone 3, a to niestety za mało.

O sponsorowaniu Cię przez kolegę nie będę się wypowiadać. Poczytaj sobie o sponsorowaniu pracowniczym (bo chyba o takie Ci chodziło), żeby mieć choć minimalne rozeznanie w temacie.

nie nie chodzilo mi o "sponsorowanie" przcownicze moze to zle ująłem co dla nie ktorych nie zrozumiale sly6 dla nie ktorych jest to "bulka z maslem" bo sa na tym forum "X" czasu i lapia ten temat lepiej ode mnie ale ja w tym temacie jestem świeży.jak kogos urazilem to sorry :-((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/czsto-zadawane-pytania.html link do pytn i odpowiedzi 6. Zostałem wylosowany w loterii wizowej DV, ale nie mam dyplomu szkoły średniej ani równoważnego dyplomu polskiej szkoły. Jakie zawody kwalifikują do uzyskania wizy w ramach loterii wizowej?

Coroczny program loterii wizowej umożliwia uzyskanie stałego pobytu osobom spełniającym proste, ale ściśle określone warunki. Osoba aplikująca musi posiadać wykształcenie średnie lub równoważne, definiowane jako pomyślne ukończenie dwunastoletniego programu nauczania szkoły podstawowej i średniej; albo dwa lata doświadczenia zawodowego zdobytego w ciągu ostatnich pięciu lat w zawodzie wymagającym przynajmniej dwuletniego szkolenia lub doświadczenia do jego wykonywania zgodnie z regulacjami Departamentu Pracy Stanów Zjednoczonych Ameryki. Do ustalenia, czy doświadczenie zawodowe jest wystarczające do spełnienia wymogów programu stosowana będzie baza danych O*Net OnLine Departamentu Pracy Stanów Zjednoczonych-------------a co powiecie na cos takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haras ja tak samo jestem swiezy w nie korych sprawach ale spraw aby ludzie byli do mnie mili :)

jak znajdziesz takie osoby to daj znac :)

a co do pytania i odpowiedzi to masz to znalesc na stronie podanej czy Twoj zawod sie kwalifikuje i jest dostepny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haras

W biuletynie: http://travel.state.gov/pdf/1318-DV2012Instructions-ENGL.pdf

Masz takie o to zdanie:

"To qualify for a DV on the basis of your work experience, you must have, within the past five years,

two years of experience in an occupation that is designated as Job Zone 4 or 5, classified in a Specific

Vocational Preparation (SVP) range of 7.0 or higher."

C o w skrócie oznacza, że twój wykonywany zawód musi być z Job zone 4 lub 5 i SVP range 7 lub wyższy.

Jak pisałeś wcześniej jesteś mechanikiem motocyklowym, a to według bazy: grupa 3 - "Job Zone Three", a range SVP - (6.0 to < 7.0)

wszystko to znajdziesz pod linkiem, który wysłała Ci Joanna30 albo tu: http://www.onetonline.org/link/summary/49-3052.00#JobZone

Sponsorowanie przez pracodawcę nie ma nawet minimalnego związku z loterią, więc nie może być żadnym atutem.

Trochę się przejęzyczyłem. Chodziło mi bardziej o pomoc ze strony bliskiej osoby lub znajomego, że ten np. oferuje pracę, itp., bo są takie przypadki opisywane przez ludzi na forum.

Wiem, że sponsorowanie przez pracodawcę to zupełnie inna bajka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://polish.poland...ne-pytania.html link do pytn i odpowiedzi 6. Zostałem wylosowany w loterii wizowej DV, ale nie mam dyplomu szkoły średniej ani równoważnego dyplomu polskiej szkoły. Jakie zawody kwalifikują do uzyskania wizy w ramach loterii wizowej?

Coroczny program loterii wizowej umożliwia uzyskanie stałego pobytu osobom spełniającym proste, ale ściśle określone warunki. Osoba aplikująca musi posiadać wykształcenie średnie lub równoważne, definiowane jako pomyślne ukończenie dwunastoletniego programu nauczania szkoły podstawowej i średniej; albo dwa lata doświadczenia zawodowego zdobytego w ciągu ostatnich pięciu lat w zawodzie wymagającym przynajmniej dwuletniego szkolenia lub doświadczenia do jego wykonywania zgodnie z regulacjami Departamentu Pracy Stanów Zjednoczonych Ameryki. Do ustalenia, czy doświadczenie zawodowe jest wystarczające do spełnienia wymogów programu stosowana będzie baza danych O*Net OnLine Departamentu Pracy Stanów Zjednoczonych-------------a co powiecie na cos takiego?

A co mamy powiedzieć? Sami Ci to mówiliśmy ;)

Podałam Ci link, gdzie możesz znaleźć swój zawód.

Znalazłam CI nawet ten zawód... Znajduje się w Job Zone 3, czyli nie spełnia wymogów loterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak napisała Joanna. Twoj zawód nie kwalifikuje się do 2 years work experience. innymi słowy, nie spełnia wymogów loterii. także lepiej sobie odpusć. oszczędzisz sobie rozczarowania podczas ewentualnej rozmowy z konsulem i przede wszystkim pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...