Skocz do zawartości

Loteria Wizowa, Problem.


Durden

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Korci mnie pewno pytanie, a mianowicie ws. zielonej karty do Stanów Zjednoczonych. Z tego co czytałem, po wygraniu w loterii wizowej, można zabrać ze sobą żonę lub dzieci stanu wolnego, poniżej 21 roku życia, lub wysłać zgłoszenie razem, by zdobyć większe szanse na jej wylosowanie ( nie wiem czy ma to coś wspólnego z łudem szczęścia ), jednakże jak to jest w przypadku dziewczyny? Można na jednej zielonej karcie wyjechać z dziewczyną, czy trzeba być już prawnie związanym z tą osobą? Pytam z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zaspokoję Twoją ciekawość (mimo, że mamy wątki dotyczące loterii z cyklu FAQ - przeczytaj zanim zadasz pytanie ;) ) i odpowiem krótko - nie ma możliwości wyjechać z dziewczyną.

A po dłuższą odpowiedź zachęcam do zajrzenia do wątku: DV-2014 - FAQ - Przeczytaj zanim zadasz pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam jestem nowy na forum mam kilka pytan: czy juz nie jest za puzno na wyslanie dokumentow do KCC (nie moglem i nie mialem do tego glowy z powodow zdrowotnych i rodzinnych) dolącze czesc tresci dok.------Wpis do 2013 Diversity Visa Lottery Program został przyjęty w poniedziałek, 31 października 2011 15:51:14 CEST. i jeszcze jeden fragment dok.------Jesteś wśród losowo wybranych do dalszej obróbki w programie Diversity Immigrant Visa za rok obrotowy 2013 ust 1 października, 2012 do 30 września 2013 r. ) <-poprostu chce wiedziec czy juz nie jest za puzno :( na wyslanie dokumentow ? i czy to wyksztalcenie jest takie wazne czy liczy sie praktyka w zawodzie? i jakie dok. trzeba wysylac jak chce wyemigrowac z cala rodziną i co w nich powinno sie znajdowac ?----PS:chyba ze jest jeszcze szansa to do kiedy mam wyslac te dokumenty? -------- :) z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haras a jaki masz numer

jest to dobrze ze jak wyslesz papiery a nie zostaniesz zaproszony to tracisz aby kase na dokumenty pewne,przesylke a nie na badania medyczne-oplaty wizowe

poczytaj dobrze ten temat ,dowiesz sie jakie dokumenty,gdzie ,co do wyksztalcenia -zawodu jest Ci potrzebne

http://forum.usa.info.pl/topic/20393-dv-2013-co-po-1-maja-2012pytaniaodpowiedzi/

ps przepraszam ze sie pytam ale wysylac zgloszenie chyba czytales zasady?a jak czytales to dlaczego pytasz sie o wyksztalcenie,zawod?czego nie rozumiesz,nie zrozumiales ?

jest to wazne bo jak nie spelnisz wymagana to nie dostaniesz GC i Twoja rodzina tak samo..oplata za wize nie bedzie zawrocona ani tez oplata za badania medyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na forum mam kilka pytan: czy juz nie jest za puzno na wyslanie dokumentow do KCC (nie moglem i nie mialem do tego glowy z powodow zdrowotnych i rodzinnych) dolącze czesc tresci dok.------Wpis do 2013 Diversity Visa Lottery Program został przyjęty w poniedziałek, 31 października 2011 15:51:14 CEST. i jeszcze jeden fragment dok.------Jesteś wśród losowo wybranych do dalszej obróbki w programie Diversity Immigrant Visa za rok obrotowy 2013 ust 1 października, 2012 do 30 września 2013 r. ) <-poprostu chce wiedziec czy juz nie jest za puzno :( na wyslanie dokumentow ? i czy to wyksztalcenie jest takie wazne czy liczy sie praktyka w zawodzie? i jakie dok. trzeba wysylac jak chce wyemigrowac z cala rodziną i co w nich powinno sie znajdowac ?----PS:chyba ze jest jeszcze szansa to do kiedy mam wyslac te dokumenty? -------- :) z gory dzieki.

Na jakiej stronie zarejestrowałeś się do loterii wizowej? W razie wylosowania nie otrzymuje się żadnych wiadomości w j. polskim.

Dla przypomnienia, jedyna strona za pośrednictwem której należy się rejestrować do DV Lottery - https://www.dvlottery.state.gov/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej stronie zarejestrowałeś się do loterii wizowej? W razie wylosowania nie otrzymuje się żadnych wiadomości w j. polskim.

Dla przypomnienia, jedyna strona za pośrednictwem której należy się rejestrować do DV Lottery - https://www.dvlottery.state.gov/

rejstrowalem sie na tej stronie co mi linka wyslales link do niej tylko mi wyszukiwarka"gogle chrom" tlumaczyla na PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haras a jaki masz numer

jest to dobrze ze jak wyslesz papiery a nie zostaniesz zaproszony to tracisz aby kase na dokumenty pewne,przesylke a nie na badania medyczne-oplaty wizowe

poczytaj dobrze ten temat ,dowiesz sie jakie dokumenty,gdzie ,co do wyksztalcenia -zawodu jest Ci potrzebne

http://forum.usa.inf...aniaodpowiedzi/

ps przepraszam ze sie pytam ale wysylac zgloszenie chyba czytales zasady?a jak czytales to dlaczego pytasz sie o wyksztalcenie,zawod?czego nie rozumiesz,nie zrozumiales ?

jest to wazne bo jak nie spelnisz wymagana to nie dostaniesz GC i Twoja rodzina tak samo..oplata za wize nie bedzie zawrocona ani tez oplata za badania medyczne

a jaki numer masz na mysli a jesli chodzi o wyksztalcenie to nie posiadam sredniego tylko pracowalem w danym zawodzie przez 5lat. podobno to wystarczy"no by najmniej ja tak wywnioskowalem z tego co sie doczytalem"ja wysylalem 31.10.2011r nie wiem jak to ujac fachowo zdjecia swoje i calej rodziny i puzniej powyslaniu otrzymalem maila o potwierdzeniu ze sie zakwalifikowalem do dalszej cytuje "obrobki " chodzi mi tylko o to czy to juz nie jest po terminie bo nie wiem albo nie moge tego pojac do kiedy ostatecznie moge wyslac te formularze a i jeszcze wpadlo mi do glowy bo moja zona tez w tym samym terminie wysylala co ja i jej w tym mailu przyszlo ze sie nie zakwalifikowala do "odrobki" czy teraz moze sie zkwalifikowac?poprostu wybrano mnie nie ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twoje 2-letnie doświadczenie zawodowe jest w zawodzie: "Job Zone 4 or 5, classified in a Specific Vocational Preparation (SVP) range of 7.0 or higher" (lista zawodów dostępna jest na stronie: http://online.onetcenter.org/), to możesz procedować dalej.

A o numer, to chodzi o jaki numer dostałeś w tym losowaniu. Bo może Twoja kolej na interview już minęła, jeśli do tego pory w ogóle się tym nie zajmowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twoje 2-letnie doświadczenie zawodowe jest w zawodzie: "Job Zone 4 or 5, classified in a Specific Vocational Preparation (SVP) range of 7.0 or higher" (lista zawodów dostępna jest na stronie: http://online.onetcenter.org/), to możesz procedować dalej.

A o numer, to chodzi o jaki numer dostałeś w tym losowaniu. Bo może Twoja kolej na interview już minęła, jeśli do tego pory w ogóle się tym nie zajmowałeś.

czy o ten numer chodzi?

Numer sprawy: 2013EU00025217

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...