Jump to content

Zachodnie Wybrzeże - Parę Pytań


KarolNOW

Recommended Posts

Witam

Jestem w fazie planowania wylotu z narzeczoną i mamy kilka pytań. Byłbym wdzięczny za pomoc w kilku kwestiach.

1. Dokąd wybrać lot , LA czy też SFO? Chodzi mi o cenę biletu lotniczego , koszt wypożyczenia samochodu itd. Czy ceny są zbliżone do siebie?

2. Zamierzamy poleciecieć tam około 1.07.2013. Kiedy waszym zdaniem powinniśmy kupić bilety? Na ten moment nie mogę znaleść nic poniżej 3500/os. :(

3. Ile orientacyjnie będzie kosztował lot z LA/SFO - New York - LA/SFO? Jakie linie są najtańsze w USA?

4. Jeśli nie znamy jeszcze lokalizacji hoteli/noclegów to co powinniśmy wpisać we wniosku D160? Zamierzamy spać tam gdzie podczas zwiedzania samochodem uznamy to za konieczne ze względu na zmęczenie.

5. Nasza trasa ma wyglądać następująco : San Francisco - Yosemite - Death Valley - Las Vegas - Tama Hoovera - Grand Canyon - Antelope Canyon - Monument Valley - San Diego - Los Angeles - Santa Barbara.

Mamy na to 17 dni , myślicie że wystarczy czasu? Czy któraś z tych pozycji jest zbędna (bez szału :) ) ? Jeśli tak to co odpuścić?

I ostatnie pytanie , sądzicie że wystarczy nam na taki trip około 5000$ ? Bilety do USA będą osobno kupowane.

Byłbym bardzo wdzięczny za porady. Jako iż dopiero rozpoczynam przygodę z tym forum to proszę moderatora o przeniesienie tego tematu jeśli umieściłem go w złym dziale. Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

1) Wpisz w wyszukiwarkę lotów. Nie ma na to odpowiedzi.

2) Im wcześniej tym lepiej. Niestety w okresie, w którym chcesz lecieć bilety są drogie. Ja znalazłem po $1200 American Airlines. http://kayak.yapta.c...7-01/2013-07-17

3) $300-450. Użyj porównywarki bo to zależy gdzie lecisz i jaka linia ma hub w danym mieście.

4) Z uwagi, że radzą, żeby nic nie bukować zanim sie nie dostanie wizy, ja bym nic nie wpisywał i wyjaśnił w ambasadzie.

$5000 na ile osób?

Link to comment
Share on other sites

5. Znajdź sobie na tym forum temat o mojej wycieczce. Praktycznie identyczna jak twoja, zrobiona w 8 dni - dało się ale trzeba było pędzić. 17 dni będzie dużo lepiej.

2. Jak kupowałem bilety rodzicom na lipiec 2011 to były o ile pamiętam po $1200 (GDN-LAX, Lufthansa). Na wakacje jest zasadniczo drożej.

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

Ja leciałem w maju (26) 2012 do US. Wszystkie bilety kupowałem na stronie expedia.com. Bardzo polecam tą stronkę. Za mój bilet zapłaciłem $1003 (kupiłem go na początku lutego 2012). Bilet obejmował w sumie 8 lotów.

- Warszawa via Amsterdam to New York (JFK)

- Washington via Atlanta to Orlando

- Oralndo via Los Angeles to Oakland

- Los Angeles via Amsterdam to Warszawa.

Więc myślę, że cena dokładnie $1003 była dobra. Co ważne, jeśli planujesz tam loty lokalne, to kupuj je od razu teraz, na jednym bilecie. Tutaj wyjdzie w sumie drożej o kilkadziesiąt dolarów to głównego biletu, a jeśli chciałbyś osobno kupować na lokalne loty to zapłacisz kilka stów w $ na osobę. Jeśli planujesz wypożyczać auta to polecam stronkę http://www.traveljigsaw.pl . Ja przez nich bookowałem dwa razy na ten wyjazd i byłem bardzo zadowolony. Zero problemów (raz dostałem auto z ALAMO a raz z Dollar). W sumie według mnie lepszy serwis/wybór aut był w ALAMO. Poza tym jak będzie brał auto to wybieraj z głównych lotnisk (mają ogromny wybór). My raz wzięliśmy w Oakland to wybór nie był tak duży jak w Orlando....ale za to dostaliśmy nóweczkę Forda Fusion (przebieg 5 km). Więc czuliśmy się jak z wyjazdu z salonu, wszystko pachniało :) Swoją drogą wszystkie hotele też rezerwowałem przez expedia.com. Nie zawiedliśmy się. Jakbyś miał jakieś pytania to pisz śmiało.

ŁK

Link to comment
Share on other sites

Kolego dziękuję bardzo. Dużo istotnych informacji :)

Ja zaplanowałem taką trasę :

Przelot WAW-SFO

· San Francisco

· Santa Barbara

· Santa Monica

· Los Angeles

· Joshua Tree National Park

· Grand Canyon

· Monument Valley

· Antelope Canyon

· Bryce Canyon

· Zion National Park

· Las Vegas

· Hoover Dam

· Death Valley

· Mono Lake

· Yosemite

· Oaklad

· San Francisco

Mam na to 17 dni , mam nadzieję że wszystko zdąrzę objechać :)

Jakieś sugestie co ewentualnie wykreślić a co dopisać ?

Z góry dzięki za pomoc! :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.×
×
  • Create New...