Skocz do zawartości

Zachodnie Wybrzeże - Parę Pytań


KarolNOW

Rekomendowane odpowiedzi

Im dalej na południe tym woda cieplejsza, w okolicach SF rzeczywiście nie ma raczej szans na kąpiel (woda nie tylko zimna, ale i niebezpieczna, wysokie fale, skały, rip currents, raczej dla surferów w piankach). W okolicach LA i Orange County da się wytrzymać, woda nieco nawet cieplejsza niż w Bałtyku, ale Karaiby to to nie są;) No i w czasie, kiedy my byliśmy były dwa ataki rekinów na surferów na południe od LA (w tym jeden śmiertelny chyba), ale to podobno rzadkość;)

Ja od siebie mogę polecić zaraz za Monterey, jadąc jedynką na południe 17 Mile Drive - coś pięknego:) Wjazd jest płatny niecałe $10, ale naprawdę warto:))

http://www.pebblebeach.com/activities/explore-the-monterey-peninsula/17-mile-drive

My wjeżdżaliśmy wjazdem Pebble Beach o ile dobrze pamiętam (jest ich kilka, ten jest najwygodniejszy, jeśli jedziemy od Monterey, które swoją drogą też polecam), na wjeździe dostaje się mapkę i można sobie zrobić pętlę i wyjechać albo na jedynkę z powrotem i dalej w stronę Bixby Bridge (też warto się zatrzymać i strzelić fotkę, zresztą bardzo często są przy drodze zatoczki, więc bezpiecznie można podziwiać widoki) albo do Carmel - tam niestety nie zdążyliśmy pojechać, ale słyszałam od mieszkających w pobliżu znajomych, że też jest pięknie:)

Zresztą najważniejsze punkty widokowe są z reguły po drodze oznaczone, warto zwracać uwagę - można np. poobserwować lwy morskie i słonie morskie w naturalnym środowisku (lwy morskie są też oczywiście w San Francisco w słynnym Pier 39 w Fisherman's Wharf).

Udanej podróży!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nina7 , dziękuję bardzo za podzielenie się doświadczeniami :)

Czy ktoś z Was był w San Diego? Polecacie czy odpuścić ?

Być może urlop uda się przedłużyć o 3 dni. Potrzebuję Waszej opini :) a mianowicie co wybralibyście na 3 dniową wycieczkę : NYC czy Hawaje ?

Zapewne wielu z Was było w obu miejscach i może coś podpowiedzieć , zasugerować.

Tak , wiem że te miejsca bardzo się od siebie różnią i nie sposób ich porównać i stąd też nasze niezdecydowanie.

Ceny biletów są podobne , około 1100 PLN. Wylot z LA.

Ktoś pokusi się o ceny noclegów?

Które z tych miejsc zrobiło na Was większe wrażenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pokusi się o ceny noclegów?

Tu się nie ma co pokuszać. Sprawdź w internecie. hotwire albo priceline na przykład. W kwietniu 2012 płaciłem 130 za noc NY (Brooklyn). Nie liczy sie tylko cena, ale skomunikowanie, bezpieczeństwo itp.

Na Hawajach nie byłem, ale chociaż raz w życiu polecam zobaczyć NYC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w San Diego byłam tylko w Sea World (jeśli ktoś lubi tego typu atrakcje, to naprawdę warto), ale podobno jest tam piękne "stare miasto" i świetne zoo. Na pewno pojadę jeszcze raz, jak znów będę w CA.

Aha, w San Francisco polecam spróbować przepysznych zup podawanych w chlebie: Clam Chowder i Tomato Soup with Croutons, wg mnie najlepsze są w Boudin (http://www.boudinbakery.com/index.cfm), m.in. w Pier 39 - pyyyycha:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie:) Nie jest tak, że wszystko zarezerwowane, po prostu rezerwacja na tak późną datę nie jest jeszcze otwarta. Tam z boku po lewej jest napisane: "Tickets now available for the next 90 days". Czy musisz sprawdzać bliżej wyjazdu po prostu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakie macie wrażenia po wypożyczeniu samochodu z Dollar Rent a Car?

Poczytałem troszkę i kilka wątpliwości się znalazło bo dużo ludzi narzeka na - bardzo niemiły personel , wciskanie na siłę dodatkowych ubezpieczeń , długi czas oczekiwania na samochód pomimo podania godziny odbioru , niezbyt czyste wnętrze samochodu , dodatkowe ukryte podatki pomimo wcześniejszego zarzekania się,iż nie ma już dodatkowych opłat. Przynajmniej tam gdzie ja odbieram czyli SFO Airport.

Najpierw zarezerowałem samochód poprzez TravelJigsaw.pl a teraz widzę że auto mam z Dollar`a :unsure:

Druga sprawa to jak to jest możliwe że przez stronę Dollar`a jest 50% drożej niż przez traveljigsaw.pl?

Czy naprawdę nie mieliście dodatkowych dopłat po przylocie a wcześniejszych rezerwacji poprzez trawejigsaw.pl ?

Z góry dzięki za odpowiedzi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My rezerwowałyśmy przez travejigsaw.pl i miałyśmy auto z Dollara.

Co prawda to było trzy lata temu i na lotnisku LAX.

Nie miałyśmy żadnych dodatkowych dopłat do rezerwacji już na miejscu.

Same mogłyśmy poprzyglądać się autom stojącym w hali i wybrać sobie, które chcemy (oczywiście z tej półki cenowej, w której rezerwowałyśmy). Samochód był czysty, umyty. Nie miałyśmy do niego żadnych zastrzeżeń. Do obsługi zresztą też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...