Skocz do zawartości

Zachodnie Wybrzeże - Parę Pytań


KarolNOW

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 129
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mozesz sobie odpuscic Oakland - oprocz pieknych widokow na SF nie ma tam specjalnie nic do zwiedzania, zamiast Oakland moglbys przejazdem zobaczyc glowny kampus universytetu kalifrornijskiego, Berkeley. Slawna uczelnia, Milosz tam wykladal, w ogole Go Bears! Tez mozesz spokojnie nie zatrzymywac sie w Zion, bo po Grand Canyon i Bryce nie bedzie sie wydawal az tak wspanialy. Moze ewentualnie dodac jakies winiarnie w okolicach Santa Barbara lub w Sonoma County. (Te slawne w Napa Valley sa bardzo turystyczne.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Oakland też za szczególnie nie polecam. My tam spaliśmy 3 noce i w sumie mało jest tam ciekawych rzeczy. Jedyny plus to blisko SF Downtown (przez zatoke i jestes), a ceny hoteli też niższe niż w samych SF. Tutaj dochodzi tylko opłata na mostach (Oakland Bay Brigde, Golden Gate Bridge),za wjazd do SF (płaci się tylko w jedną stronę przy wjeździe do miasta). Jak będziecie jechać z SF do LA to koniecznie szosą numer 1. To jedna z lepszych atrakcji w Cali. Po drodze my zajechaliśmy ocywiście do Cupertino, Mountain View itp (siedzimy Apple, Google) :) Jak będziecie jechać na Grand Canyon to posprawdzajcie godziny otwarcia puntów widokowych. My na jeden spóźniliśmy się dosłownie 15 minut (chyba był do 6PM jak pamiętam). Poza tym jednym z problemów jakie mieliśmy to brak akceptacji kart kredytowych na niektórych stacjach paliw (na pewno Chevron i ASCO nie akceptowały). Mieliśmy w sumie 2 różne karty kredytowe Master-Card, jedna nawet World z mBanku, i mimo tego nie działała. Swoją drogą dziwna sprawa. Przypuszczam, że może VISA działałaby lepiej (ale tego nie sprawdziliśmy). Sprawdzaliśmy na kilku stacjach i taki sam efekt. Dlatego warto mieć zawsze trochę gotówki a portfelu. Płatności były bez problemu na pewno na BP, Statoil. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz , super informacja. Ja ma karty z mBanku właśnie. Zastanawiam się ile zabrać gotówki na takie sytuacje. Myślisz że około 2000$ wystarczy na 17 dni? To tak właśnie na taki wypadek.

Co do szosy 1 to jest w planie. Za dużo osób poleca abym to zignorował więc pojedziemy nią na 100% :)

Dzięki również za cenną uwagę o godzinach twarcia-zamknięcia punktów idokowych w Grand Canyon.

Raz jeszcze dzięki za cenne wskazówki croopnick ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

$2k spokojnie powinno Wam wystarczyć. W sumie nam gotówka była potrzebna przede wszystkim na paliwo. We wszystkich sklepach, punktach usługowych można spokojnie płacić karatami i nie zdażyło się nam, że coś było nie tak. To tylko z tymi stacjami takie problemy się pojawiły. Jak widać nasze polskie karty nie są do końca takie World :) Ja mam dodatkowo konto walutowe w BZWBK i kartę płatniczą do tego, dlatego płaciłem tą kartą, unikałem w ten sposób przewalutowania. Płaciłem natywną walutą USD z karty. Jak będziecie wypożyczać auto przez tą stronkę, którą podałem to nieraz jest taka promocja, że dają bak paliwa gratis. My tak w obu przypadkach dostaliśmy, więc zawsze to kilkadziesiąt $ oszczędności. Inaczej musicie oddać auto z pełnym bakiem, a jak nie to doliczą Wam koszt paliwa na koniec (tylko po swoich wysokich stawkach za litr). Dlatego lepiej zatankować przed oddaniem full. Auto posiada wszystkie ubezpieczenia od kradzieży itp, więc jedyne co nam oferowali to dodatkowe assistance na wypadek złapania kapcia (przyjeżdza serwis i wymienia), ale nie braliśmy tego. Nie było żadnych problemów a przejechaliśmy w US w ciągu 3tyg ok 5k kilometrów. Kupcie sobie też telefon (simke startową) na jeden miesiąc, bo podczas podroży telefon musi być :) jeśli chodzi o zasięgi to najlepszy zasięg ma tam sieć Verizon Wireless później AT&T. Jednak podczas takiego wyjazdu lepiej zakupić simke od AT&T i włożyć do swojego telefonu i będzie działać (pod warunkiem, że mamy 4 zakresowy telefon, ewentualnie 3g -2100Mhz). Verizon działa w CDMA więc tutaj potrzeba nowego telefonu, który należałoby tam zakupić. Ja sobie taki kupiłem dlatego miałem możliwość porównania zasięgów Verizona i AT&T :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od siebie dodam - wezcie cieple ubrania na SF i Grand Canyon. Warto tez zwiedzic oceanarium w Monterey, troche nie po drodze, ale piekne miejsce, zwlaszcza jak ktos lubi Steinbecka, 17 dni to duzo czasu na taka wycieczke! $5000 jak najbardziej wystarczy. Milej podrozy:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem mega zaskoczony że aż tyle wskazówek otrzymuję :) Raz jeszcze dziękuję :) wszystkie są bardzo pomocne.

Jeśli ktoś jeszcze ma coś ciekawego do dodania w przypadku tej trasy to proszę o kolejne instrukcje , opinie i doświadczenia.

ps. gdzie najlepiej plażować? Temp wody w lipcu na zach wybrzeżu jest akceptowalna czy też jest mało przyjemnie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...