Skocz do zawartości

Zachodnie Wybrzeże - Parę Pytań


KarolNOW

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 129
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

@ Rubicon - Lake Tahoe mamy w planach. Dziękuję za propozycję :) odezwe się bliżej wyjazdu

@ trend - Sequoia National Parkteż chcemy zobaczyć , nie wiem dlaczego tego nie wymieniłem :)

@ c4r0 - dzięki za info ale jesteśmy już zdecydowani aby to zobaczyć , mamy aż 26 dni więc jest czym rządzić :)

Dziękuję wszystkim za opinie , spostrzeżenia i rady. Jesteście the best :)

Gdyby ktoś jeszcze miał ochotę doradzić co ewentualnie można odwiedzić w ramach tej trasy i nie tylko to będę wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lato pustynia w Nevadzie gdzieś niedaleko Las Vegas po całych dwu dniach w Vegas wynajmujemy taki hotel z autobusu na tej pustyni

z atrakcji miejsca w opisie : ciepłe źródła niedaleko , miejsce do gry w piłkę oraz wieża widokowa . Gdyby nie cena nie weszli byśmy w to .

I po tych termach- REWELACJA z kłopotem drogą szutrową trafiamy do naszego autobusu , noc ciemno jak wiadomo gdzie :) .Ta wieża to może 3 m ma wyłożony taki podest z wykładziną kładziesz się na plecach , podziwiasz niebo - niesamowita ilość gwiazd w oddali widzisz światła z Vegas i czujesz się absolutnie wolny i w pełni szczęśliwy .Na co dzień nie spotykane uczucie . Cieszysz się jak dziecko . To było jakieś 12 lat temu , ten autobus stał tam samotnie na drzwiach kartka '' jak czegoś potrzebujecie naciśnijcie przycisk - podjadę w ciągu 20 min , w lodówce macie napoje i ciastka - częstujcie się ''.Klima fajna bo taka na zewnątrz autobusu tak skorodowana że nie uwierzył byś że może działać a działa. Ale wszystko w środku zadbane i czyste . Podjechała właścicielka około 70-ki , bardzo miła rozmowna ciekawa świata pamiętam przelotem była w Polsce w drodze do Niemiec .Coś tam wiedziała o naszym kraju , a na pytanie co robi na pustyni tutaj powiedziała że sprowadziła się w te okolice na starość i tu chce sobie dożyć do końca swoich dni .Absolutnie pogodna staruszka .Może gdzieś jeszcze tam sobie żyje . Ot takie fajne ciekawe miejsce - miejsce do gry w siatkę i wieża widokowa do dzisiaj pamiętam magię tego miejsca .Znalezione przez przypadek w gazetce z kuponami noclegowymi na granicy stanów . Lepsze od Ritz-a a to tylko zaadoptowany stary metaliczny greyhound .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monument valley to moim zdaniem żadna rewelacja. Pojedziesz tam i zobaczysz z daleka wielki kamienny słup. Fajne wrażenie, ale jeśli nie masz tego po drodze to odradzam, lepiej pojechać w jakieś inne miejsce.

E tam... podziwianie z głównej drogi z daleka może i nie ma sensu, ale gdy się wiedzie pomiędzy te "kamienne słupy" jest fajnie. Jak macie czas i ochotę polecam wycieczkę konną http://www.monumentv...y.net/horse.htm

Jesli wystarczy wam czasu to z antelope canyon wybral bym sie na waszym miejscu do Mesa Verde...doda to troche mil do waszej trasy ale jest to park wart odwiedzenia.

Mysleliscie moze nad Arches NP w Moab?

Ja też jestem za Mesa Verde, to tak naprawdę rzut beretem od Monument Valley (ok. 2-2.5 godz), po drodze można zaliczyć jeszcze "Four Corners"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej od razu wystąpić o GC i zostać na dłużej bo 26 dni to jak lizanie cukierka przez papierek a parków narodowych jest tam troszkę

a :

http://www.nps.gov/badl/index.htm

http://www.nps.gov/yell/index.htm

itd . Jak nie możesz to zalecam zwiedzać USA co roku zawsze to człowiek się okupi , odchami oraz naładuje akumulatory .

I tak jak mówi ''agentka''Arches http://www.nps.gov/arch/index.htm warto zobaczyć a monumenty koniecznie pojechać i zobaczyć z bliska

dla mnie super -tam są dwie trasy jedno kółko małe na 2-3 godziny jedno całodziene .Jak masz czas to super można podziwiać, jak nie masz to tylko

na szybko parę godzin dojazd i parę minut kilka fotek na miejscu to bez sensu .

Uwaga na przyrodę w USA można zachorować i to jest choroba nieuleczalna :)

zapomniałem może dasz radę zahaczyć o Sedonę http://azstateparks.com/Parks/RERO/ może Twoja narzeczona jest uduchowiona i te vertexy i ta energia .Tam to moją żonę zgubiłem , normalnie zgubiłem wśród skał :) lokalny Indianin z plemienia Yavapai ją odnalazł zagubioną po 2 godzinach

i w końcu wskazał na drogę -super przygoda.

P.S.

AD 2 z tego wszystkiego zapomniałem o biletach lotniczych

3,5 tyś to troszkę drogo ceny raczej max na te destynacje ,może sprawdź to ?

http://www.loter.pl/...san-diego-multi

AD 4 podajesz pierwszy adres motelu - hotelu jaki masz przewidziany na trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta się kończą i wreszcie znalazłam chwilę, żeby dodać jeszcze coś od siebie:)

Jeśli chodzi o parki narodowe, to jak już pisałam (i chyba nie tylko ja), na wjeździe dostaje się mapki z zaznaczonymi punktami widokowymi. Niestety jednak jeśli nie ma się nieograniczonej ilości czasu, raczej nie ma szans na zobaczenie wszystkich... Ja mogę napisać co wg mnie warto wybrać tam gdzie byłam, ale oczywiście to subiektywna opinia i ktoś może mieć inne zdanie:)

Death Valley

Tutaj na pewno warto się zatrzymać przy Mesquite Flat Sand Dunes - piękne wydmy, przejechać Artists Drive i zobaczyć Artists Palette, no i oczywiście Badwater, gdzie znajduje się największa depresja na Półkuli Zachodniej. Ja bardzo chciałam zobaczyć Racetrack, ale po pierwsze był zbyt daleko (wjeżdżaliśmy do parku od zupełnie innej strony), a po drugie nie każdym samochodem można tam dotrzeć (nasz się nie nadawał, za mały prześwit).

Przy okazji Vegas na pewno Hoover Dam - koniecznie wejdźcie na nowy most widokowy (trzeba podjechać na oddzielny parking nieco powyżej zapory i podejść po schodach), dopiero stamtąd widać ogrom tej konstrukcji w całej okazałości:)

Grand Canyon

Jeśli chodzi o Grand Canyon, to wybór jest ogromny. Z każdego punktu jest nieco inny widok, więc warto się zatrzymać co najmniej w kilku miejscach. My zaczęliśmy od Mather Point, a potem udawaliśmy się do Monument Valley, więc po drodze wzdłuż South Rim zobaczyliśmy m.in. Grandview Point i Desert View (polecam, jest dodatkowo wieża widokowa z tarasem) plus dwa inne wzdłuż drogi (nie pamiętam nazw). Bardzo polecam przybycie tam na wschód lub zachód słońca - niesamowite kolory (my byliśmy na wschodzie, coś pięknego! tylko nad ranem bardzo zimno, wprawdzie to był początek października i niby można się spodziewać na tej wysokości n.p.m., ale po wizycie w upalnej Dolinie Śmierci 4*C były jednak sporym zaskoczeniem) ;)

Monument Valley - moim zdaniem warto tam pojechać, jeśli ma się czas i zrobić sobie przejażdżkę pomiędzy formacjami skalnymi - taki offroad (znów potrzebne wyższe auto, SUV lub terenówka najlepiej, lub można u Indian wykupić zwiedzanie - podobno super na koniach). Mnie tamtejszy widok bardzo relaksował i nie miałam ochoty odjeżdżać ;) BTW to nie jest park narodowy i nie działa tam NP Annual Pass, wstęp kosztuje chyba $5 od osoby.

Sequoia National Park

Tutaj koniecznie Moro Rock - bajeczny widok 360* ze szczytu! Poza tym Tunnel Log i General Sherman Tree wg mnie:)

Yosemite

Glacier Point to mus! ;) Wspaniały widok na Yosemite Valley, warto tam wyjechać, mimo że trzeba nieco zboczyć z trasy, a potem się wrócić tą samą drogą. Wrażenie robi też Tunnel View, ale to po drodze, zaraz po wyjeździe z tunelu jest parking po prawej. My się potem zatrzymaliśmy w Yosemite Village, jest tam ciekawe muzeum z wiekową Indianką snującą opowieści przy zaplataniu koszyków - chętnie odpowiada na pytania o sobie, a historia jej życia jest bardzo ciekawa. Poza tym można tam spotkać pasące się luzem jelonki - dla mnie bomba;) Na koniec zatrzymaliśmy się jeszcze przy łące naprzeciw El Capitan - ta skała robi wrażenie:)

Ogólnie w tych dwóch ostatnich parkach trzeba też pamiętać, żeby nie zostawiać w samochodzie żadnych napojów, jedzenia, śmieci, kosmetyków itp. ze względu na niedźwiedzie - są ogromne kary za to, info jest na stronie (http://www.nps.gov/y...visit/bears.htm) Polecam wideo http://www.nps.gov/y...a/bearvideo.htm ;)

No i ostrożna jazda, bo zwierzęta przechodzą przez drogę, nam się zdarzyło kilka razy, m.in. wielki jeleń, też w Grand Canyon NP, także warto się rozglądać.

Póki co tyle ode mnie, w razie pytań służę :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...