Skocz do zawartości

Zachodnie Wybrzeże - Parę Pytań


KarolNOW

Rekomendowane odpowiedzi

Joanno dziękuję za odpowiedź. Miejmy nadzieję że i my nie będziemy mieli żadnych problemów.

Czy macie jakieś sprawdzone miejsca do spania w San Francisco , Los Angeles bądź też Las Vegas?

Możecie polecić coś co nie kosztuje sporo a warunki są w miarę ok?

Czy z Waszego doświadczenia kwota 100$ wystarczy na nocleg w miarę dobrych warunkach?

Byłbym wdzięczny za wskazówki.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jeśli chodzi o Vegas, to najlepiej wejść na jakąś stronę ogólną z ofertą różnych hoteli i znaleźć najkorzystniejszą cenę - zawsze w którymś jest promocja (ja np. korzystałam z tej strony: http://www.vegas.com/resorts/). Nam udało się spać w hotelu przy Stripie (w Vegas nie warto szukać moteli, bo zawsze coś się znajdzie wśród dobrych hoteli w centrum), w naszym przypadku The Excalibur, bo tam akurat była dobra cena, taniej niż w przydrożnych motelach - czasem można trafić na ceny już od $20 za pokój. My płaciliśmy w sumie z wszystkimi opłatami i podatkiem $70 za pokój z dwoma łóżkami dwuosobowymi (byliśmy we trójkę). Jeszcze jedna rzecz - jeżdżąc po Vegas, zawsze korzystajcie z valet parking, tzn. podjeżdżasz pod hotel najbliżej miejsca, gdzie chcesz pospacerować (nie musisz w nim akurat nocować) i oddajesz kluczyki do samochodu valetowi, który odprowadza go na parking. W zamian dostajesz numerek. Jak chcesz jechać dalej wracasz, oddajesz numerek i dostajesz samochód, a panu/pani z obsługi dajesz napiwek (standardowo $1-$5, ale oczywiście można więcej ;p). Ogromna oszczędność czasu i pieniędzy - nie trzeba szukać parkingu, miejsca, a potem samochodu na gigantycznym parkingu:)

W LA się nie orientuję, bo tam nie nocowaliśmy - byliśmy u rodziny w OC:)

Co do San Francisco, tam są porażające ceny za noclegi, z tego co się orientowałam, więc my nocowaliśmy poza miastem - najpierw w drodze do SF z Yosemite w kalifornijskim Dublinie (Holiday Inn za ok. $150, ale przemiły pan z obsługi nam obniżył jakimś cudem do $99 po krótkiej pogawędce - choć w tej okolicy było bardzo ciężko z miejscami w ogóle wtedy, a im bliżej SF, tym drożej). Kolejną noc spędziliśmy w South San Francisco albo San Mateo, gdzieś w okolicy lotniska mniej więcej, tam też ok. $100-120 za pokój.

Aha, w centrum SF są też bardzo drogie parkingi, polecam pojechać wcześnie (najlepiej przed 9:00), żeby załapać się na niższą opłatę całodzienną (mowa o parkingach w okolicy Fisherman's Wharf).

Ogólnie w trasie po prostu po drodze zatrzymywaliśmy się w motelach, bez wcześniejszej rezerwacji (poza Vegas), bo nie byliśmy pewni gdzie na daną chwilę zajedziemy i nie chcieliśmy się ograniczać. Ceny w granicach $60-80 za całkiem przyzwoity motel (zawsze warto sprawdzić pościel, czy nie ma pluskiew, podobno często bywają, nam się na szczęście nie zdarzyło, ale sprawdzaliśmy wszędzie), często ze śniadaniem. Sieci takie jak Howard Johnson, America's Best Value Inn czy Comfort Inn są OK. W popularnym Motel 6 nie nocowaliśmy, więc nie mogę nic powiedzieć. Nieco lepsze motele/hotele, np. Holiday Inn czy motele sygnowane przez Marriott lub Hilton od ok. $120 w górę, pewnie zależy też od okolicy.

Tak czy siak, $100 powinno wystarczyć (no, może poza SF ;p)

Jakbyś miał jeszcze jakieś konkretne pytania, to śmiało:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"kwota 100$ wystarczy na nocleg w miarę dobrych warunkach" -- tak. A poza glownymi miastami czesto znajda sie zupelnie mile motele w cenach mniej wiecej $70 na noc.

Dodam jeszcze, ze warto sprawdzic ceny wynajmu samochodu na lotniskach pod LA (poza LAX.) Czesto na LAX jest drozej, zwlaszcza na weekendy, swieta itp. Bedac w LA pod koniec grudnia, ceny wynajmu na LAX byly prawie 2 razy wyzsze niz w Long Beach. Oplacilo sie zamowic shuttle z LAX w obie strony i wynajac samochod w Long Beach (jakies 45 minut jazdy od LAX.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starałam się dość dobrze przygotować, więc obyło się na szczęście bez większych niespodzianek. Jedyne co mi przychodzi do głowy to odległości między odwiedzanymi miejscami - oczywiście zdawałam sobie sprawę z tego, że są ogromne, że będzie dużo podróżowania itp., ale jednak rzeczywistość przerosła moje oczekiwania i część planów trzeba było zweryfikować, bo okazały się zbyt optymistyczne;) Głównie chyba ogrom parków narodowych nas pokonał hehe

Podam przykład: jechaliśmy z OC do Vegas przez Dolinę Śmierci. Planowaliśmy być w Vegas wczesnym wieczorem na spokojnie. Ale Death Valley National Park okazał się tak ogromny, że dojazd z jednego punktu widokowego do innego zajmował czasem ok. godziny (zdarzało nam się w parkach trafiać też na roboty drogowe i ruch wahadłowy, co też nieco wydłużało planowany czas podróży). Szkoda nam było nie zobaczyć tych choćby kilku najważniejszych miejsc, które są jednak dość rozstrzelone:) W efekcie byliśmy w Vegas ok. 22:00 i totalnie wykończeni, więc tego dnia zobaczyliśmy znacznie mniej niż zakładaliśmy:) Także polecam dodać zapas czasu w parkach, ale zdecydowanie warto:)

Jak mi się jeszcze coś przypomni, to napiszę, ale na pewno główny szok to odległości i przestrzenie - skala niespotykana raczej w Europie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

A punkty widokowe jak planowałaś przed wyjazdem ?

Szukałaś w googlach ciekawych miejsc czy miałaś np. jakiś fajny przewodnik , mapę ?

Pamiętasz Nina które punkty widokowe były fajne a które można odpuścić?

Chodzi mi przede wszystkim o Grand Canyon , Death Valley , Yosemite , Zion , Bryce.

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam kilka przewodników plus info z forum i z Internetu, a trochę też od miejscowych;)

Przewodniki, które mogę polecić to na pewno http://www.bookdepository.co.uk/DK-Eyewitness-Travel-Guide-California-Collectif/9781405370677 (mam nieco wcześniejsze wydanie, ale nowsze na pewno lepsze), http://www.bookdepository.co.uk/DK-Eyewitness-Travel-Guide-USA-Collectif/9781405348393 - ten jest bardziej ogólny, ale pomaga planować i wychwycić co najważniejsze, jak się nie ma mnóstwa czasu, i jeszcze ten: http://www.bookdepository.co.uk/Most-Scenic-Drives-America-Readers-Digest/9781606523582.

Na miejscu kupiłam mapę południowo-zachodnich Stanów, ale to bardziej o drogi chodziło. A poza tym przy wjeździe do każdego parku narodowego dostaje się mapkę i z tych mapek też korzystałam na bieżąco, bo tam najdokładniej były pozaznaczane wszystkie punkty widokowe:)

Jak tylko znajdę chwilę w najbliższych dniach, to Ci jeszcze napiszę dokładniej co wg mnie w tych parkach trzeba koniecznie zobaczyć - nie pomogę tylko z Zion i Bryce, bo to właśnie te miejsca, które musiałam usunąć z planów ze względu na ograniczenia czasowe;)

Pozdrawiam i odezwę się niedługo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedac przy Mono Lake koniecznie musicie zawadzic o Bodie state park!

Ja bym jeszcze miedzy Yosemite a San Fran zaliczyl Lake Tahoe - jak byscie taka opcje wybrali to moge wam pomoc z darmowym noclegiem na jedna noc w tej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr79 w/g mnie · Zion National Park koniecznie trzeba zaliczyć .Jeśli będziesz tam w okolicach lipca to Zion robi niesamowite wrażenie z pustynnego krajobrazu nagle znajdujesz się w raju niesamowita zmiana. W zimie faktycznie nie jest tak pięknie .Najlepiej pojechać dwa razy :) .

Ja osobiście polecam z twojej listy na 100%

· Joshua Tree National Park 100%

· Grand Canyon 100%

· Monument Valley 100%

· Bryce Canyon 100%

· Zion National Park 100%

· Las Vegas 100%

· Hoover Dam 100%

· Death Valley 100%

· Mono Lake 100%

· Yosemite 100%

plus Sequoia National Park

Miasta też fajne ale przyroda the best .

Co do punktów widokowych masz zawsze wskazówki po drodze.

USA pod tym względem są bardzo przyjazne turyście ,

no i centra informacyjne na granicy stanów , no i pamiętaj o karcie do parków

za chyba 65$ masz wstęp roczny do wszystkich parków w USA.

O popatrz podrożało :

http://www.interameryka.com/2010/04/karnety-wstepu-na-teren-parkow-narodowych/

w/g mnie warto .

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...