Skocz do zawartości

Dawne Grzechy, A Zdobycie Wizy...


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Co to znaczy kazdemu kto chcial? SSN nigdy nie byl przeznaczony dla turystow. Fakt, ze administracja nie weryfikowala nalezycie danych z formularza SS5 nie czyni w ten sposob uzyskanego numeru legalnym.

Administracja weryfikowala dane nalezycie wg obowiazujacego wowczas prawa i wydawala SS wlasnie do prawa jazdy z adnotacja, ze nr SS nie uprawnia do podjecia pracy. Wiec uzyskal nr SS legalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna30, dzięki za odpowiedź, niewątpliwie jest tak jak napisałaś, że trzeba te informację wpisać we wniosku o wizę, ale niech to zobrazuję na innym przykładzie. W Polsce prawie każdy, kto ma w domu telewizor lub radio, jest zobligowany do płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego co miesiąc, a niewiele osób to robi, bo przecież nie wpadnie Ci do domu policjant z psem tropiącym prokuratorem i nie wiadomo jeszcze kim, w celu sprawdzenia czy ten telewizor masz. Chociaż organy do tego upoważnione mają taką możliwośc. Dlatego mało kto płaci, bo nikła jest szansa, że ktoś osobę nie płacącą namierzy... Może to trochę daleko idąca analogia między nielegalnym pobytem,a opłatą abonamentu... Ale wydaje mi się, że w sytuacji ojca( 6 lat przesiedzenia, prawo jazdy amerykańskie i wyrobione SSN) szczere wyznanie wszystkiego w ambasadzie i tak zamyka mu szansę otrzymanie wizy tak samo jak złapanie go na kłamstwu podczas rozmowy. Więc jeśli jest jakaś szansa, że wszystkie te informację gdzieś uleciały(przeczytałem na forum, że system kontrolii emigarntów, osób wjeżdzających do U.S.A. nie był tak kompletny jak jest obecnie.) Chociaż jednak to prawo jazdy, może być jedynym śladem, który pozostał po jego obecności w U.S.A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze praktycznie zamykac dla wizy turystycznej ale nie musi. Sa tez inne wizy ktore kiedys moze chciec uzyc (imigracyjna, DV). Zlapanie na klamstwie i dozywotni ban za misrepresentation zamyka mu droge do US w przypadku kazdej jednej wizy.

Btw - zawsze polacy musza robic dziadostwo i kombinowac ? Obysmy nigdy nie zostali wlaczeni do VWP....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, chociaż nadal uważam, że tak samo pogrąża go wyznanie wszystkiego podczas rozmowy, co złapanie na kłamstwie, tyle, że jak dostanie odmowę za te swoje występki, to będzie mógł jeździć spokojnie do ambasady na kolejne rozmowy, które skończą sie podobnym skutkiem, a całkowity ban za kłamstwo w sytuacji mojego ojca nie jest jakimś problemem, bo już ma swoje lata i na pewno nie będzie sie starał o jakieś inne wizy. Obecnie jest taka sytuacja, że jego córka ma małe dzieci i wygodniej jej by było gdyby to ojciec ją odwiedził, jeśli sie nie uda- trudno, pewnie kiedyś moja siostra zawiata do Polski i taka będzie konsekwencja dawnego kombinowania ojca, że maluchów nie zobaczy, oczywiście całkiem zasłużona, zeby nie było, że wylewam jakieś żale z tego powodu, że ojciec ma ograniczone pole manewru, bo sobie na to zasłużył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli jest jakaś szansa, że wszystkie te informację gdzieś uleciały(przeczytałem na forum, że system kontrolii emigarntów, osób wjeżdzających do U.S.A. nie był tak kompletny jak jest obecnie.) Chociaż jednak to prawo jazdy, może być jedynym śladem, który pozostał po jego obecności w U.S.A.

On był nie tyle co niekompletny co nieskonsolidowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...