Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

następne pytania:)

1.jeśli chcę jechać na wizę turystyczną B2 odwiedzić siostrę i brata to czy lepiej mieć ze sobą plan zwiedzania ? czy po prostu mówić że w odwiedziny? bo jednak to TOURISM/PERSONAL TRAVEL :)

2. jeśli nie pracuję to mogę napisać że zajmuję się domem czy jak to ująć po angielsku?

3. nie pamiętam w poprzednich wnioskach wizowych na ile pisałam że chcę lecieć i co teraz?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 531
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

czasami pada takie pytanie o zwiedzanie i wtedy od Ciebie zalezy co powiesz,ja bym powiedzial jakis plan realny :)

Jak juz wiele bylo pisane na forum,nie potrzeba pisac odpowiedzi w angielskim,mozna po polsku napisac,tak moze byc napisane ze zajmujesz sie domem

co do wnioskow to wpisz na ile chcesz teraz leciec..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcę odwiedzić rodzeństwo to czy te dokumenty sa konieczne?

Odwiedziny krewnego
Proszę przynieść kserokopie potwierdzenia statusu krewnego (np. zielonej karty, zaświadczenia o uzyskaniu obywatelstwa, ważnej wizy itd.)

i wydruk potwierdzajacy umówienie się na spotkanie też? tak pisze na stronie:) ale nie widziałam jeszcze żeby ktoś na forum o tym wspomniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem nowa na forum i mam kilka pytan odnośnie wypełniania podania :)

Sprawa wygląda tak: jako miejsce mojego pobytu w Stanach podaję adres mojego wujka, natomiast w podpunkcie kto opłaca mój wyjazd to tak naprawdę opłacam go sama - jestem studentką, ale mam stypendium i oszczędności. I teraz moje pytanie - czy jest możliwe że konsul mi powie, że to niemożliwe żebym się utrzymała w Stanach za swoje oszczędności i mi odmówi przyznania wizy? Wiem, że to wszystko zależy od konkretnej osoby, ale czy ktoś miał taką sytuację, że jako student zaznaczył, że wyjazd opłaca sobie sam i dostał wize?

Z góry dzięki za odpowiedź, a wątek DS160 krop po kroku jest świetny i bardzo pomocny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jak długo planujesz lecieć?

Jeśli na pół roku, to konsul może mieć wątpliwości, czy rzeczywiście stać Cię na tak długi wyjazd ;)

Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jak się zaprezentujesz na rozmowie (i nie chodzi mi tu o bogaty ubiór, czy coś w tym stylu) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam lecieć na wakacje 9, może 10 tygodni. I tutaj tez moje pytanie, czy jesli wpisze np 9 tygodni a później bilet kupię np na 11 to Ci kontrolerzy na lotnisku mają wgląd do mojego wniosku o wizę i moga mnie przyblokować ?

A jakieś wskazówki co do ubioru lub zachowania w konsulacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...