Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 531
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mam jedno pytanie o mały szczegół we wniosku o wizę i wniosku o spotkanie :unsure: Otóż we wniosku o wizę przy nr paszportu wpisałam: XY 1234567, czyli z przerwą między literami a cyfrą. We wniosku o spotkanie w konsulacie trzeba wpisać bez tej przerwy. Czy to ma jakieś znaczenie, czy wypełnić wniosek drugi raz? Opłaty jeszcze nie robiłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, jestem tu nowy i jeśli zadałem pytanie w złym wątku to z góry przepraszam.

Moje pytanie jest trochę nietypowe stąd liczę że ktoś mi odpowie. Podróżuje trochę po świecie, jak na razie głównie Azja. Planuje w niedługim czasie odwiedzić Karaiby lub amerykę łacińską. Ciekawe oferty cenowe na loty niekiedy sa z przesiadką w USA a do nich trzeba mieć wizę. Nie wykluczam także paro dniowego pobytu przy okazji w jakimś mieście w USA. Stąd też czy polecilibyście mi taka opcję aby zrobić (ubiegać się, bo nie wiadomo czy ją w ogóle dostanę ;) ) o wize do USA na tzw. "zaś" (czyli na przyszłość)? Wszak jest to możliwe że będę miał przesiadkę w USA, ale nie koniecznie bo może się zdarzyć że jeśli ją dostanę nie skorzystam na czas jej trwania. Po prostu chciałbym się zabezpieczyć na przyszłość i mieć ją już z głowy. Czy gra jest warta świeczki. Jeśli tak to na ile mógłbym w takim wypadku dostać wize (na ile lat?) jak rokujecie? Najbliższy konsulat mam w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ilon napisał:

Aplikuj - wiekszosc ludzi normalnie dostaje wizy, pomimo tego, ze historii na forum o odmowach raczej tutaj wiecej lol. Zazwyczaj dostaje sie na 10, czasem sie zdarza ze na krocej, ale chyba w znaczacej mniejszosci przypadkow ;>

Bo z tych co dostają, to mały procent się udziela na forum. Bo oni już dostali i żyją czymś innym :). W Krakowie  jest taki  dosyć młody urzędnik który chyba każdemu przyznaje :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czesc,

Wszystkie formalnosci mam juz za soba wyznaczony termin na rozmowe rowniez, po wyznaczeniu terminu powiedzmy 31 maja pojawił się na moment termin o wiele wczesniejszy 18 maja. Chcac zapisac sie na niego anulowalem obecne spotkanie, lecz po odswiezeniu strony znowu najblizszym terminem byl 31 maja, ktory wybralem ponownie.

Po czym pojawił się komunikat:
"

Jeśli anulują Państwo to spotkanie zostanie osiągnięty limit anulowanych spotkań i nie będą Państwo mogli wyznaczyć kolejnego spotkania bez wnoszenia ponownej opłaty MRV.
 

Został przekroczony limit odwiedzin na tej stronie. Proszę spróbować ponownie jutro."

Mam rozumieć, że jest tylko jedna możliwość zmiany daty spotkania? 
Czy tyczy się to tylko anulowanych spotkań czy też zmian? 
Bardzo proszę o odpowiedź czas nagli,wiza B1/B2 wylot 5 czerwca więc nie mam pewnosci, czy zdążą z oddaniem paszportu.
Jeżeli nie zdążą pozostanie mi ubieganie się o przyspieszony tryb.

Dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wyglada na to ze mozesz bezplatnie tylko raz zmienic date. Swoja droga, mam nadzieje ze nie kupiles jeszcze biletow. Ambasada odradza podejmowania takich decyzji zanim nie masz wizy w reku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roelka Dzięki za odpowiedź.

Nie mam jeszcze biletów wszystko kupuje firma. Po prostu zaistniala nagła potrzeba tego wyjazdu i dziś na szybko wypelnialismy wnioski.

Teraz pytanie czy jest mozliwosc zrobienia kolejnej oplaty tych 160$ i wypatrywania na szybszy termin, czy lepiej skontaktowac sie z pracodawca w U.S i rozpoczynac procedure przyspieszonego trybu.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że po zarejestrowaniu się na ten 31 maja drugi raz pojawiały się daty 18;25 etc ..

Edit: żałuję, że nie trafiłem na to forum wcześniej..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...