Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

hej pytanie :) jesli płaciłam przelewem internetowym to po zaksiegowaniu pieniędzy ( pisało że jutro) ale robiłam to po 18 wiec może dopiero za dwa dni.. to wtedy znowu loguje się i klikam : nowy wniosek/wyznacz spotkanie? czy bedzie gdzieś inna zakładka do wyznaczenia terminu wizyty? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

  • Odpowiedzi 531
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Proszę o pomoc

U.S. Point of Contact Information

Contact Person

Dane osoby do kontaktu - wpsiałem nie wiem

Surnames

nie wiem

Given Names

Nie wiem

Organization Name

nazwa hotelu XXXXXXXXX

Relationship to You

Rodzaj pokrewieństwa (tej osoby) z Tobą. I na liście są:

- RELATIVE - krewny

- SPOUSE - współmałżonek

- FRIEND - przyjaciel

- BUSINESS ASSOCIATE - współpracownik/wspólnik

- EMPLOYER - pracodawca

- SCHOOL OFFICIAL - przedstawiciel szkoły

- OTHER - pozostałe

Nie mam pojęcia co powinien wybrać, nikogo nie znam w US, chyba pozostałe a później będę musiał wypełnić numer telefonu do osoby wskazanej do kontaktu, adres itp... np dane hotelu może być ?



Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja mam pytanie pewnie jedno z tych "głupich" ale co mi tam. Czy data ważności paszportu ma wpływ na czas na jaki jest wydawana wiza? Otóż mój paszport jest ważny do końca października 2018r i się zastanawiam czy jak zobaczą taką datę ważności to mi automatycznie dadzą wizę na rok (albo w ogóle nie dadzą tfu tfu). czy lepiej wyrobić sobie nowy paszport? (bo ja liczę na wizę na 10 lat :P)

mam też problem z tym co wpisać w przychód, tzn mam wpisać kwotę netto/brutto? Oprócz tego mam  taką sytuację, że mam stałą pracę, ale na umowie mam ułamek tego co zarabiam w rzeczywistości, tzn wszystko legalnie, po prostu pozostała kwota jest na umowie zleceniu lub o dzieło tyle, że za każdym razem jest to inna kwota i nigdy nie mogę powiedzieć że co miesiąc zarabiam tyle i tyle.... Stąd pytanie, mam w takim razie podać przychód tylko ze stałej umowy? Wyliczyć średnią z poprzedniego pita? Oprócz tego przychód z wynajmu mieszkania też się liczy? Oczywiście i tu bez problemów się nie obejdzie, bo jestem współwłaścicielką mieszkania razem z bratem, i niby przy opłacaniu podatku za wynajem opłata idzie w jego imieniu, choć kasa już jest dzielona.

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz wliczyć wszystko lecz przy pewnych zawodach i częściach Polski trudno będzie uwierzyć ze masz taka kasę a na tłumaczenie będzie malo czasu. Lepiej wpisać netto to co dostajesz.

co do ważności paszportu to możesz dostać na taki paszport dłuższą wizę ,możesz wyrobić nowy paszport bez opłaty większej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Zastanawia mnie też czy oni mają jakiś wgląd do Urzędu Skarbowego w Polsce? Bo jak podam tylko tą stałą kwotę z umowy o pracy czy nie będą się czepiać, że ukrywam część swojego przychodu? bo pity rozliczam ze znacznie wyższych kwot? Tzn na ile oni to są w stanie sprawdzić? Nie chcę sobie utrudniać życia, ale też nie chcę dostać bana na wjazd do US za poświadczanie nieprawdy.

To paszport zostawię w spokoju, wyrobię sobie jak mi się skończy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Hej , uzupełniam wniosek wizowy turystyczny dla mnie i dla córki. Tata córki ma obywatelstwo amerykańskie ( córce się nie należy) i teraz pytanie nie widzę nigdzie pytania o obywatelstwo rodziców, jest tylko czy ojciec/matka jest w Stanach, czyli obecnie - u Nas nie ( mieszkamy w Polsce). czytałam ze obywatelstwo taty mojej córki i mojego partnera jest minusem przy staraniu się wizę . To skąd oni będą wiedzieć że tak jest ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AnaMik napisał:

Hej , uzupełniam wniosek wizowy turystyczny dla mnie i dla córki. Tata córki ma obywatelstwo amerykańskie ( córce się nie należy) i teraz pytanie nie widzę nigdzie pytania o obywatelstwo rodziców, jest tylko czy ojciec/matka jest w Stanach, czyli obecnie - u Nas nie ( mieszkamy w Polsce). czytałam ze obywatelstwo taty mojej córki i mojego partnera jest minusem przy staraniu się wizę . To skąd oni będą wiedzieć że tak jest ? 

Bo on widnieje w bazie danych. Wklepia jego imię, nazwisko, datę urodzenia i im wyskoczy w systemie. A jak bedą miec wątpliwości to zapytają podczas rozmowy. 

Przynajmniej tak mi sie wydaje. A maz ma SSN?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...