Skocz do zawartości

American Dream Przerodził Się W Koszmar...15 Lat W Więzieniu W Usa


mikun

Rekomendowane odpowiedzi

A tu o tym że Polonia w USA też może sie przydać i o tym jakie prawo ma Texas i o tym jak amerykański sen przerodził sie w koszmar ...

Polak przesiedział w Texasie ponad 15 lat bo...umył rękami 5 letnie dziecko które dostało krwawienia...

USA: Polak spędził 15 lat w więzieniu za molestowanie pasierbicy. Dziś walczy o uniewinnienie

Rafał Pietrzak za kratami spędził ponad 15 lat. A była to tylko połowa z 30 lat, które za "brutalne wykorzystanie seksualne pasierbicy" zasądził mu teksański sąd. Przedstawiony przez prokuraturę materiał dowodowy był do podważenia, ale adwokat Polaka popełnił masę błędów, a on sam nie znał angielskiego na tyle, by się bronić. Na wolność wyszedł dzięki determinacji amerykańskiej Polonii. - Mój amerykański sen zakończył się piekłem - kwituje dziś w rozmowie z Edwardem Miszczakiem z TVN.

tutaj artykuł

http://wiadomosci.ga...lestowanie.html

na dole jest cały 40 minutowy reportaż który niedawno leciał w TVN

http://www.tvn24.pl/...u,309428,s.html

Dzieki mikun.Wczesniej nie moglem znalezc tego reportazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

właśnie oglądam ten reportaż i nasuwa mi sie tylko jedno pytanie odnośnie tej jego salwadorki. Nie jestem ekspertem od ich prawa ale wydaje mi sie, że cały jej problem nie dotyczy odebrania jej dzieci ale tego, że chce zostać nielegalnie w Stanach Zjednoczonych. Bo może wysłać dzieci do Salwadoru, potem zeznawac i potem sama tam wyjechac, ewentualnie zostać deportowana. I nikt dzieci jej nie odbierze. Po prostu stanęła przed wyborem czy rezygnowac z życia w USA, przynajmniej na razie, czy pozwolic wsadzic (najbardziej szarmanckiego jak to okreslila) niewinnego czlowieka do wiezienia na pół życia. Tymczasem sama łamie prawo bedac tam bez prawa pobytu. Jeśli mój tok rozumowania jest prawidłowy no to dla mnie ta osoba jest naprawdę straszna, bez sumienia i nie wiem jak może z tym żyć. Nie jestem w takiej sytuacji i może łatwo mi mówić ale gdybym był na jej miejscu i nawet nic bym złego nie zrobił (tzn. bylbym legalnie) to wydaje mi sie że jeśli mialbym szanse uratowac kogos niewinnego od długoletniego wiezienia to bylbym w stanie porzucic moj uczciwie zdobyty powiedzmy american dream, zeby to zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w takiej sytuacji i może łatwo mi mówić ale gdybym był na jej miejscu i nawet nic bym złego nie zrobił (tzn. bylbym legalnie) to wydaje mi sie że jeśli mialbym szanse uratowac kogos niewinnego od długoletniego wiezienia to bylbym w stanie porzucic moj uczciwie zdobyty powiedzmy american dream, zeby to zrobic.

Jasne ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...