Jump to content

Emigracja Na Stałe Do Usa - Zielony W Temacie :)


Kaktus

Recommended Posts

Cześć Wszystkim! :)/>

Mam 16 lat. Teraz po gimnazjum idę do technikum. Potem chciałbym zarobić trochę i wyjechać do USA. Na stałe. Co powinienem zrobić w tym celu? Czy jako Technik Mechanik (programowanie obrabiarek sterowanych numerycznie) mam szansę znaleźć pracę w Ameryce? Co jeszcze powinienem wiedzieć o USA?

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedzi. :)

Mam jeszcze pytanko: Ile mógłby kosztować domek w Miami? Taki jednorodzinny na "obrzeżach".

Zanim bedziesz myslal o domku w Miami, pomysl nad droga do emigracji bo poki nie masz takowej. Prace jako operator CNC mozesz dostac, ale dostaniesz na tej podstawie wizy pracowniczej ani imigracyjnej. Wyemigrowac mozesz przez rodzine (malzonke bedaca US ctizenem), wylosowujac zielona karte w loterii lub przez sposorowanie pracownicze na co po technikum nie masz szans.

Domek jednorodzinny w Miami moze kosztowac od $50k w slumsach do kilku milionow. Zalezy ktore obrzeza i jak duza rodzina.

Link to comment
Share on other sites

a jest w ogóle jakiś przemysł w miami?

znikomy, w wielu czesciach Mimai ciezko dogadac sie po angielsku, jak skonczysz technikum to już tam nikt nie bedzie mowil po angielsku, takze ucz sie hiszpańskiego...

jest dokładnie tak jak napisał kzielu zalezy od dzielnicy, domek nierówny domkowi w Miami, to tak jak bys sie zapytał ile zarabia piłkarz co gra na wyspach, inaczej zarabia Rooney inaczej piłkarze 3, 4, 5 ligowi

Link to comment
Share on other sites

Kaktus, musisz jeszcze wiele sie dowiedzieć. Nie zamierzam nikogo reklamować, ale jest pare sensownych blogów, także videoblogów na temat usa. To jedno. W kwestii samej emigracji to już kzielu co nie co powiedział.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...