Skocz do zawartości

Emigracja Na Stałe Do Usa - Zielony W Temacie :)


Kaktus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim! :)/>

Mam 16 lat. Teraz po gimnazjum idę do technikum. Potem chciałbym zarobić trochę i wyjechać do USA. Na stałe. Co powinienem zrobić w tym celu? Czy jako Technik Mechanik (programowanie obrabiarek sterowanych numerycznie) mam szansę znaleźć pracę w Ameryce? Co jeszcze powinienem wiedzieć o USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi. :)

Mam jeszcze pytanko: Ile mógłby kosztować domek w Miami? Taki jednorodzinny na "obrzeżach".

Zanim bedziesz myslal o domku w Miami, pomysl nad droga do emigracji bo poki nie masz takowej. Prace jako operator CNC mozesz dostac, ale dostaniesz na tej podstawie wizy pracowniczej ani imigracyjnej. Wyemigrowac mozesz przez rodzine (malzonke bedaca US ctizenem), wylosowujac zielona karte w loterii lub przez sposorowanie pracownicze na co po technikum nie masz szans.

Domek jednorodzinny w Miami moze kosztowac od $50k w slumsach do kilku milionow. Zalezy ktore obrzeza i jak duza rodzina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest w ogóle jakiś przemysł w miami?

znikomy, w wielu czesciach Mimai ciezko dogadac sie po angielsku, jak skonczysz technikum to już tam nikt nie bedzie mowil po angielsku, takze ucz sie hiszpańskiego...

jest dokładnie tak jak napisał kzielu zalezy od dzielnicy, domek nierówny domkowi w Miami, to tak jak bys sie zapytał ile zarabia piłkarz co gra na wyspach, inaczej zarabia Rooney inaczej piłkarze 3, 4, 5 ligowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaktus, musisz jeszcze wiele sie dowiedzieć. Nie zamierzam nikogo reklamować, ale jest pare sensownych blogów, także videoblogów na temat usa. To jedno. W kwestii samej emigracji to już kzielu co nie co powiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...