Skocz do zawartości

Zielona Karta Itd.


ola123xd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam pewna sprawe. Wiec, od dwoch lat posiadam zielona karte chodze do 2kl LO w polsce. zazwyczaj wyjezdzam do usa na okres 3 miesiecy. Rok.temu "facet" na lotnisku w usa powiedzial mi " you must spend more time in USA".i na pieczatce napisal date ( jak zawsze) ale.obok tego "out" . jak mam to odebrac? Moja mama takze posiada green card ale nic takiego jej nie napisali. Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM. Chodze do 2kl LO w Polsce ( profil biol-chem) Chcialbym sie zapytac , a moze poradzic co mam zrobic. Zostac w tym roku od czerwca w usa i tam chodzic do high school czy moze skoczyc tutaj liceum, zdac mature i tam wyjechac. Jak.myslicie? Jak bedzie lepiej? Gdybym.wyjechala.w czerwcu to musialabym tam zaczynac od nowa high school? Jak tam jest zwic tu nauka? rzeczywiscie jest niski powiziom? Mam zostawic tutaj przyjaciol i tam zaczac wszystko od nowa, tylko po to ze

by miec lepsza przyszlosc? Bylam tam juz 2x i wiem, ze nie wyglada to wszystko jak w typowych filmach amerykanskich. Tam nie znam nikogo , mam tam prawie cala rodzine. jednak to nie to samo co chlopak czy przyjaciele. Chodzi tylko o lepsza przyszlosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu chodzi o to, że jako rezydentka USA powinnaś więcej czasu spędzać w Stanach, zamiast traktować zielona kartę jako wizę turystyczną. To, że Twojej mamie nic takiego nie napisali, to nie znaczy,że przy kolejnym krótkim pobycie w Stanach jej tak nie napiszą. Zakładając oczywiście, że wyjeżdża na takie same okresy czasowe, jak Ty.

Połączyłam Twoje oba tematy, bo w temacie o nauce nie wspomniałaś nic o zielonej karcie, a to jednak informacja dośc pomocna przy możliwościach/wyborze dalszej edukacji.

Musisz się zdecydować, co chcesz, bo takie dalsze latanie na krótkie okresy czasu może się skończyć dla Was odebraniem zielonych kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie w związku z tym, bo przecież dziewczyna chodzi do szkoły nie jest tak, że przecież ona może udowadniać że nie podróżuje na widzimy się tylko dlatego, że chodzi w Polsce do szkoły, czy się mylę? gdzieś słyszałam, że jeżeli chodzi o studia to ludzie tak robią pokazują że studiują. ? źle myślę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle myslisz

wiele razy na forum,nawet Karina pisala o tym ,czy sie chodzi do szkoly czy tez na studia nalezy miec tzw bialy paszport i wtedy mozesz byc w Polsce np 2 lata i bez problemu przekroczyc granice

w innym przypadku masz taka rozmowe z urzednikiem jak wyzej i sa to rozmowy czeste np czy nie lepiej dla takiej osoby miec wize turystyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem ten cały biały paszport i w ogóle ale tak jeżeli ktoś studiuje uczy się w Polsce i 2 lata to za mało żeby mógł skończyć naukę więc musiałby przedłużyć biały paszport a z tego co czytałam patrzą na to nie chętnie, bo niby jak wytłumaczyć, że po skończeniu nauki naprawdę chce się zamieszkać w USA

zaczynam czarno to wszystko widzieć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasady sa dosc jasne, zilona karta jest od mieszkania a nie podrozowania. Jak sie chce mieszkac w PL to po co w ogole martwic sie GC. Karta nie jest czyms, co moza schowac do szuflady I wyjac za 10 lat gdy sie zacznie oplacac. Jak ktos uczy sie w PL i bedzie to robil przez kolejne 2 czy iles lat to nie mozna nazywac go rezydentem Usa. W Usa tez sa szkoly. Ludzie co wy tak kombinujecie na sile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze my o zielona karte staralismy sie juz 10 lat temu a moze naweet wiecej.

Wiem ze musze sie zdecydowac czy zostac czy wrocic. dobrze o tym wiem. tylko to nie takie proste.

Tam polska szkola sie nie liczy a studia sa drogie. Moze mi ktos troche przyblizyc jak wyglada tam szkola? i czy bedzie mi ciezko z ang jezeli dopiero w liceym zaczelam sie go uczyc. Chce isc na dobre studia a tam chyba jest lepiwj niz tu w Polsce.

Wszyscy mysla ze zycie w Stanach jest cudowne i wszystkim sie dobrze powodzi. WCALE TAK NIE JEST . ludzie pracuja na dwie zmiany . no ja jak tam bylam to bylam w szoku. tam licza sie tylko pieniadze przynajmniej ja to tak widzialam. W Polsce byloby wszystko dobrze jakby tylko ta Praca byla. nic wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre studia tam beda Cie kosztowac kilkaset tysiecy $, wiec przemysl to dobrze, zreszta dostac sie na dobre studia wcale nie jest latwo - poza dobrymi wynikami w nauce liczy sie jeszcze masa innych rzeczy.

Nikt za Ciebie decyzji nie podejmie, w high school bez znajomosci angielskiego moim zdaniem latwo Ci nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...