Skocz do zawartości

Wspolsponsorowanie - Ogromny Problem


Rekomendowane odpowiedzi

Mój lot opóźnił się właśnie przez brak zgody współmażonka współsponsora. NVC na pytania męża odpowiadało "nie trzeba" (a jeszcze się upewnialiśmy czy aby na pewno wysłaliśmy wszystkie dokumenty), konsul w ambasadzie zaś jasno i wyraźnie powiedział, że zgoda być musi i koniec. Być może warto jeszcze raz porozmawiać z żoną współsponsora? Może uspokoi ją spokojne i rzeczowe wytłumaczenie Waszej sytuacji finansowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, popatrzmy na to z innej strony: owszem sa mity o sponsorowaniu i sa rozne wyobrazenia, ze ludzie beda za Bog wie co placic, ale... ile jest tutaj osob, ktore z zamknietymi oczami od razu, nie znajac danej osoby, podpisza jakiekolwiek dokumenty? Ilu z nas pokaze podatki? Ilu z nas pofatyguje sie po kopie czekow badz list o zatrudnieniu? I dochodzi mimo wszystko odpowiedzialnosc - za kogos, kogo nie znamy, kogo mimo wszystko mamy na 10 lat, bo nikt nam nie zagwarantuje, ze p. Kowalski zda obywatelstwo za 3 badz 5 lat... A i 3 lata to naprawde kawal czasu.. Kto wie co sie wydarzy? Ludzie nie chca wlasnej rodzinie podpisywac, a pozniej zyc w strachu.. Poza tym podatki to rzecz prywatna..

Znam ludzi, ktorzy od listopada szukaja joint sponsora i nie moga znalezc. Sa gotowi zaplacic i nie ma komu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę z kariną. Naszym współsponsorem był brat męża i powiem szczerze, że byłam w szoku ile papierów musiał wysłać (on i jego żona) i za co jest odpowiedzialny. Ja jestem dość odpowiedzialną osobą i wiem, że nie mogę wielu rzeczy robić, bo za wszystko, za co nie zapłacę sama, zapłaci brat męża i jego rodzina. Ale czy sama podpisałabym się pod petycją nawet koleżanki? Pewnie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Nie wiem czy dobrze podłączam się pod ten temat, ponieważ mam niewielkie doświadczenie w pisaniu na forach. A mam duży problem., Podczas spotkania w ambasadzie konsul stwierdziła ,że moja mama ma za małe dochody aby mnie, męża i córkę sponsorować. W związku z powyższym potrzebujemy współsponsora. I teraz mam pytanie: 1. Czy współsponsor musi mieć dochód , który jest wymagany dla sponsorowania trzech osób czyli około 30.000$. Czy łączy się dochody sponsora głównego- mojej mamy- i współsponsora? 2. Czy można mieć dwóch współsposorów, oprócz mojej mamy, których dochody żadnego z nich nie przekroczyłyby wymaganego minimum czyli te nieszczęsne 30.000$. Bardzo proszę o pomoc . Prczeczytałam chyba wszystkie wypowiedzi na forum na temat współsponsorowania ,ale odpowiedzi na moje pytania nie znalazłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze podłączam się pod ten temat, ponieważ mam niewielkie doświadczenie w pisaniu na forach. A mam duży problem., Podczas spotkania w ambasadzie konsul stwierdziła ,że moja mama ma za małe dochody aby mnie, męża i córkę sponsorować. W związku z powyższym potrzebujemy współsponsora. I teraz mam pytanie: 1. Czy współsponsor musi mieć dochód , który jest wymagany dla sponsorowania trzech osób czyli około 30.000$. Czy łączy się dochody sponsora głównego- mojej mamy- i współsponsora? 2. Czy można mieć dwóch współsposorów, oprócz mojej mamy, których dochody żadnego z nich nie przekroczyłyby wymaganego minimum czyli te nieszczęsne 30.000$. Bardzo proszę o pomoc . Prczeczytałam chyba wszystkie wypowiedzi na forum na temat współsponsorowania ,ale odpowiedzi na moje pytania nie znalazłam.

1. Można mieć maksymalnie 3 sponsorów: 1 primary sponsor + max. 2 joint sponsors.

2. Każdy joint sponsor może sponsorować jednego lub więcej imigrantów zgodnie z własnym przychodem. Nie może zasponsorować "połowy" imigranta. Czyli np. jeden joint sponsor może sponsorować Ciebie i męża, drugi wtedy sponsoruje córkę.

3. Każdy sponsor uwzględnia w swoim I-864 tylko tych imigrantów, których sponsoruje.

4. I-864 każdego sponsora jest ewaluowane oddzielnie, tj. jeżeli pierwszy joint sponsor sponsoruje Ciebie i męża, to do wyliczania poverty line wlicza własny household + Ciebie i męża. W związku z tym może np. się okazać, że jeżeli Twoja mama sponsoruje Ciebie i Twojego męża, a ma w swoim gospodarstwie ma też swojego męża, wtedy musi liczyć 4 osoby. Dodatkowo, jeżeli drugi co-sponsor również będzie miał męża/żonę i zdecyduje się sponsorować twoje dziecko, wtedy liczy 3. To pokazuje, że te limity przy rozbiciu na joint sponsorów nie sumują się tak łatwo i prosto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...