Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie może czy selectee notification letter to ten dokument który można odczytać na ich stronie w którym jest data i godzina rozmowy?

Mi się wydaje że to raczej jest ten pierwszy, z inf. że zostało się wylosowanym i z case number. Ale może warto zabrać na rozmowę te dwa list?

Czy braliście 2 zdjęcia do lekarza? Czy musiały one mieć parametry podane na str ambasady?

Dzięki z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wiecie może czy selectee notification letter to ten dokument który można odczytać na ich stronie w którym jest data i godzina rozmowy?

Jeżeli jesteś przed wysłaniem formularzy do KCC to jest to ten dokument z informacją o wylosowaniu, trzeba go dołączyć do tych wysyłanych formularzy. Ja zapobiegawczo zrobiłem kilka wydruków i wziąłem na wszelki wypadek jeden egzemplarz na rozmowę.

Jeśli natomiast jesteś po wylosowaniu i bezpośrednio przed rozmową z konsulem to zaloguj się jeszcze raz w miejscu, gdzie sprawdza się czy ktoś jest wylosowany, powinien tam się pojawić nowy list/letter z informacją kto, kiedy, gdzie i o której ma rozmowę z konsulem. Musisz wydrukować ten list i zabrać go na rozmowę, to jakby takie zaproszenie, jest też barcode na tym dokumencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zaświadczenie o niekaralności/karalności.(...) z kraju obecnego zamieszkania powinno zostać wydane na krótko przed rozmową w konsulacie. Dokument zachowuje ważność w ciągu 12 miesięcy od chwili wydania."

Powinni napisać konkretnie, czy 1 miesiąc to jest "wydane na krótko przed rozmową"


Dzięki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nasze spotkanie już za dwa tygodnie a po zalogowaniu na stronie, na której trzeba było się zarejestrować; https://cgifederal.secure.force.com w dolnym środkowym panelu ciągle widnieje informacja; "Brak obecnie wyznaczonych spotkań wizowych." Czy to jest normalne, czy mamy się martwić i dzwonić na inf ambasady?

Dodam, ze przy rejestracji podaliśmy datę spotkania i wybraliśmy miejsce odbioru paszportów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wzięłam cały plik dokumentów typu świadectwa pracy za caly okres zatrudnienia. Nie przydały się, Konsul tylko stwierdził, że mamy z mężem doświadczenie w firmach amerykanskich. Ja bym radziła wziąć, a może padnie takie pytanie. Miałam też wydruk z konta bo ludzie pisali o pytaniach dotyczących zabezpieczenia finansowego. Konsul też nas nie pytał o to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% pytają czy było się w US i czy masz tam znajomych/rodzinę. My też mieliśmy wyciąg z rachunku bankowego (też nie pytali). Pytali nas o ukończone kierunki studiów. Co zamierzamy tam robić - praca/edukacja. Najbardziej to się chyba angielski przyda na rozmowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...