Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do osób przebywających w USA - o konto mi chodzi. Ile wynoszą opłaty za prowadzenia konta i kart? Czy też amerykańskie banki okradają swoich obywateli tak jak bank znajdujące się w PL?

Jak najlepiej przewieźć pieniądze do USA? W biustonoszu czy zrobić przelew na konto mojej rodzinie? Jak wymieniliście PLN na USD? W kantorze czy w banku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie wiem czy w Polsce okradają czy w US. W Polsce mam konto od wielu lat za darmo. W US też często są za darmo. Pieniądze normalnie możesz przewieźć, w torbie. Nie musisz nic ukrywać. Przewożenie pieniędzy jest legalne. Tylko powyżej jakiejś kwoty musisz to zgłosić przy wlocie do US. Pieniądze najlepiej wymienić tam gdzie ci dadzą najlepszy kurs. Przy mniejszych kwotach to dobrze wychodzą kantory internetowe. A jak masz większe kwoty to można negocjować w kantorach stacjonarnych. Przelew jest ryzykowny bo często pojawiają się niespodziewane opłaty transferowe z poza cennik (przelew idzie przez kilka banków). Podobno pomiędzy Citi w PL i US jest bez opłat. Ale to trzeba sprawdzić aby nie było niespodzianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy większych kwotach najkorzystniejszy jest cinkciarz.pl - sprawdzone, korzystałem. Szybki, pewno i sprawny kantor.

Tylko pamiętaj, że transakcje powyżej 15.000 eur są rejestrowane. Nawet jeśli rozdzilisz tą kwotę na kilka przelewów (np 3 przelewy po 5 tys) i można mieć do porozmawiania z urzędem skarbowym. Oczywiście jeśli możesz udokumentować te pieniądze zarobkami to problemu nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeszcze sprawdź kwestię wypłaty gotówki. W nie wszystkich on-line można wypłacić gotówką. Są też takie "hybrydy" jak kantor on-line alior. Tam wymieniasz on-line ale wypłacić możesz w oddziale. Wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, czy warto wziąć z naszego banku (City) zaświadczenie w rodzaju historii kredytowej? Dzwoniłam do infolinii i mogą nam jakieś 30PLN wystawić takie zaświadczenie w języku angielskim, kwestia zdefiniowania jakie informacje mają się tam znaleźć. Czytałam na innym forum wypowiedź jakiegoś Anglika, że wziął credit history ze swojego banku i się przydało (wiem, że nie ma co porównywać krajów). Czy ktoś robił coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...