Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Do lekarza jest potrzebne tylko jedno zdjęcie.

A-number to nr zielonej karty. Wpisujesz literę A (duże A) i dalej 9 cyfr numeru zielonej karty. Jeżeli numer zielonej karty posiada 8 cyfr to po literze A wpisujesz 0 (zero) i dalej jednym ciągiem ośmiocyfrowy numer zielonej karty, np A088899333

DOS Case ID to inaczej Case Number, ale nie w takiej postaci jak w paszporcie (2014EU0001100001 dla dv-1, 2014EU0001100002 dla dv-2, 2014EU0001100003 dla dv-3), tylko jak na potwierdzeniu z informacją o wylosowaniu, np. 2014EU00011000

Bardzo dziekuje !!

I jeszcze jedno pytanie jesli opłacam za 3 osoby to Case Number pozostaje niezmienny czyli jak podałeś np. 2014EU00011000??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam!

Mam pytanie do osób, które były już na rozmowie i przeszły ją pozytywnie. Jakie są kolejne kroki tutaj w kraju do wykonanai? I jaki czas jest na wyjechanie do USA? Czy jest to termin nieprzekraczalny? A może już ktoś z dv2014 jest za oceanem?! Interesuje mnie bardzo jak to się rozkłada czasowo wszystko.

Mam nadzieję,że nie powtórzyłam zapytania - jestem dopiero od dziś tutaj i ciężko to od razu wszystko przeczytać... A może mi się przydać jeśli wysokie numerki mogą mieć jakąś nadzieje jeszcze... moj nr to 2014EU00051XXX

Dzięki z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu badan lekarskich bedziesz mial 6 miesiecy na wyjazd zeby aktywowac swoja karte stalego pobytu. Na poczatek dostaniesz pieczatke w paszporcie, ktora jest wiza emigracyjna umozliwiajaca ci wjazd do USA. Nastepnie tego samego dnia mozesz wrocic do Polski i zalatwic sprawy zwiazane z przeprowadzka (jezeli masz jakies). Masz 1 rok na powrot. Dodatkowo jak potrzebujesz zostac dluzej w Polsce mozesz sie postarac o tak zwany bialy paspzort, ktory pozwoli ci na pozostanie poza USA do dwoch lat bez straty stalego pobytu. Fizyczna zielona karta zostanie wyslana do ciebie na adres podany w dokumentach w ciagu od dwoch tygodni do 6 miesiecy. Roznie to bywa z tego co widzialem na zachodnim forum.

Biorac pod uwage Twoj numer podchodzilbym do szansy na rozmowe bardzo ostroznie gdyz moga sie wizy do tego zcasu skonczyc. Dobra wiadomosc jest taka ze nikt nie wie co siedzi w glowie ludzi z KCC wiec wszytsko jest mozliwe. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Poczytam na pewno. Trochę mi się to wszystko zarysowane i można mniej więcej planować. Franka, jestem przygotowana na to , że z takim CN mogę nie odwiedzić konsula no ale zobaczymy :)) w ogóle to miałam nie wysyłać dalej dokumentów jednak po przemyśleniach doszłam do wniosku, że nigdy nic nie wiadomo i może warto spróbować dalej! Jak mnie za kwalifikują to wtedy podejmę decyzję. Lepiej tak niż w drugą strone- napalic się na wyjazd i nie dostać GCard! Mi ogólne tam się bardzo podobało jak jeździłam nazwa wakacje do krewnych 8 razy :P a jak mój mąż, który nigdy nie był by się odnalazk- nie wiadomo.

Czy teraz normalnie mogę lecieć na ważnej wizie turystycznej jaka mam?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Poczytam na pewno. Trochę mi się to wszystko zarysowane i można mniej więcej planować. Franka, jestem przygotowana na to , że z takim CN mogę nie odwiedzić konsula no ale zobaczymy :)) w ogóle to miałam nie wysyłać dalej dokumentów jednak po przemyśleniach doszłam do wniosku, że nigdy nic nie wiadomo i może warto spróbować dalej! Jak mnie za kwalifikują to wtedy podejmę decyzję. Lepiej tak niż w drugą strone- napalic się na wyjazd i nie dostać GCard! Mi ogólne tam się bardzo podobało jak jeździłam nazwa wakacje do krewnych 8 razy :P a jak mój mąż, który nigdy nie był by się odnalazk- nie wiadomo.

Czy teraz normalnie mogę lecieć na ważnej wizie turystycznej jaka mam?

Pozdrawiam

Tak i nie. Wysylajac papiery do KCC wyrazilas chec emigracji. Sam udzial w loterii sie nie liczy.

No ale po wyslaniu dokumentow twoje dane sa w systemie. Jezeli mozesz przekonac ich ze nielegalnie dla Ciebie nie oplaca sie jechac to spoko. Ja 28 jade do NY z pracy. Przekonamy sie czy mnie zawroca na lotnisku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdym za wszelką cenę chciała tam siedzieć to już bym to zrobiła :) właśnie kończą się nam za rok 10letnie wizy i myśleliśmy o tych wakacjach żeby odwiedzić rodzinę.

Wiekszosc ludzi po wyslaniu papierow spokojnie wjedzie. Ale czasem mozna traffic na idiote na granicy dla ktorego to ze moglas tam wyjechac przez ostatnie 10 lat nie bedzie znaczylo nic. Ja pracujac na wizje L-1 mialem niezle jazdy kiedy wlatywalem do Stanow dosc czesto.

Czasami z Kim sie gada na granicy to tez loteria. Duzo maja nadgorliwych straznikow broniacych wyjazdu do raju (sarkazm) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy,

Nigdzie nie mogę namierzyć mojej karty szczepień, dzwoniłem do wszystkich przychodni gdzie byłem zarejestrowany - nigdzie jej nie ma !
Szkoły również mi nie pomogły!

W swojej historii zmieniłem liceum - przeprowadzka z jednego do drugiego miasta.
Ogólnie dużo miałem przeprowadzek i boję się że taka karta gdzieś się zagubiła.

Co mogę robić ? gdzie szukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...