Skocz do zawartości

Ny


BangBang

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiesz, ze to bedzie praca na czarno, tak? I zdajesz sobie sprawe, ze sluby homoseksualne nie sa uwazane przez rzad federalny - wiec malzenstwo nie pomoze w zostaniu tu legalnie.

Co do pracy trudno ci pomoc bo na czarno to moze i byc za $3 za godzine :) Ceny mieszkan znajdziesz

http://newyork.craigslist.org/

http://bazarynka.com/

Początkowo myślę o rocznej próbie, później być może próba osiedlenia się na stałe.

Dzięki za linki, zaraz przejrzę ;)

Jak widać na tym forum znajdują się i życzliwi ludzie, którzy potrafią konkretnie odpowiedzieć na zadane pytanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Przede wszystkim - w jakim jesteście wieku? Może łapiecie sie na Work & Travel? Nie wiem dokładnie jak to wygląda i na ile można wyjechać, ale może warto sie zainteresować? Tylko chyba rok to nie wchodzi w grę... Ale około 5 miesięcy (z 30 dniami na zwiedzanie po zakończeniu programu) ?

http://www.studentad...t=3_1&art_ID=12

24 lata. Na pewno zagłębię się w temat, pod warunkiem, że łapię się pod względem wiekowym.

Przede wszystkim jeśli postawię sobie jakiś cel, będę do niego dążył tak długo, aż wszystkie opcje się wyczerpią, bądź po prostu zrealizuję swój plan, w tym przypadku z pewnością też tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuję wraz z moim partnerem wyjazd do Nowego Jorku, na ok. rok, minimum pół, ażeby tam mieszkać i pracować, a jeśli wszystko się potoczy pomyślnie, wziąć z nim ślub, niestety w Polsce pary homoseksualne nie mają takiej możliwości. Przede wszystkim przed wylotem chciałbym spytać o jakiekolwiek rady,ceny mieszkań, utrzymania się, zarobki.Interesuje mnie każda praca (no może z wyjątkiem budowy). Obecnie w Polsce mam stałą pracę i kończę zaocznie studia. Może być jakiś problem z otrzymaniem wizy? Mam do czego wracać,mieszkanie w Polsce, w pracy na ten okres mam na celu wypisać bezpłatny urlop, kierownik po tym czasie uznał, że mogę wracać bez żadnego problemu. W NY mogę zapi**dalać, sam fakt przygody w stanach i mieszkania tam przez jakiś okres czasu jest bardzo satysfakcjonujący.

Jesli chcesz poczuc troche zycia nielegalnego to zanim pojedziesz bedac jeszcze w PL wyrzuc wszystkie dokumenty i sprobuj zyc. Zobaczysz, ze nie jest latwo. Nie jest latwo gdziekolwiek sie zatrudnic legalnie. Pozostaje na czarno jakas budowlanka w sezonie. Nawet bedziesz czul lekki dreszczyk jadac samochodem. Bo wiadomo bez dokumentow jedziesz.

Widzę że trafiłem w czuły punkt. Tak czy siak przez takie osoby jak ty pewnie nigdy wiz nie zniosą. Ale to i może dobrze w twoim przypadku i nie mam tu na myśli twojej orientacji którą oczywiście musiałeś podkreślić w swoim poście jak i pierwszym tak i drugim. Nie wiem czy przez to liczysz na jakieś współczucie, pocieszanie i dobre rady jak mieszkać i pracować nielegalnie w USA. Ogarnij się człowieku.

A nawet jak zniosa to szybko je wprowadzą sprowrotem bo wielu ludziom [przynajmniej ja tak sadze] wlaczy sie american dream i beda atakowali za wielka wode "za chelbem".... Jakis procent na wstepie zostanie cofniety nawet juz na granicy hehhe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo myślę o rocznej próbie, później być może próba osiedlenia się na stałe.

Jeśli wyjedziesz turystycznie i będziesz pracował/zostaniesz nielegalnie, to nie będziesz miał praktycznie żadnej możliwości legalnego osiedlenia się na stałe. No, ale może nie o to Ci chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisza wyzej ludzie jesli wiza turystyczna to praca na czarno za nedzne pieniadze najczesciej na budowie.musialbys sie liczyc z tym,ze zima sa przestoje praca nie idzie,siedzisz w domu po kilkanascie dni czasem tygodni-nie zarabiasz wtedy nic,a pomocy od miasta nie dostaniesz zadnej wiec czym zaplacisz na rent i za jedzenie??

znalezc inna prace nie majac papierow graniczy niemal z cudem,czasy sie zmienily firmy boja sie zatrudniac nielegalnych.

Dostan vise,przyjedz popatrz jak wszystko wyglada ile kosztuje a pozniej mysl co dalej. Badz wertuj forum i szukaj innych opcji ktore umozliwylyby wam pobyt legalny w USA.

Wiekszosc Polakow ma obraz Ameryki z przed kilkunastu lat kiedy to wszystko bylo piekne i latwe do zalatwienia-niestety dzis jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, nie ma mozliwosci zostania na rok na turystycznej. Najczesciej na granicy dostaniesz pozwolenie na wjazd na max 6 miesiecy. To tak dla sprostowania. Prawda jest ze coraz mniej ludzi zatrudnia osoby nielegalne lub na turystycznej, ale juz nie przesadzajmy ze nikt tego nie robi I ze tylko budowa zostala. Ja znam duzo osob ktore pracuja w restauracjach, hotelach, szpitalach, sklepach I sa bez statusu. A bycie w CO bez statusu nie jest latwe. Nie wiem jak jest w NY ale jesli jestes zaradny, twoj angielski jest na wysmienitym poziomie, jestes przebojowy I umiesz sie " sprzedac" potencjalnemu pracodawcy to pewnie sobie dasz rade. Poki turystyczny status jest ok, to pewnie nawet za bardzo nie bedziesz musial sie przez ramie non stop ogladac, gorzej jak wyjedziesz na czas I bedziesz chcial wrocic, zawsze ryzyko jest ze praca na czarno moze zostac wychwycona, a jesli zostaniesz nielegalne to wtedy, niestety starch na kazdym kroku jest z toba kazdego dnia.

KaeR - Moim zdaniem fox news nie jest zadnym zrodlem informacyjnym. Podobno ludzie ktorzy ogladaja Fox News sa mniej poinformowani co sie dzieje niz ludzie ktorzy wiadomosci w ogole nie ogladaja. To tak dla ciekawostki.

http://www.businessinsider.com/study-watching-fox-news-makes-you-less-informed-than-watching-no-news-at-all-2012-5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...