Skocz do zawartości

Umiejscowienie Aktu Slubu


Cerise nomade

Rekomendowane odpowiedzi

Bilet na nazwisko jakie widnieje w paszporcie. Jesli Twoj paszport bedzie wazny jeszcze przez kilka lat, to tak jak Beata, zrobisz obywatelstwo i wyrobisz amerykanski. Ja sie jakos nie moge do tego zabrac, a juz od 2012 moglam miec amerykanski paszport, ale jakos mi zeszlo i nie moge sie zabrac do tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Tinki, wcale sie nie dziwie, nie ma nic gorszego niz robota papierkowa i uzeranie sie z urzednikami :) Beata, i tego Ci wlasnie zazdroszcze, powodzenia! Jeszcze raz dziekuje za pomoc - i ciesze sie, ze zapytalam o bilet, bo nie wiem czemu, ale bylam przekonana, ze wazniejsza jest zielona karta i nowe nazwisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilet na nazwisko jakie widnieje w paszporcie. Jesli Twoj paszport bedzie wazny jeszcze przez kilka lat, to tak jak Beata, zrobisz obywatelstwo i wyrobisz amerykanski. Ja sie jakos nie moge do tego zabrac, a juz od 2012 moglam miec amerykanski paszport, ale jakos mi zeszlo i nie moge sie zabrac do tego...

...podobnie jak ja. Moze w tym roku sie zabiore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niggella to nie masz nikogo ze znajomych,przyjaciol w Polsce czy tez na forum kto by poszedl i umiejscowil akt slubu :) nie musisz tego osobiscie robic lub tez rodzina

czytalas moze o takiej opcji,jest tansza,szybsza :)

co do czasu oczekiwania na paszport to zalezy jaki okres czasu ,czy wakacje czy tez po za wakacjami .

sa osoby ze maja te samo nazwisko,umiejscawiaja akt slubu i paszport jest nadal wazny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można umiejscowic przez ambasadę poczta ( kiedyś czytakam, ze nie potrzeba być osobiście ) następnie w ciagu tych 90 dni wyjechać do PL i zrobić paszport. Potrzeba na to najczesciej solidnego miesiąca (w PL). Ja mam stare nazwisko na paszporcie a nowe na GC. Ale rownież stwierdzilam, ze wyrobie sobie amerykańskie po obywatelstwie, to pózniej sobie umiejscowie w PL. Nie chce mi sie bawić w to wszystko teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha ha ja tez juz od ponad roku sie zabieram. Obiecałam sobie, ze w marcu tego roku na 100%. Moje tempo powinno wtedy trochę zwolnić :)

no to trzymam kciuki!

Mnie to jakos brakuje czasu, motywacji i pieniedzy! Coroczny wyjazd na 6 tygodni do Polski, potem wracam splukana, zanim odrobie straty to juz zblizaja sie swieta i jakas paczka w planie, a po swietach bilet na kwiecien i znowu do Polski, i tak leci rok za rokiem......Mysle, ze motywacja bedzie jak mi sie bedzie konczyl termin waznosci polskiego paszportu w 2019 r.....czyli, ze jeszcze mam czas...... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misuzu po umiejscowieniu aktu twoj paszport bedzie ważny jedynie 90 dni.

Tinki, oj wiem co masz na myśli, ja staram sie raz w roku latać do PL albo ściągać mamę do siebie po czym mój portfel od razu lżejszy sie robi. Juz nie wspomnę o wyjazdach rodzinnych tutaj, jak nie jakieś śluby, wycieczki z okazji emerytury teścia to jakieś tam zjazdy rodzinne. W tym roku to ja sama nie wiem, wiecej mam planów wyjazdowych i ludzi przyjeżdżających do nas, ze chyba w pracy zapomną jak wyglądam :) Non stop cos! No ale moj paszport traci ważność w 2016 roku, wiec jesli nie uda mi sie zmotywować w marcu, to jeszcze czas mam. Ciekawe czy uscis planuje jakieś podwyżki, na chwile obecna obywatelstwo kosztuje $680, jak bedą chcieli powyzszyc to zawsze jakaś motywacja LOL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...