Skocz do zawartości

Amnestia,zniesieni Wiz


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 3 tygodnie później...

Pozwolcie tylko, ze zakoncze, skoro juz mnie glupota obrzuca Nalesnik.

Po pierwsze, nie szafuj wyzwiskami na prawo i lewo. Jesli Ci sie nie podoba moje stanowisko w sprawie wiz - masz do tego prawo. Moze Ci sie nie podobac, ile wlezie za przeproszeniem. Ale Twoj komentarz nie powinien byc obrazliwy.

Z tego co piszesz, wnioskuje, ze Twoja obiekcja przecwko wizom jest czysto ambicjonalna.

Ja nie mam z tym problemu, jestem swiadoma tego, ze pochodze z niezamoznego kraju. I rozumiem powody ekonomiczne zwiazane z podtrzymaniem wiz dla mi.in Polakow. To nie jest skierowane w Ciebie, w celu zranienia Twoich uczuc. To jest logiczne podejscie rzadu, majace zwiazek z co najmniej ze slaba sytuacja eknomiczna naszego kraju.

Moj post, ktory tak obscenicznie skrytykowales, mial 3 argumenty:

1) Osoby, ktore stac na zwiedzanie Stanow moga to zrobic za pomoca wizy turystycznej.

2) Po wprowadzeniu programu bezwizowego, mnostwo osob wyjezdzaloby do Stanow - i na granicy byloby zawracanych, bo twierdziliby, ze skoro wiz nie ma, to moga sobie tutaj legalnie pracowac i zyc.

3) Niektorzy wykorzystywaliby fakt, ze wiz turystycznych nie ma i rozumiejac, ze nieoznacza to, ze moga tutaj pozostac na dluzej, niz 90 dni, osiedlali by sie nielegalnie.

Jak myslisz do czego by taki preceder prowadzil? Na bank wizy wprowadzone by by ponownie.

Argument numer jeden to kompletna bzdura. Poczytaj o tym jak ciężko dostac wize turystyczną ( nawet na tym forum często słysze od adminów jak ludzie nie mają szans na wize bo to bo tamto i ich sytuacja materialna nie ma znaczenia, gdyby moj młodszy brat wygrał kase w lotka nie dostałby wizy do stanów, bo pracuje sobie dorywczo to tu to tam i generalnie jest wolnym ptaszkime i nie ma szans na wizę nawet jakbym chciała go wziąść na chrzestnego czy żeby mnie odwiedzić), nie rozumiem tego oderwania od rzeczywistości....znam w chubę przypadków gdzie ludzie posiadający pracę, kredyty, dzieci dostawali odmowę...ich sytuacja materialna nie miała znaczenia, nic nie miało, poprostu nie dostali. Ja sama miałam dobrą pracę, stałą pracę dziecko i moja mama była ciezko chora, miałam przyjechac na dwa tygodnie do kuzynki zeby oderwać się trochę od tego zwiedzić, odżyć troszkę no i lipa...więc kochanaz całym szacunkiem ale to bzdura.

Argument numer dwa nie rozumiem, ze oficerowie by ich zawracali z lotniska? no jeżeli te osoby tak by twierdziły jak to ujełas to bardzo dobrze niech ich zawracają jak ktoś jest taki głupi to niech płaci za swoją głupotę.

Argument numer trzy, nie wiem czy mnóstwo, informacje na tym forum są bardzo subiektywne ludzie tutaj szukają sposobu jak sie dostać do stanów, więc 90% bedzie o tym pisało tutaj, ale uważam że gdyby szukać pracy lepiej bliżej polski, mniej na bilety się wydaje, rodzina bliżej no i lepiej się zarabia....tak naprawde nie wiesz a może się myle może masz jakieś informacje generalne statystyki dotyczące tego tematu....to forum niestety nie daje ci informacji na ten temat, takiej powiedzmy przeciętnej.

Osobiście uwazam że jeżeli jesteśmy na tyle dobrzy aby być partnerami do przelewania krwi, nadajamy sie na ruch bezwizowy. A jeżeli mają być wizy itd to niech opłaty pozostaną zniesione dla chociażby osób którym sie odmawia....z czego mają żyć pracownicy ambasady ? a no z tego samego z czego zyją w krajach bezwizowych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak,jak ktos wygrywa miliony a nie idzie po odmowe po kolejna wize to jak kto nazwac ;) obrazil sie na USA ;)

co do odmow,zobacz nawet na tym forum o co pytaja ludzie,jak legalizuj pobyt-nie mozna ich osadzac no ale samo za siebie mowi jak bedzie patrzenie na innych

niby nie powinno byc tak -kazdy powinien za siebie odpowiadac a jednak jest jak jest...

Kolejna sprawa to zobacz sobie umowy z lat 90-tych,wtedy nie bylo mowy o kasie za wize a potem,..

Mowisz ze za glupote ktos bylby zawracany a jak by Ciebie zawrocili z lotniska to cos bys powiedziala wtedy? a przeciez za glupoty bys nie byla zawracana a za to ze cos nie gralo urzednikowi a Ty masz dobre checi i dobra jestes :)

zobacz co czasami sie dzieje na granicy z Kanada,tam ludzie maja czasami problemy chociaz niz zlego nie zrobili i nie zrobia .


wczesniej czy tez pozniej bedzie ruch bezwizowy

Naszym zadaniem jest uswiadomic ludzi o co chodzi w takim ruchu :)--mam na mysli Naszym tym co sie chce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak,jak ktos wygrywa miliony a nie idzie po odmowe po kolejna wize to jak kto nazwac ;) obrazil sie na USA ;)

co do odmow,zobacz nawet na tym forum o co pytaja ludzie,jak legalizuj pobyt-nie mozna ich osadzac no ale samo za siebie mowi jak bedzie patrzenie na innych

niby nie powinno byc tak -kazdy powinien za siebie odpowiadac a jednak jest jak jest...

Kolejna sprawa to zobacz sobie umowy z lat 90-tych,wtedy nie bylo mowy o kasie za wize a potem,..

Mowisz ze za glupote ktos bylby zawracany a jak by Ciebie zawrocili z lotniska to cos bys powiedziala wtedy? a przeciez za glupoty bys nie byla zawracana a za to ze cos nie gralo urzednikowi a Ty masz dobre checi i dobra jestes :)

zobacz co czasami sie dzieje na granicy z Kanada,tam ludzie maja czasami problemy chociaz niz zlego nie zrobili i nie zrobia .

wczesniej czy tez pozniej bedzie ruch bezwizowy

Naszym zadaniem jest uswiadomic ludzi o co chodzi w takim ruchu :)--mam na mysli Naszym tym co sie chce :)

JA zrozumiałam z jej argumentu numer dwa że ludzie traktowali by ruch bezwizowy jako pozwolenie na prace i osiedlanie sie, dlatego napisałam ze jak sa na tyle głupi zeby tak to odbierac to niech płaca za głupotę.

Chodzi mi o to że brat by wizy nie dostał i już. I dobrze o tym wiesz.Bo nie ma "zwiazków" z polską dla Pana urzędnika ( co jest bardzo subiektywną oceną która ma się nijak do rzeczywistości)

Ludzie tutaj przychodzą i pisza wiec powtarzam subiektywność niestety jest na tym forum. Gdyby to było forum o pracy wtedy moglibysmy podyskutowac ale szczerze ja równiez odnoszę wrażenie ze ludzie przebywający w stanach troszeczkę dłużej są oderwani od rzeczywistości Polskiej. Spotykałam się z wieloma przeróżnymi osobami, z różnych środowisk prawicowych lewicowych europejsko kochajacych unie itd, moda jest na szydzenie ze stanów...ooooo wyjeżdzasz tam ooooo wstyd, teraz to holandia, norwegia, anglia ( ta ostatnia troche już przebrzmiała) o stanach nikt nie wspomina. To kiedyś było "stany stany fajowa jazda" teraz stany to synonim debili. Oczywiście nie zgadzam się z tym, tak samo jak nie gloryfikuję stanów, nie gloryfikuję europy. ale mam wrażenie że przez cały temat przewija się tendencja ze osoby z odmową to idioci...ze Polska sobie zasłużyła i nie ma co się sadzić, takie mam wrażenie i nie zgadzam się z tym. Nie rozumiem dlaczego wizy są u nas, byc moze ten atykuł który podałes mi to jakoś wytłumaczy. Nie chcę się kłócić ze wszystkimi bo widze że niektórzy sensownie podają kontrargumenty itd ale czasami jak czytam to ręce opadają, serio. Wiem ze tutaj przychodzą matoły szukające okazji jak sie dostac, jak wykorzystać jak zmajstrować ale to nie jest odzwierciedlenie rzeczywistości moim zdaniem.

Nie wiem jak to jest w kanadzie, cos tam słyszałam ale nigdy mnie to specjalnie nie interesowało. To że kanada jest gorsza nie znaczy ze sytuacja ze stanami jest okej, moja mama zawsze mówiła zeby porównywać do lepszego a nie gorszego.

PS. Ososbiście tez kombinuje jak tu brata sprowadzić bo termin mam na 20 pażdziernika i chciałabym dzieciaka ochrzcić jak najszybciej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem o Kanadze ze tam jest ruch bezwizowy od 8 marca 2008 roku i mamy juz 2014 ,nadal sa pewne problemy na granicy ..

A do tego sa nadal pytania o prace nielegalna w Kanadzie

Mowisz o krajach Unii a teraz na tzw topie jest Kanada :) wyjechac tam,pracowac,osiedlic sie ;)

co do tej umowy to rzad Polski znosil wizy dla obywateli USA -w wiekszosci chodzilo o Polonie USA ktora nie miala polskich paszportow a wyrobienie paszportu polskiego trwalo ponad 6 miesiecy wiec aby umozliwic im wjazd szybki nalezalo zniesc wizy :) dla Kanadyjczykow wizy byly do 1 maja 2004 ;)

I w tej umowie bylo ze wizy zostaja zniesione za to rzad USA nie pobiera oplat za wizy...po pewnym okresie czasu wprowadzily USA oplate mala i tak zostalo do dnia dzisiejszego..

wiele z tego co piszesz i ja tak samo przyjmuje :)


tak to sa nasze subiektywne odczucia i takie tez pozostana ,czy to po Naszej stronie czy po drugiej stronie duzej kaluzy

za to nie powinno sie dawac argumentow przeciw,za to ZA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trwam w nadziei, ze wizy pozostana.

Jezdze sobie do USA kiedy chce, w Kanadzie bylem "na paszport" i jak do tej pory nikt nie robil mi nieprzyjemnosci z wjazdem.

A kto wie, co byloby po zniesieniu wiz.

bardzo dobry post - lubie to.

Ja mam marzenia innego typu: zebym mogl mieszkac w USA na stale.

Mieszkac, nie pracowac. Ale tak sie pewnie nie da?

w czym problem,

kupic dom i mozna jezdzic tylko kwestia tego co bedziesz gadal na granicy....jak przekonasz urzednika, ze przez te pol roku mieszkasz, a nie pracujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...