Skocz do zawartości

Amnestia,zniesieni Wiz


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba horrendalna?

To że zniosą wizy oznacza, że wszyscy Ci którzy obecnie w Polsce dostają odmowy (przez 15 lat byłbys to równiez Ty) bedą w dużej mierze zawracani na lotniskach (tylko nikt o tym nie mówi, bo to marketingowo jest szkodliwe) Ciekawe jak wtedy byś pomstował, że wydałeś koło 3000 a nie koło 500 złotych

A to że "dostałem wizę" (czyli tak naprawdę promesę otrzymania wizy) w ambasadzie teraz daje mi gwarancję rzeczywistego otrzymania wizy?

Nie kijem go to pałą. Jak nie będą chcieli Cię wpuścić to i tak nie wpuszczą.

Tylko że ich trochę ostatnio olśniło i cudownie się okazało, że Polacy nie jeżdżą do USA za pracą bo tę mają bliżej i lepiej płatną.

Poza tym, niektórzy z senatorów amerykańskich zaczęli głośno mowić, że ten procent odmów wizowych dla Polaków utrzymywany na tak wysokim poziomie jest sztucznie utrzymywany właśnie.

No bo co to za problem "odmówić" 2 osobom na 100 składających aplikację?

Nie będę się tu wdawał w szczegóły ale uwierzcie mi - jak Amerykanie coś robią i do końca nie wiadomo o co chodzi to już wiadomo o co chodzi.

KASA - to jedyna rzecz która rządzi ameryką.

A wizy rzeczywiście maja Polacy, Rumuni i Bułgarzy.

Pozostałe kraje Unii jeżdżą sobie bez wiz. Czyli Pepiki, Słowacy, Grecy, Litwini, Łotysze, itd itd

A kto pierwszy pomagał Amerykanom w Iraku

Kto miał największy kontyngent wojskowy zaraz po UK I FRA?

I co z kontraktami dla nas?

Co z wizami dla sojuszników?

Ale najbardziej boli, że Polacy albo już nie Polacy siedzący w Stanach niewidza w tym problemu.

Im jest dobrze więc klepią za "swoimi" władzami że tak musi być.

Bo skoro urzędnik mówi, że komuś wizy nie da tzn że ten ktoś na nią nie zasługuje.

Zero pytań, zero wątpliwości tylko jeszcze jak tu ktos napisał - "zdaję sobie sprawę, że pochodzę z biednego kraju".

Ręce opadają - tysiąc lat kultury, historii a byle bogaty jankes lepiej wie kto jest kto.

I jeszcze mu tu przyklaskują - LUDZIE - WAKE UP - nie jesteśmy narodem drugiej kategorii !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zgadzam się z tobą w kwesti procenta odmów. Osobiście, jestem pewien, że procent odmów jest ustalany odgórnie. Inaczej trzeba by zakładać, że aplikanci sami decydują o wejściu jakiegoś kraju do VWP:-) Amerykanie mają jakiś powód by nas do VWP nie wprowadzać i już. Kropka.

Cała reszta z Twojego posta to, bez urazy, jakieś bzdury z pompatycznym zadęciem:-) Choć argumenty typu: w ruchu bez wizowym będzie dużo zawróceń z lotnisk - do mnie wcale nie trafiają, to Twoje argumenty o sojuszach, kontyngentach militarnych i aspektach historycznych, są nie tylko nie trafione - w kontekście zniesienia wiz - ale zwyczajnie śmieszne. Granica usa, nie jest dla nas zamknięta, choć masa Polaków jeździ tam nielegalnie do roboty. Nie w takiej skali jak kiedyś, ale jednak. Jestem wielkim zwolennikiem zniesienia wiz, ale troche ich rozumiem. I nie odbieram siebie jako obywatela NARODU DRUGIEJ KATEGORI , tylko dlatego, że musze sie starać o wize turystyczną do usa:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze bzdury to wiadomo - albo gosc ma 12 lat albo jest jakims niezrownowazonym frustratem (albo jedno i drugie). Brazylia tez nie jest w VWP mimo ze jest wielokrotnie bogatszym krajem niz PL, a te wszystkie bzdurne zale to chyba raczej do Polski powinny byc - nikt nikomu nic nie obiecywal, jak ktos chce wojsko do Afganu to przeciez nikt tego nie zabroni... Tak samo nikt nie obiecywal zadnych kontraktow.

Nikt przeciez Polsce nie broni "obrazic" sie na US, wycofac wojska z Afganu - do wyboru jest przeciez sojusz z ruskimi, ewentualnie Iranem na przyklad,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kzielu: o polityce widzę nie podyskutujemy

dla Ciebie jak widzę atak na Irak miał na celu oswobodzenie uciśnionego narodu irakijskiego i ochronę świata przed zagrożeniem nuklearnym

jeżeli na tym etapie zatrzymało się Twoje pojmowanie polityki na świecie to tu się kończy moja dyskusja

polityka imigracyjna USA jest bardzo niespójna i stąd moje "żale"

ale tak jak wspomniałem, to moje zdanie tylko że troche mnie dziwi, że Ci którzy mieszkają już w USA tak łykają te bzdurne tłumaczenia rządu amerykańskiego jak u nas miejscowi obiecanki Tuska - widocznie samodzielne myslenie szkodzi - lepiej słuchać tłumaczenia "władz" - oni lepiej wiedzą co robią i na pewno jest to słuszne

12 lat nie mam, frustratem? może - sam tego nie ocenię ale fakt, że mocarstwowość USA czasami mnie drażni

ale chyba nie bardziej niż np mocarstwowość Rosji - po prostu jak ktoś się "sadzi" na obrońcę pokoju na świecie i najeżdża Irak w taki sposób jak najechał to wybaczcie - chyba coś się tu kupy nie trzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1042963/

a swoją drogą

11mln ludzi nielegalnie przebywających w USA z czego kilkadziesiąt tysięcy to Polacy

toż to niecały procent

albo jesteśmy tak "nieobrotni" albo może jednak wcale tak bardzo nie chcemy tam być

tzn nie w takiej ilości jak to widzą Amerykanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.gazetagazeta.com/2014/07/czy-krok-blizej-do-wycieczek-do-usa-bez-wiz/

“tak, by otworzyć drogę do udziału w nim Polsce i innym silnym sojusznikom USA”,

a tu

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/zachodnie-media-o-sikorskim-wulgarne-uwagi-o-sojuszu-z-usa-wypowiedzi-ktore-moga-mu-zaszkodzic,442175.html

czytamy:

Jak zauważa, szef MSZ "mówi rzeczywiście", że polsko-amerykański sojusz jest "nawet szkodliwy, bo daje Polsce fałszywe poczucie bezpieczeństwa".

To jak to jest z tym "sojusznictwem" bo ja się już trochę pogubiłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...